PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendiliğinden yanan sis farı

nakz
24/08/2013, 12:06
Arkadaşlar yolda giderken araç 2 kere uyarı sinyali verdikten sonra ön sis farlarını yakıyor.
Sebebi nedir bilen var mı?

malebow
24/08/2013, 13:08
sis sensörümü mü varmış arabada :D

tayfux
24/08/2013, 13:09
virajlara girdiğinizde oluyorsa viraj aydınlatmadır..

1923qw
24/08/2013, 13:13
sis sensörümü mü varmış arabada :D

Güldüm :D

ahmet4646
24/08/2013, 14:13
Arkadaşlar yolda giderken araç 2 kere uyarı sinyali verdikten sonra ön sis farlarını yakıyor.
Sebebi nedir bilen var mı?

nasıl bir uyarı sinyali bu ?

Scottie
24/08/2013, 14:51
sebebi nedir acaba...

nakz
25/08/2013, 00:48
Öncelikle bu olay 2 kere başıma geldi ve ikiside gündüz (Farlar yanmıyordu) gerçekleşti.
2. si sis sensörü yok arabamızda. yolda sis falan yoktu.

olay yolculuk esnasında kendiliğinden 2 kere dın dın diye ses geliyor ve ekranda ön sis farlarının yandığı simge yanıyor. o kadar.

bu olayın öncesinde aracım otomatik. park halinde aracın kontağını açıp boşa aldım. ekranda "N" gözüktü. aracı çalıştırmak için kontağı çevirdim araç viteste kaldığı için çalışmadı. (Her ne kadar ekranda boşta olduğunu göstersede araç silkelemesinden bu kanıya vardım. araç 2 saniye kadar çalışıp stop etti. 3 kere bunu tekrarladıktan sonra araç çalıştı ve bende yoluma devam ettim. ilk servise girip. aracın vitesleri tekrar tanıtıldı ve sorun ortadan ( vitese geçmeme) kalktı. bu durumla alakasız ama seyir esnasında kendi kendine sis farı (2 kere uyarıdan sonra) yakıyor.

Evren_c
25/08/2013, 11:59
Çok ilginçmiş gercekten. Sizin araçta otomatik yanan far fonksiyonu var mı acaba? Belki onunla alakalı elektronik ya da yazılımsal bir sorun oluşmuş olabilir diye düşündüm ama sonuçta bu fonksiyon da sadece farları yakıyor. İsin icinden çıkamadım...

nakz
25/08/2013, 12:04
Çok ilginçmiş gercekten. Sizin araçta otomatik yanan far fonksiyonu var mı acaba? Belki onunla alakalı elektronik ya da yazılımsal bir sorun oluşmuş olabilir diye düşündüm ama sonuçta bu fonksiyon da sadece farları yakıyor. İsin icinden çıkamadım...

Otomatik far yok, dediğiniz gibi zaten ön sis lamlası yanıyor. zaten ilginç olan 2 kere dın dın diye ses geliyor ve ekranda sislambası ve normal lamba ışıklarının yandığını gösteren lambalar yanıyor.

onurgenc87
25/08/2013, 12:12
Öncelikle bu olay 2 kere başıma geldi ve ikiside gündüz (Farlar yanmıyordu) gerçekleşti.
2. si sis sensörü yok arabamızda. yolda sis falan yoktu.

olay yolculuk esnasında kendiliğinden 2 kere dın dın diye ses geliyor ve ekranda ön sis farlarının yandığı simge yanıyor. o kadar.

bu olayın öncesinde aracım otomatik. park halinde aracın kontağını açıp boşa aldım. ekranda "N" gözüktü. aracı çalıştırmak için kontağı çevirdim araç viteste kaldığı için çalışmadı. (Her ne kadar ekranda boşta olduğunu göstersede araç silkelemesinden bu kanıya vardım. araç 2 saniye kadar çalışıp stop etti. 3 kere bunu tekrarladıktan sonra araç çalıştı ve bende yoluma devam ettim. ilk servise girip. aracın vitesleri tekrar tanıtıldı ve sorun ortadan ( vitese geçmeme) kalktı. bu durumla alakasız ama seyir esnasında kendi kendine sis farı (2 kere uyarıdan sonra) yakıyor.

Aracı çalıştırdıktan sonra vitesin konumunu değiştir. Zaten sistem otomatik olarak çalıştırırken boşa alıyor. daha sonra ilerlerken + konumuna çek devam et.

onurgenc87
25/08/2013, 12:13
Aküden kaynaklanıyor olmasın kaç yıllık akünüz ?

Evren_c
25/08/2013, 14:11
Arkadas aracı çalıştırmadan evvel bosa alıyormuş, buna rağmen viteste kalıyor diyor. Yazılımsal bir sey demek ki servis duzeltmiş.

nakz
25/08/2013, 15:18
Aracı çalıştırdıktan sonra vitesin konumunu değiştir. Zaten sistem otomatik olarak çalıştırırken boşa alıyor. daha sonra ilerlerken + konumuna çek devam et.

zaten o işi yapmadı. ister ileri şster geri vitese tak ekranda N vardı (Kontak açık ve frene basılı). ilk defa başıma geldi.

nakz
25/08/2013, 15:25
Aküden kaynaklanıyor olmasın kaç yıllık akünüz ?

2011 haziran trafiğe çıkışlı ve sürekli çalışır, aküden olduğunu zannetmiyorum.

cezalandirici083454
25/08/2013, 15:27
Benim başıma araç istop ettimmi yanıyodu. Mecbur aküyü bağlantısını söküyodum. Serviste bir parça arızalanmış demişlerdi. Değişmişlerdi.

nakz
25/08/2013, 15:35
Benim başıma araç istop ettimmi yanıyodu. Mecbur aküyü bağlantısını söküyodum. Serviste bir parça arızalanmış demişlerdi. Değişmişlerdi.

Acaba hangi parça öğrenebilme şansınız var mı?

cezalandirici083454
25/08/2013, 17:30
Acaba hangi parça öğrenebilme şansınız var mı?

Serviste değişmişti. Garantisi bitti ama aynı parçamıdır senin sonuçta 2 side yanıyor herhalde

nakz
25/08/2013, 22:56
Serviste değişmişti. Garantisi bitti ama aynı parçamıdır senin sonuçta 2 side yanıyor herhalde

Öğrenebilirsen en azından teşhis koymada yardımcı olabilirdi diye istemiştim...