PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sunroof ses yapıyor hava alıyor(ıslık sesi gibi)

mstonrkvk
31/08/2013, 16:51
yi günler,

-2011 model p.evo 1.3 mjet dynamic kullanıcısıyım.(ilk sahibiyim)

yaklaşık 3 yıldır severek kullandığım servis bakımları eksiksiz olan aracımla geçen hafta tatildeyken sunroof kapanmama sorunu ile karşılaştım. cam tavan tamamen açılıp kapanırken son kapanma anında kapanıp tekrar 5cm açık kalıyordu.
tatil dönüşü antalya birmota gittiğimde sorunu düzeltemediler.
bende mecburen memlekete dönene kadar yağmur yağmaması için dua ede ede geldim.(amasya)
sorun için samsun birmotu aradığımda randevularının dolu olduğunu araca bakamayacaklarını söyledim. arabayı bille yıkatamıyorum.
çorum servisi aradığımda, sağ olsun teknik servis ustası telefonla arızanın önemsiz olduğunu açma kapama düğmesine basılı tutarak sunroofu resetlemem gerektiğini söyledi.dediğini yaptım sunroof resetlendi ve kapandı .
yalnız dün [ B]100 km üzerinde giderken sunroofun hava aldığını ve ıslık sesine benzer çok rahatsız bir ses çıkardığını fark ettim ne yapmam gerekir ??[/B]

yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kadir00906
31/08/2013, 17:53
Size bence yine servis yolu görünüyor, en garanti işi yetkili servis yapacaktır.Sunroof un mutlaka bir ince ayarı vardır.Bu arada yeni bir sunroof açtırmak sizce nasıl?Yani maliyetini sordum 2000-2500 tl civarı bahsediyorlar,sizce çok sağlıklı olurmu?