PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Viraj demiri ve Askı Rotları

Punto Abarthma
24/08/2013, 19:11
Hayırlı Akşamlar.

Önümüzdeki hafta uzun yola gideceğim için aracımın bakımlarını yaptırıyorum, bugün servis kapalı olduğu için rot-balans ayarı için bir tanıdığın işyerine gittim, araç kanala alınıp bakıldığında ön tekerlerde "viraj demiri" ve "askı rotlarının bulunmadığı (z rot) normalde hiçbir fiat aracında bu parçaların eksik olmadığını söyledi usta. Ayrıca bu parçalar normalde üzerinde olupta sonradan sökülmüş gibi değil sanki fabrikadan bu şekilde çıkmış gibi olduğunu belirtti.

Sizlere sorum bu parçaların bulunmaması normal midir yoksa tehlike arz eder mi?

Aracım 2010 (Ruhsatta 2011) Grande Punto.

Saygılar.

tonymontana
24/08/2013, 19:51
Evo çıktıktan sonra Grande araçlar artık Fiat'ın bol kar etmek için sattığı araçlar oldu ve bu tip kırpılmalara maruz kaldılar. Bulunmaması normal, Evo'dan sonra çıkan Grande Puntolarda viraj demiri yok dolayısıyla Zrot'ları da yok.

Tehlike arz etmez sadece eski seri puntoların viraj kabiliyeti sizinkine göre fazladır. Merak etmeyin, bunlar iptal edilmeden önce tüm testleri yapılır, müşteriye gidecek şekilde değilse bu tip değişiklikler devreye alınmaz.

Sıkıntı yok.

Punto Abarthma
24/08/2013, 21:02
Öncelikle cevap için sağolun, bu parçalar toplamda işçlik dahil 600 liradan aşağı tutmaz sanırım, peki şimdi fiat tarafından 600 lira kazıklanmış mı oldum?? parçaları kırparken fiyattan da kırpıyor mu peki?

Son olarak müşteri hizmetleri ile ya da servis ile görüşsem bu parçaları temin etme ihtimalim var mı acaba?

Saygılar.

comanchee
28/08/2013, 16:07
Öncelikle cevap için sağolun, bu parçalar toplamda işçlik dahil 600 liradan aşağı tutmaz sanırım, peki şimdi fiat tarafından 600 lira kazıklanmış mı oldum?? parçaları kırparken fiyattan da kırpıyor mu peki?

Son olarak müşteri hizmetleri ile ya da servis ile görüşsem bu parçaları temin etme ihtimalim var mı acaba?

Saygılar.

2010 gp ler 2010 evolardan 2-2.500 tl daha ucuz satıldı