PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akaryakıt ve LPG'de Pompa Hileleri

outlife
02/09/2013, 10:48
LPG yahut benzin mazot alırken pompacıların istasyonların çeşitli hileler yaptıklarını duyuyoruz. Malum yakıt fiyatları almış başını gitmişken bi de böyle kazıklanmalar insanı çileden çıkarıyor.

Bu hileleri daha yakıtı alırken pompa başında basıl anlayabiliriz en azından bu tarz hilelere maruz kalmamak için neler yapalım? bilgisi tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim.

cezalandirici083454
02/09/2013, 11:14
Selamunaleyküm Bende benzinli otomatik araç var.
Ben yakıt konulana kadar başında bekliyorum.
Sonra kart işlemine gidiyorum.
Ama verdiği yakıt azmı çokmu onu ALLAH bilir.

serkandikici
02/09/2013, 11:26
Ben de pompa başında bekliyorum şimdilik bundan başka çare yok gibi bir de sürekli bilgi fişi alın anormal derecede az litre koyarsa ve anlarsanız ispat edilebilir bir kanıtınız olur diye düşünüyorum

sedini
02/09/2013, 12:03
valla geçen gün ışık yanmıyorken 42 lt mazot aldım.. inandırıcı gelmedi.. adamlarla tartıştım hatta ama annemler arabada olduğu için uzatmadım ve işin üzerine de düşmedim sonra.. 45 lt deposu olan arabanın henüz yakıt ışığı yanmamışken 42 lt alması imkansız gibi geldi bana ki daha sonraki denememde 39 lt aldı ışık yandıktan hemen sonra.. olayın üzerine gitmemekte benim kabahatim tabi..

gurgocuk
02/09/2013, 12:44
TÜV İstasyonunda görevli olan bir kişi foruma üye ve elinden geldiği kadar yardımcı oluyor bizlere. Akaryakıt istasyonunda çalışan bir üyemizde verebileceği tiyoları bizimle paylaşırsa aklımızda olur bizlerinde işin püf noktaları :)