PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Direksiyon Arızası

bariskaplan
02/09/2013, 16:07
2006 model 48,000km'de 1.4 77hp Grande Punto aracımın direksiyonunda sağa doğru sertleşme, her iki yöne gıcırtı ve sola doğru eğimli durma problemleri vardı. Sanayide alt ve ön takımlarda bir problem olmadığı söylenmiştir. Aklıma getirmek istemesem de city motorundan süphelenmiştim. femoli de durumu onaylayınca Ankara Macunköy Birmot Fiat Servisinden 02-09-2013 tarihine randevu aldım. aracımı sabah saaterinde servise götürdüm, Servis Sorumlusu Özer Y. Bey benimle ilgilendi. (Eskiden Aksesuardaydı Bilenler Bilir.)

Öğlen saatlerinde Özer Bey Tarafımı arayarak Fiat'ın ücretsiz değişime onay verdiğini ifade etti. 7 yaşındaki aracımın city motoru serviste ücretsiz değiştirilecek. Ancak aracımın serviste periyodik bakımlarının yapılması gerekiyormuş. Bu bakımlar için de anlaştık. Aracı 03-09-2013 tarihinde teslim alacağım. Umarım her şey yolunda gider.

Garanti ile ilgili bilgileri ve mahkeme evraklarını paylaşan herkese sonsuz teşekkür ederim. Benden sonra aynı problemleri yaşayacaklar için bu durumu paylaşmak istedim.

klasman01
02/09/2013, 16:46
geçmiş olsun kardeşim

klasman01
02/09/2013, 16:56
barış kardeşim daha önce servis bakımlımıydı aracın?

bariskaplan
02/09/2013, 17:42
arabayı benden önceki sahibi izmir'den almış. 3. el diyebilirim. O da bakımlarını özel serviste yaptırmış. Satın alırken serviste kaydı çıkmadı. online olarak göremiyormuş fiat... bende özel serviste yaptırıyordum. yani neredeyse yetkili servise hiç girmemiş diyebilirim.

klasman01
02/09/2013, 17:53
ilginç bir durum benim aracım 2006 model 30000 km de ama sürekli olumsuz yanıt alıyorum. senin izlediğin yol ne şekilde oldu.

bariskaplan
03/09/2013, 16:29
Öncelikle Fiat Çağrı Merkezi'ni aradım. Konuyu kendilerine ilettim. Yetkili servisten randevu alarak arıza tespitinin yapılmasını ve olumsuz bir sonuçta kendilerine dönüş yapmamı istediler. Birmot'u arayarak randevu aldım. Randevu saatinde aracımı götürdüm. konu hakkında bilgili olduğumu kendilerine hissettirdim. Aracımın KM'si düşük olduğundan işlem yapılabileceği bilgisini paylaştılar. (Aslında trafiğe çıkış tarihinden itibaren 80ay'ı doldurmamış araçları ücretsiz değiştiriyorlarmış.) benim aracım 80 ay'ı doldurmuştu fakat bu süre dolana kadar arıza vermemişti. durduk yere neden böyle bir başvuru yapacağım diye sordum. aracı bırakın bi bakalım biz size döneriz dediler. 2-3 saat içerisinde tarafıma dönüş yapıldı ve garanti kapsamı altında parçanın değiştirileceği bilgisi paylaşıldı. fakat 1 kez periyodik bakım yaptırmam şartıyla önce biraz itiraz ettim fakat sonrasında malesef direnmeyerek kabul ediyorsunuz. bu periyodik bakımla ilgili %10 +%10'da iskonto yaptılar. hatta word card'ı olanlara 100TL değerinde word puan kampanyası'da varmış. sonuç olarak periyodik bakım ücretini ödedim ve aracı teslim aldım. city motor ücretsiz olarak değiştirilmişti...

klasman01
03/09/2013, 16:32
geçmiş olsun kardeşim

alpercabuk
10/09/2013, 00:59
Bu nasıl bir çifte standarttır ya, servisten başka tamirci görmeyen araca olumsuz yanıt verirken servis yüzü görmeyen araca hiç sıkıntı çıkarılmamış,sanırım bu işte iller bazındaki servislerin rolü var.

smrkm
12/09/2013, 00:36
Arkadaşlar bu konuda mağdur olan herkes tüketici hakem heyetine dilekçe yazıp olayları forumda yazanları yazıp servis kayıtlarını alıp götürüp başvursun... Mahkeme yoluyla halledelim...Dilekçeleri yazın verin bunu herkes yaparsa fiat bunu kabul etmek zorunda kalacaktır.....

BaranSelo
12/09/2013, 01:47
Bu nasıl bir çifte standarttır ya, servisten başka tamirci görmeyen araca olumsuz yanıt verirken servis yüzü görmeyen araca hiç sıkıntı çıkarılmamış,sanırım bu işte iller bazındaki servislerin rolü var.

Tamamen servisin insiyatifinde galiba ücretsiz değişim yapıp yapmamak. En azından şimdiye kadar sorun yaşayan arkadaşlara verilen cevaplardan bunu anlıyorum. Servis müdürüne veya bu işte yetkili birine ücretsiz değişimi yaptırıp el altından 300-500 lira vererek de halledilir o zaman bu iş....

alpercabuk
13/09/2013, 17:39
Tamamen servisin insiyatifinde galiba ücretsiz değişim yapıp yapmamak. En azından şimdiye kadar sorun yaşayan arkadaşlara verilen cevaplardan bunu anlıyorum. Servis müdürüne veya bu işte yetkili birine ücretsiz değişimi yaptırıp el altından 300-500 lira vererek de halledilir o zaman bu iş....

Ne tekim insanlar haklı olarak bunları bile düşünmeye başladılar,yazık sana Fiat.

se7enteenager
06/10/2013, 16:46
Arkadaşlar geçtiğimiz salı günü 2007 model 3K 1.3 Dualogic Grande Punto aldım. Aldığım gün buradan okuduğum bilgiler sayesinde City direksiyon arızası olduğunu anladım.

Haliç Oto Bakırköy'e bıraktım aracımı durumu anlattım.

Çarşamba günü fabrikanın onayladığını söylediler. Cuma günü parça geldi. Dün aracı teslim aldım.

Sadece 100000 periyodik bakım yaptırmam gerektiği söylendi. 2800 TL city arızasının yanında gözüm görmedi açıkçası 400 TL'yi.

Özetle fabrika direksiyon parçasını gönderdi ücretsiz değişimi yapıldı. Bende 100000 periyodik bakım masrafını karşıladım 420 TL gibi bir ücret tuttu kendisi.

Bilgilerinize.

NOT: Aracın 3. sahibiyim. Benden önceki sahibi yetkili servise götürmemiş aracı. Bu bilgiyi de eklemek istedim.

hakanduran55
08/10/2013, 21:13
Bazi arkadaslar gercekten cok sansliymis bu city arizasi konusunda. Ben de kan gundur madurum bu konuda. Araci kantarci fiat servise goturdum 2800 tl masraf cikardilar . Musteri hizmetlerinden de bir yanit alamiyorum gunlerdir. Ne yapicam bilemiyorum . Bildigim tek sey eger bu parayi odeyip parcayi taktirirsam hakkimi yasal yollardan arayacagim. Bir de arabanin arkasina " at arabasi ile takas olunur" yazdirmayi dusunuyorum . Bu kadar cifte standart olmaz . Yazik sana fiat

klasman01
08/10/2013, 21:38
bir arızadan bu kadar kişi mağdur olup da fıat ın bunu kronik arıza olarak kabullenmemesi fıat ın ayıbıdır arkadaşlar merak ediyorum acaba diğer araç markaları da bu şekildemi davranıyor müşterilerine

klasman01
09/10/2013, 15:31
BERKAY KARDEŞİM ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ LAKİN İSTANBULDA OLAN ARKADAŞLAR BU HİZMETTTEN FAYDALANABİLİRLER AMA BU ARIZADAN MAĞDUR OLAN FARKLI İLLERDE BİR ÇOK ARKADAŞ VAR.:uhm00000:

klasman01
09/10/2013, 15:32
Pardon berkay abi yaş olayına sonradan baktım kusura bakma

PUNTOCAN
09/10/2013, 15:45
BERKAY KARDEŞİM ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ LAKİN İSTANBULDA OLAN ARKADAŞLAR BU HİZMETTTEN FAYDALANABİLİRLER AMA BU ARIZADAN MAĞDUR OLAN FARKLI İLLERDE BİR ÇOK ARKADAŞ VAR.:uhm00000:

Ben Hakim otoya mail atmıştım telefonla dönüş yaptılar İstanbul dışındaki arkadaşlar için eğer bulundukları ilde parçayı söktürebilirlerse kargo ile yollasınlar aynı gün içerisinde tamiratı yapıp geri yolluyorlarmış, bana fiyat 600 TL demişlerdi 5 gün önce.

mogras
19/02/2014, 19:58
Arkadaslar city arizam olustu dun ve hemen diyarbakir odabasina gittim direksiyon robotu ve milin degismesi gerektigini ve toplamda 3000 tl gibi rakam taleo ettiler aracim 2007 grand punto hemen musteri hizmetlerini arayip durumu izah ettim size donus yapilacak denildi ve gercektende aksama aradilar.SOrunu cok nazik bir dille anlattim bazi arkadaslarin yaptigi gibi yok mahkemeye veririm soyle yaparim boyle yaparim demedim.devlet memuru oldugumu bu rakami ödeyemeyecegimi soyledim.Allah hepsinden razi olsun iscilik dahil 1000 tl ye anlastim.bence fiata cok haksizlik yapiliyo. musteri hizmetleriyle tehtidvari konusmayan arkadaslarinda bu sorunu guzellikle halledebilecegine inaniyorum.belki 1000 tl bazi arkadaslara cok gelebilir ama can mi onemli para mi.TESEKKURLER FIAT

syt42
08/11/2014, 18:14
Bende de 2010 punto var. Garantisi bitmiş olmasına rağmen YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yaptı :) önce Servise gidip bi deneyin arkadaşlar... servis % 30 % 40 ücret istedi diyen arkadaşlar servisin böyle bi hakkı yok bu kronik sorunmuş...bilginize

sstmemrah
23/03/2015, 11:51
Benim aracın direksiyon değişimi yapıldı. Önce servis olmaz dedi, sonra genel müdürlük %60 ını karşıladı. Bilinçlü tüketici israrımla tamamını ücretsiz karşıladı.
Ancak kafama takılan aracın direksiyonu aşırı yumşaktı. Şimdi ise bekleme konumunda iken ce CİTY modu kapalı iken çok sert. City modu açmassam dönmiycek gibi genel mi böyle yoksa bendemi bu var.

poggi
06/05/2015, 12:32
2007 Model Grande Punto aracımda Şubat ayında meydana gelen city arızasını Ankara Kartaş Otomotiv 2663 tl karşılığında gidermişti. Bunun üzerine Ankara il Hakem Heyetine başvuruda bulunmuştum. Hakem Heyeti başvurumu haklı buldu. Bugün Karta Otomotiv'den arayarak aldıkları ücreti iade edeceklerini söylediler. Hakem Heyeti kararına ulaşabilirsem foruma yükleyeceğim.:Ç:Ç:Ç

feyzullah
06/05/2015, 12:56
2007 Model Grande Punto aracımda Şubat ayında meydana gelen city arızasını Ankara Kartaş Otomotiv 2663 tl karşılığında gidermişti. Bunun üzerine Ankara il Hakem Heyetine başvuruda bulunmuştum. Hakem Heyeti başvurumu haklı buldu. Bugün Karta Otomotiv'den arayarak aldıkları ücreti iade edeceklerini söylediler. Hakem Heyeti kararına ulaşabilirsem foruma yükleyeceğim.:Ç:Ç:Ç

Tebrik ederim hayırlı olsun. Karar metnini mutlaka bekliyoruz. Aslında forumda bu tür kararların bulunduğu müstakil bir evrak kısmı oluşturulsa iyi olur. Diğer türlü sayfalarca yazışmalar devam ediyor evraklar arada kalıyor.

Kadir00906
06/05/2015, 16:05
Tebrik ederim hayırlı olsun. Karar metnini mutlaka bekliyoruz. Aslında forumda bu tür kararların bulunduğu müstakil bir evrak kısmı oluşturulsa iyi olur. Diğer türlü sayfalarca yazışmalar devam ediyor evraklar arada kalıyor.

Katılıyorum, çok şükür city problemim yok ama, son zamanlarda çok sık city sorunu konusu gördüm,açıkçası arabaya her binip çalıştırdığımda city ışığına bakıyorum sorun varmı diye :) Ayrıca arkadaşın Ankarada bu sorunu ücretsiz hallettirmeside güzel birşey oldu, en azından yakınımızda :)

feyzullah
06/05/2015, 16:18
Katılıyorum, çok şükür city problemim yok ama, son zamanlarda çok sık city sorunu konusu gördüm,açıkçası arabaya her binip çalıştırdığımda city ışığına bakıyorum sorun varmı diye :) Ayrıca arkadaşın Ankarada bu sorunu ücretsiz hallettirmeside güzel birşey oldu, en azından yakınımızda :)

Benim aracımda da city sorunu yok çok şükür. Ama her ihtimale karşı forumdaki emsal kararlardan bulabildiklerimi bilgisayarımda bir klasör açıp orada topladım. Hukuki süreci kendi lehime sonuçlanacak şekilde döküman birikimine sahip olduğumdan pek de umrumda değil açıkçası. Bundan dolayı city'de sorun varmı yokmu bakmıyorum. Sorun olursa zaten belirtilerinin hepsini forum sayesinde öğrendim. Gerekli işlemleri başlatırım :)

Kadir00906
06/05/2015, 16:28
Benim aracımda da city sorunu yok çok şükür. Ama her ihtimale karşı forumdaki emsal kararlardan bulabildiklerimi bilgisayarımda bir klasör açıp orada topladım. Hukuki süreci kendi lehime sonuçlanacak şekilde döküman birikimine sahip olduğumdan pek de umrumda değil açıkçası. Bundan dolayı city'de sorun varmı yokmu bakmıyorum. Sorun olursa zaten belirtilerinin hepsini forum sayesinde öğrendim. Gerekli işlemleri başlatırım :)

Bende aynı şekilde bilgisayarımda klasörde topladım city sorununda sunulan evrakları ve örnekleri, en azından elimde belgem var :) tabi burada forum ahalisine teşekkür etmek lazım, bilgi paylaştıkça güzeldir :)

karahan77
04/10/2016, 21:43
merhaba benim 2006 model puntomda da aynı sorun meydana geldi fiatttan olumsuz yanıt geldi sizdeki evrakları bana da gönderebilirmisiniz. dkarahan77@mynet.com

SinanTR
05/10/2016, 11:47
2006 da ve kısa süre içindede 2007 de değişim olayına karışmayacak fiat markası 10 yıl süresi dolduğu için diğer forumda ve başka mecralardada görmedim bu yıl aracı 2006 model olupta göğüs ve direksiyon arızasını ücretsiz yaptıranı

bulentx
05/12/2016, 13:37
2007 grande punto fire active orjinal italyan arabamda direksiyonda city problemim vardı.Forumdaki arkadaslardan parcanın ucretsiz degiştirilebilecegini ogrendim ve cargı merkezını aradım..onlar once servise gıtmemi istediler.servis yardımcı olmazsa kendılerının konuyu genel mudurluge bıldırecegını soyledıler ve 05.12.2016 tarıhınde servise gittim.servisteki emel yılmaz hanım(özakıncı otomativ tic.a.ş keşan/edirne) çok yardımcı oldular.ve yaklaşik 4-5 bin lira degerındekı city parçasını ucretsiz degisterebıleceklerını soyledıler..cok mutlu oldum. kendılerıne ve fiat ailesine buradan sonsuz teşekkurler ediyorum..grande merci

Hds direksiyon
06/12/2016, 13:01
Direksiyon arızalarınız giderilmektedir
Çok geçmiş olsun sorun etmeyin
Eps arızalarını itina ile yapmaktayız
Hds direksiyon 05335770962

Sarslan ars
18/04/2018, 19:40
Arkadaslar oncelikle herkese merhabalar ben vanda memur olarak gorev yapmaktayim city mod ariza vermeye basladi aracim 2006 fiat grande punto 110 binde ve 6 7 bakimi serviste yapilmis. Bu konuyla ilgili servis ve fabrika aracin 10 yasini doldurdugunu sebeb gösterip olumsuz cvp verdiler 5 bin tl masrafla degisim yapariz diyorlar. Daha önce degisimi ücretsiz yapmis yada gerekli hukuki surec icin elinde evrak ve belge olan arkadaşlar rica etsem bana gonderebilirler mi ?

edll
18/04/2018, 21:13
Arkadaslar oncelikle herkese merhabalar ben vanda memur olarak gorev yapmaktayim city mod ariza vermeye basladi aracim 2006 fiat grande punto 110 binde ve 6 7 bakimi serviste yapilmis. Bu konuyla ilgili servis ve fabrika aracin 10 yasini doldurdugunu sebeb gösterip olumsuz cvp verdiler 5 bin tl masrafla degisim yapariz diyorlar. Daha önce degisimi ücretsiz yapmis yada gerekli hukuki surec icin elinde evrak ve belge olan arkadaşlar rica etsem bana gonderebilirler mi ?

10 yaşını geçen araç için ne yapsanız b0oş. hukuki olarak 10 yıl şartı var. hukuki süreç bu süre içinde olan araçlar için geçerli. istanbuldaydı sanırım bu arızayı 700 lira gibi bir ücrete yapıyorlar. sizin oralara yakın bir ilde varmı onu araştırmak lazım. geçmiş olsun.