PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat City Arızası Ücretsiz Değişimini Reddetti

exern
03/09/2013, 13:08
78.000 km'deki 2006 Grande Punto 1.4 Fire Active aracıma yetkili servis direksiyon kutusunun değişmesi gerek şeklinde teşhis koydu ve 2300 lira masraf çıkardı. Fiat'ın kronik bir sorun olduğu için ücretsiz değiştirdiğini söyleyince servis, Fiat merkez ile iletişime geçti ve ret cevabı aldı. Nedeni ise önceki sahiplerinin periyodik bakımlarını yaptırmaması idi. İşin peşini bırakmadım ve Fiat müşteri hizmetlerini arayıp konuştum. Dedim ki, eski sahiplerin hatası yüzünden neden beni cezalandırıyorsunuz? "Haklısınız ama yapabileceğimiz bir şey yok" dediler. Ben de heyet kararları var değiştirmek zorundasınız deyince, "yasal haklarınızı kullanmakta özgürsünüz, zaten forumları okuyup bilgi sahibi olmuşsunuz" diyerek de alaya aldılar.

Şimdi ne yapmam gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

serkandikici
03/09/2013, 14:15
Forumumuzda bu konuyla ilgili bir çok belge mevcut tüm bu belgeleri edinip ve değişimi yapılan araçların listesini çıkartıp yasal yolla hakkınızı arayabileceğinizi düşünüyorum ancak direksiyon kutusu mu city servo motoru mu değişecek olan çünkü direksiyon kutusunu kronik arızaya dahil edeceklerini sanmıyorum city değişimleri servo motorunu kapsıyor diye biliyorum yanlş bilgi veriyorsam arkadaşlar düzeltecektir.

Geçmiş olsun...

stilo67
03/09/2013, 14:22
Fiatt servislerinden nefret etmek icin bir sebeb daha..

HTC One cihazımdan 2 ile gönderildi

klasman01
03/09/2013, 14:35
kardeşim bu kronik arıza nasıl kabullenmiyorlar bunu

femoli
03/09/2013, 15:07
city değişimi için bakım şartı arıyorlar malesef bakımlarının dışarıda yapılması bile garanti kapsamı dışında kalmasını sağlıyor büyük bir ihtimalle değiştirmezler ama yinede şansınızı denemekten vazgeçmeyin.

jagar
03/09/2013, 15:29
benim aracımdada aynı sıkıntı çıkmıştı ancak servis bakımlı olduğundan dolayı fabrikayla yapılan görüşme sonucunda hiçbir ücret ödemeden servis tarafından değişimi yapılmıştı tüketici hakem heyetlerine başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz az bi tutar yok çünkü denemenizi öneririm ...

klasman01
03/09/2013, 15:53
bazı arkadaşlar servis bakımsız olmasına rağmen değiştirmiş bazılarıda servis bakımlı aranan kriteri çözemedim bir türlü

bariskaplan
03/09/2013, 16:00
48.000 km'de 2006 model fiat punto aracımı 02-09-2013 tarihinde Ankara Birmot Fiat Yetkili Servisi'ne city arızası dolayısıyla bırakmıştım. Daha önce periyodik bakımları serviste yapılmamış. yanı 7 yaşındaki araç sadece 5 sefer servise girmiş. Ancak Birmot City Arızasını garanti kapsamında giderdi. Fakat aracı 1 defa periyodik bakıma sokmamız gerekiyor dediler. 400TL'lik periyodik bakımı ise 3 taksite böldüler. karşılığında ise hava-yağ ve polen filtresi, motor yağı, bujiler, cam suyu, fren balataları değiştirilmiş. aracı bugün teslim aldım. city arızası giderilmiş. peşini bırakma veya fiat çağrı merkeziyle tekrar irtibata geç. bu durumdan da bahsedebilirsin. tabi ki bu bakım 400TL etmez ama city motorunun 2500-3000 TL'lik maliyetinden sonra bu parayı ödemeye istemeyerekde olsa razı oluyorsunuz.

brembo1
03/09/2013, 16:27
Birdaha kapıma fiat sokmam aga bu nedirya müşterisine bukadar deyersiz bakan firma duymadım arkadaş markanın imajıda umurlarında deyil heralde şu forum bile onlar için lütuf bukadar insan burda emek zaman harcıyo nedir bu cektimizbe ka.rdeşim

exern
03/09/2013, 16:47
Yorumlarınız için teşekkürler. Hakem heyetine başvurmak istemiyorum çünkü nakit sıkıntım var. Sanırım en yakın şehirdeki Birmot'a götürmek denemeye değer gözüküyor.

Forumumuzda bu konuyla ilgili bir çok belge mevcut tüm bu belgeleri edinip ve değişimi yapılan araçların listesini çıkartıp yasal yolla hakkınızı arayabileceğinizi düşünüyorum ancak direksiyon kutusu mu city servo motoru mu değişecek olan çünkü direksiyon kutusunu kronik arızaya dahil edeceklerini sanmıyorum city değişimleri servo motorunu kapsıyor diye biliyorum yanlş bilgi veriyorsam arkadaşlar düzeltecektir.

Geçmiş olsun...

Sorun city arızası. Servis kutunun komple değişmesi gerek dedi. Arada sırada city arızası veriyor, direksiyonu çevirirken gacırt gucurt sesi geliyor, bozuk yola girince ön takımlardan sanki kopacakmışlar gibi ses geliyor.

klasman01
03/09/2013, 17:01
kardeş hakem heyeti zaten senden para filan istemiyor bir dilekçe ile başvuruyorsun

femoli
03/09/2013, 17:01
Birdaha kapıma fiat sokmam aga bu nedirya müşterisine bukadar deyersiz bakan firma duymadım arkadaş markanın imajıda umurlarında deyil heralde şu forum bile onlar için lütuf bukadar insan burda emek zaman harcıyo nedir bu cektimizbe ka.rdeşim
kadir sen vw binmedin galiba yada binip başına bir sorun gelmedi o zaman anlardın fiatın müşteri memnuniyetini ;)

cdogu
03/09/2013, 17:38
kadir sen vw binmedin galiba yada binip başına bir sorun gelmedi o zaman anlardın fiatın müşteri memnuniyetini ;)

+1905

tamam bu illet çoğu modelde var ama,bir arkadaşın servis konusunda talihsiz bir durumu yüzünden tüm Fiat'ın müşteri hizmetine suç atamayız. Fiat gerçekten (belli başlı servislerde !! ) iyi hizmet sunuyor..

brembo1
03/09/2013, 19:37
Ya arkadaşlar benim markadan aractan yana sıkıntım yok sıkıntı bu müşteriye nedir bu deyersizlik ben servis olarak deyil marka olarak bakıyorum soruna bu güm kronik bi arızaysa bu ikileme yapmadan tüm araclarını cagırıp değişmesi lazım örneklerinede bi cok markadada rasladık yıllardırda fiat kullanıcısıyım aracla sıkıntım yok ama bu işler hakikaten üzücü ben para verip omarkaya güvenemiyosam benim için anlamıda kalmıyo malesef fiat bana para vermiyo olumsuzluklarıda konuşmamız lazım ben para vererek alıyorum buaracı asıl olan müşteri memnuniyeti olmalı bence.

exern
06/09/2013, 09:18
Arkadaşlar Hakem Direksiyonu aradığımda 2 haftaya Avrupadan bir cihaz getireceğiz, eps adındaki arızalı parçayı söktürüp bize yollarsanız kalibre edip geri yollarız dediler. Fiyatı ise 600 lira. Yenisi neden takmıyorsunuz dediğimde yenisi 2000 lira dediler. Ne dersiniz sizce Hakem Direksiyon güvenilir midir?

kardeş hakem heyeti zaten senden para filan istemiyor bir dilekçe ile başvuruyorsun

Evet istemiyor ama önce tamir ettirmem gerekmez mi? Kastettiğim buydu.

Mctasty
06/09/2013, 10:43
78.000 km'deki 2006 Grande Punto 1.4 Fire Active aracıma yetkili servis direksiyon kutusunun değişmesi gerek şeklinde teşhis koydu ve 2300 lira masraf çıkardı. Fiat'ın kronik bir sorun olduğu için ücretsiz değiştirdiğini söyleyince servis, Fiat merkez ile iletişime geçti ve ret cevabı aldı. Nedeni ise önceki sahiplerinin periyodik bakımlarını yaptırmaması idi. İşin peşini bırakmadım ve Fiat müşteri hizmetlerini arayıp konuştum. Dedim ki, eski sahiplerin hatası yüzünden neden beni cezalandırıyorsunuz? "Haklısınız ama yapabileceğimiz bir şey yok" dediler. Ben de heyet kararları var değiştirmek zorundasınız deyince, "yasal haklarınızı kullanmakta özgürsünüz, zaten forumları okuyup bilgi sahibi olmuşsunuz" diyerek de alaya aldılar.

Aynısını banada yaptılar malesef bende hakem heyetine başvuruda bulunacağım 2006 model araba 90000km de daha ve bu konuşmanın aynısını banada yaptı...

fotobelit
06/09/2013, 11:05
Yahu kronik bir sorun oldugunu kabul edip,servis şartı ne diye aranıyor..Saçmalık..

alpercabuk
09/09/2013, 18:45
Güncel+Mağdur

alpercabuk
09/09/2013, 23:20
Aynısını banada yaptılar malesef bende hakem heyetine başvuruda bulunacağım 2006 model araba 90000km de daha ve bu konuşmanın aynısını banada yaptı...

Al benden de o kadar, araç servis bakımlı olmasına rağmen Mersin Fiat bayii Red cevabı verdi, Genel müdürle yaptığım görüşmede forumdan bilgilendiğimiz herşeyi anlattım kendisine,oda genel merkezle görüşüp bana döneceğini söyledi.İnşallah olumsuz bir yanıt daha gelmez, kendi fiyatının 8/1i eden bu parçaya bu para ne mantıken ne ticari olarak bu kadar etmez ki ebayda fiyatı 60 euro.Bu iş arabayı Fiatın önünde ateşe vermeye kadar gider.Gelişmelerden haberdar ederim herkesi,herkeste yaşadığı gelişmeleri yazarsa diğer mağdur arkadaşlar için faydalı olur.

Grande Punto kullanan arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun,inşallah bu problemi yaşamayan arkadaşlar yaşamazlar.Bende geçmiş senelerde bu problemi takip ediyordum forumdan inşallah karşılaşmam diyordum ama geldi beni de buldu.Bu güne kadar parçası çok para eden araçlar kullandım ama ne yalan söyleyeyim bu kadarını ne gördüm ne duydum.Umarım zevkle kullandığımız bu araçların arkasında dururlar ki; bunun örnekleri yok değil,durmaya devam ederler. Yoksa can sıkıcı şeylerin olması içten bile değil.Yılda reklama milyonlar harcayan Koç grubu bu yazılıp çizilen şeylerin bile kendilerine ne kadar olumsuz yansıyacaklarını bilmeleri gerekir. 60 euroluk parçayı 2000-2500 gibi rakamlara satmaya çalışarak edecekleri karın arkasından 30bin -40 bin TL eden araçlarından vazgeçilmesi olasılığını hesaplamalılar.

Honor COOPER
09/09/2013, 23:30
Teneke yaftası vurulmuş Hyundai Servo motoruna ömür boyu garanti veriyor :-( :-(

alpercabuk
10/09/2013, 00:22

Teneke yaftası vurulmuş Hyundai Servo motoruna ömür boyu garanti veriyor :-( :-(

Hüzzam makamında bir şeyler iyi gider sanırım bunun üzerine

klasman01
10/09/2013, 11:16
Hyundai yi tebrik ediyorum

orhanjr
11/09/2013, 10:40
arkadaşlar hala mı fiat, benimde sıfır aldığım araç( yetkili bayiden birmottan) komple boyalı çıktı ama sonunda kabul etmediler.. maduriyetimizle kaldık.. Burada arkadaşın başına gelen ve benimde başıma gelmiş durumlara bakınca, gerçekten de bir daha fiat marka aracı bedava verseler almam.. ayıptır, günahtır..

smrkm
12/09/2013, 00:28
Arkadaşlar benimde bu konuda sıkıntım var 2006 model grande puntomu kartaştan aldım servis bakımlı ama yinede götürdüm reddettiler.. Önce kabul ettiler akşama doğru ücretli değiştiricez dediler.. Bunun yolu çok basit aslında bu konuda mağdur olanlar yani herkes gidip tüketetici hakem heyetine bir dilekçe yazıp vericek bu kronik sorun fiat tarafından kabul edilene kadarda fiata mailler atılacak facebook ortamından baskı yapılacak yoksa olmaz.. Ama önce hakem heyetine dilekçe yazmalısınız... Bu sorun kronik bunu vicdanen kabul etmeyen fiat utansın...

smrkm
12/09/2013, 00:38
Arkadaşlar bu konuda mağdur olan herkes tüketici hakem heyetine dilekçe yazıp olayları forumda yazanları yazıp servis kayıtlarını alıp götürüp başvursun... Mahkeme yoluyla halledelim...Dilekçeleri yazın verin bunu herkes yaparsa fiat bunu kabul etmek zorunda kalacaktır.....

smrkm
12/09/2013, 00:47
Arkadaşlar her yerden yüklenin bu konuda fiat teknik servislere ve müşteri hizmetlerine AMA öncelikle tüketici hakem heyetine dilekçeyle başvurun... Kabul ettirelim FİAT utansın...

exern
12/09/2013, 08:06
Evet yapalım ve ortak hareket edelim. Mesela nasıl bir dilekçe ile başvurmalıyız? Örnek bir dilekçe ekleyebilir mi bir arkadaşımız?

cemdogu
12/09/2013, 16:17
Eğer nerden şikayet yazabileceğimizi söylerseniz örnek bir metin hazırlarım.Fiat'ın aktif bi şikayet e postası varsa hemen yazarım.

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

alpercabuk
13/09/2013, 17:37
Öncelikle Servisinizden yada Fiat müşteri hizmetlerinden, şifahen söylenerek ret edilen başvuruları yazılı olarak isteyin, şu şu numaralı parça,şu arıza şu şu nedenlerden dolayı,garanti kapsamında değerlendirilememektedir,ve değişimi ücretli yapılacaktır şeklinde bir yazı talep edin.

hcaner75
03/07/2014, 11:38
bu konu ile ilgili mahkeme ve tüketici heyeti kararları varsa paylaşalım

alpercabuk
05/07/2014, 17:25
bu konu ile ilgili mahkeme ve tüketici heyeti kararları varsa paylaşalım

Forumda fazlasıyla var dostum, özellikle benim açtığım konularda fazlasıyla bulabilirsin.

osmangok
07/07/2014, 16:44
Kıvanç Bey merhaba, Ben bu city arızası ile 2011 yılından bu yana uğraşıyorum. aracım 2004 1.3 dynamic. Ben bu konuda tüketici mahkemesi kanalıyla arıza tespiti yaptırdım ve FİAT a karşı mahkeme sürecini başlattım. Önce mahkeme kanalıyla aracın arızasını tespit ettirip 2012 şubat ayında davayı başlattık. Uzun bir zaman aldı fKt nihayet Tüketici Mahkemesi bizi haklı buldu ve aracın iadesi ve tarafımıza ücret ödenmesi kararını verdi. Yalnız şimdi Yargıtay(temyiz) sürecini bekliyoruz. Biraz zaman da o alacak ama ilk adımı kazandık. Mahkeme kararını ekliyorum. Bu tüketici hakem heyeti kararı değildir. Tüketici mahkemesi evrağıdır. İnşallah faydalı olur..

alpercabuk
18/07/2014, 10:01
Kıvanç Bey merhaba, Ben bu city arızası ile 2011 yılından bu yana uğraşıyorum. aracım 2004 1.3 dynamic. Ben bu konuda tüketici mahkemesi kanalıyla arıza tespiti yaptırdım ve FİAT a karşı mahkeme sürecini başlattım. Önce mahkeme kanalıyla aracın arızasını tespit ettirip 2012 şubat ayında davayı başlattık. Uzun bir zaman aldı fKt nihayet Tüketici Mahkemesi bizi haklı buldu ve aracın iadesi ve tarafımıza ücret ödenmesi kararını verdi. Yalnız şimdi Yargıtay(temyiz) sürecini bekliyoruz. Biraz zaman da o alacak ama ilk adımı kazandık. Mahkeme kararını ekliyorum. Bu tüketici hakem heyeti kararı değildir. Tüketici mahkemesi evrağıdır. İnşallah faydalı olur..

Osman Bey Tebrik ederim sizi, bombayı patlatmışsınız gerisini Fiat düşünsün.

Honor COOPER
18/07/2014, 12:15
26000TL ve 11 yıllık yasal faizi muhtemelen 60000 Nİ geçecek böyle 10-20 emsal karar olsa %50 sini öde - işçiliği öde - kullanıcı hatası v.b davranmaya bir tarafları yemez.

ZeRg
22/09/2014, 18:24

banada böle yaptılar ALLAH'sızlar

napcann34
22/09/2014, 18:26
Selamlar direksiyon eps revizyonu işi yapıyorum servislere 3000 tl parcalanmayın arkadaşlar yaptıgım işe 2 yıl garanti veriyorum 0 539 255 09 71 tamer usta nehir hidrolik

cihankardes
22/09/2014, 21:36
Servisler Fiat'ı bitirecek. Üstelik merkez de hiç bir şikayeti önemsemiyor.
İtalyaya mail mi atalım?