PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dış ortam kokusunun içeri girmesi

Evren_c
29/08/2013, 11:02
Arkadaşlar zaman zaman kötü kokan bir yerden geçerken dış ortamın kokusu, iç sirkülasyon açık olsa da, hatta bazen klima/havalandırma tamamen kapalı olsa da içeri sızıyor. Acaba size de zaman zaman oluyor mu?

Yalnız belirteyim, trafikteki egzos kokusu gibi nispeten hafif kokular gelmiyor içeri kesinlikle. İzmir'de bilenler vardır belki, Narlıdere İstihkam Okulu'nun hemen yanında bir atık su arıtma tesisi var, her gün otobandan gelip gittiğim için önünden geçiyorum bu tesisin. Sıcak havalarda çok yoğun ve berbat bir lağım kokusu geliyor zaman zaman. İşte bu koku arabanın içine sızıyor.

İç sirkülasyon açıkken hava kanallarının içindeki kapakların kapalı olduğunu, dolayısıyla dışardan hava almadığını düşünüyorum, yanlış mı biliyorum acaba?

cdogu
29/08/2013, 11:21
Abi o her arabada var ya az biraz. Ben Nissan Qashqai'de de alıyorum dışarıdan kokular. **** kokusuna engel olamıyoruz yapacak bir şey yok valla.

İç sirkülasyon açıkken hava kanalları kapalı olsa dahi bu parçanın sızdırmazlığı ne kadar onu incelemek lazım. Tamam kapatıyor ama,tamamen mi? Sonuç olarak bu parça koku geçirmezliği için değil,olası hava değişikliklerine karşı yapılmış bir parça.

Ben tahammül ediyorum.Etmek zorundayım... :( çok kötü kokuyor ama be !

Evren_c
29/08/2013, 12:21
Evet ben de böyle düşünüyorum, yani %100 kokuyu kesmesini beklemiyorum ama daha fazla engellemesini beklerdim. Gerçi bu güzergahta bindiğim en kaliteli araç Passat, onda da kötü kokunun olduğu bir güne denk gelemedim. Merak ediyorum, Mercedes vb. araçlarda da bu durum var mıdır yoksa onların havalandırma sistemindeki kapaklar %100 yalıtım mı sağlıyor diye.

Boruları sökebilecek olsam, silikonla, contayla bir şekilde yalıtım yapılabilirdi belki kapakçıklara.

Neyse, anormal bir durum değilse idare edeceğiz :) Zaten kışın koku olmuyor...