PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ve debriyaj sorunu

hazarcelik
21/08/2013, 22:42
selam herkese aracımı çalıştırırken ayağım debriyaja basılı olursa marşa bastığımda bir sürtme sesi geliyor 2 saniyelik falan :S

diğer sorun ise debriyaja yarım basılı iken gırgırgır diye bir ses oluyor tam basınca veya cekince ayağımı ses gidiyor :S

sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum :)

07VE296
21/08/2013, 22:49
kerdeşim öncelikle geçmiş olsun. aynı sorun bendede vardı sanırım aracın 90 bg baskı balata ve volan değiştirdim düzeldi fakat biraz maliyetli haberin olsun sadece volanı 500 tl ye aldım balatada 200 işçilik 150 toplamda 850 gibi bir rakam tuttu.fakat şöylede bir olay var bizim araların volanı oynar volan diye geçiyor bunu sabite ceviriyorlar bununda toplam maliyeti bilya dahil 600 tl nereden biliyorsun diyeceksen geçen ay opel corsa aracıma yaptırdım.bence orjinal volan dan daha iyi oldu ama yinede bir araştır derim.

hazarcelik
21/08/2013, 22:55
hadi ya kötü oldu bu aynen 90lık benim araç baskı balatanın pahalı olduğunu duymuştum ama bukadar beklemiyodum iyice bir araştırıyım ustayada gösteriyim... bir süre böyle kullanmak araca zarar verir mi acaba :S

serkandikici
23/08/2013, 11:13
oynar volan sabit volan farkı nedir hocam bilmediğimden soruyorum? Yani sabit volana çevirmenin bi avantajı vs var mıdır?

burkion
23/08/2013, 12:49
arkadaşlar , buna benzer bir sorunda benim aracımda var. Araç çalışır vaziyette boşta iken debriyajda çok hafif bir titreme oluyor. Aracın aynalarına baktığımda da titremeyi hissedebiliyorum. Servisteki yetkiliye sorduğumda aracın balatasında sorun olabileceği bu sorun volana inmişse 1500 tl gibi bir rakam olacağından bahsetmişti. Fiyatlar gerçekten o kadar yüksek mi ? Şuan aracı sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ama ilerde karşıma nasıl bir sorun çıkarır açıkçası bilemiyorum arkadaşlar. Şuan ki durumumda o kadar para verip yaptırma imkanım yok.

Ne yapsam bilemiyorum. :ermm: