PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto motor sesi problemi

Bolin
21/08/2013, 21:40
Arkadaşlar herkse merhaba
Sizlerle arabamdaki bir sorunu paylaşmak istiyorum etrafımda fazla grande punto kullanan olmadığı için sizden gelen msjlar doğrultusunda cumartesi servise gidicem.
2011 model Grande Punto Active 1.3 dizel multijet sahibiyim. Şimdi benim sorun arabanın 2bin deviri geçtikten sonra içeri inanılmaz gürültülü bir şekilde motor sesini vermesi yani öyleki gürültüden arbabayı satılığa çıkardım artık fakat arbanın motorundan kaynaklanan bir problemse bu arabayı problemli bir şekilde satmam istemem. Sizlerde durum nasıl acaba özellikle şehirlerarası yola gittiğim zaman 2 saatte bir ağrı hapı almak şart oluyor. En son bakım için servise gittiğimde karterde çok küçük bir çatlak olduğunu fakat çok acil bişey olmadığı söylenmişti. Çatlak sebebiyle bu kadar gürültü normalmidir acaba

Teşekkürler.

hakanka
21/08/2013, 21:52
ben 5 yıldır punto kullanıyorum o kadar ses olması tabiki normal değil,bence serviste bi baktır onlar söylerler zaten ama servisler çok pahalı

Bolin
24/08/2013, 21:14
Sesi dün tanıdğım bir ustada yaptırdım araba şu an oldukça sessiz sizlerle de paylaşıyım istedim
ustanın demesine göre sağ ön tekerlekteki bilyede eğilme olmuş ve diske sürtüyormuş bu da içeri uğultu olarak geliyo tümseklerden fazla hızlı geçmeler buna sebep olabiliyormuş ne yalan söyliyim benim de bi kaç kere uçmuşluğum var 2 saatlik bir işlemle araba şu an hiç olmadığı kadar sessiz yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür derim hakanka

fetih3
25/08/2013, 05:28
benim aracdada var bir uhultu suandaservisde ama motor isininca cikiyor ortaya bakalim ne cikacak :)