PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 defa direksiyonu kitledim ardından toparlamama sorunu..

serkandikici
31/08/2013, 18:03
Arkadaşlar herkese iyi hafta sonları...

Dün akşamüstü saatlerde bi alışveriş merkezinin otoparkından aracımı alırken kız arkadaşıma direksiyon kilitlenmesini ve nasıl aracı çalıştıracağını gösteriyordum. Malum bi kaç sefer direksiyonu sağ sol yarım kontak, sağ sol yarım kontak şeklinde tekrarladım.. Neyse sonrasında yolumuza devam ederken aracın direksiyonu bir süre toplama yapmadı yani tüm virajlarda manuel olarak geri çevirdim direksiyonu.. Aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra bir süre daha toparlamamaya devam edip kendine geldi.. Böyle bi durumla karşılaşmış olan veya bilgisi olan var mıdır? Çok mühim bi sorun yaratmadı, yaratacak gibi de değil ancak 3 defa direksiyon kilitleyip çalıştırmayla da direksiyonu elimize almayalım yani ondan soruyorum :D

Herkese şimdiden teşekkürler...

onurgenc87
31/08/2013, 18:09
Hocam valla genel de ben elimle topluyorum sana da öyle tavsiye ederim mazallah ne olur ne olmaz arabaya güvenme kaldırıma çıkarsın ki örneklerini çok gördüm boşa masraf :D bilek gücü iyidir zaten yumuşacık direksiyon.

cdogu
31/08/2013, 18:38
U dönüşlerde üzer ama böyle manuel çevirmeler. Abi direksiyonun hidroliği ile alakalı olabilir mi?

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

serkandikici
31/08/2013, 20:26
Hocam valla genel de ben elimle topluyorum sana da öyle tavsiye ederim mazallah ne olur ne olmaz arabaya güvenme kaldırıma çıkarsın ki örneklerini çok gördüm boşa masraf :D bilek gücü iyidir zaten yumuşacık direksiyon.

Valla zaten topluyorum genelde de böyle tamamen bana bırakmasa da iyi olabilirdi hani :D:D:D

serkandikici
31/08/2013, 20:27
U dönüşlerde üzer ama böyle manuel çevirmeler. Abi direksiyonun hidroliği ile alakalı olabilir mi?

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

Eve varınca ilk iş hidroliği kontrol ettim ben de ama fazlasıyla normal her şey.. Canı sıkılmış dedik artık yapcak bişi yok sadece benden başka yaşayan da var mı merak ettim :) 3 km yol gittim o şekilde sonra stop edip çalıştırdım 1 km daha yaptı yani toplamda 4 km sonra tamamen düzeldi..

Ziyaretci046
01/09/2013, 21:52
Direksiyon yagi yok ki punto da kontrol ettigin fren yagi

ozanoz93
01/09/2013, 21:55
vallahi arkadasim tam soll cevirmeden kendi kendine toparlamadigini biliyorum bizim bu araçlarda. bence herzaman sen dondurmeye calis baktin kendi toparlaniyor elleme :))

serkandikici
01/09/2013, 22:00
Direksiyon yagi yok ki punto da kontrol ettigin fren yagi

Eyvallah kardeşim doğru söylüyosun okumuştum olmadığını çıkmış aklımdan teşekkür ederim.. Fren hidrolik kontrolü yapılmış oldu en azından :D

serkandikici
01/09/2013, 22:01
Alışkınım kendim toplamaya aslında ama yinede o kadar elektrik destekli hidrolik direksiyonumuz var e bi zahmet acık o da kaldırsın bi tarafını diye dediydim ama anlaşılan yine bize patladı ihale kendimiz çevircez o yana bu yana:)