PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo 1.4 benzinli otomatik bilenler

KORAY UZUN
19/08/2013, 12:18
Selam arkadaşlar bende foruma yeni katıldım bende 2011 model punto evo otomatik var aracım 24 binde sabahları arabayı ilk hareket ederken silkeleme yapıyor ne den oldugunu bilen varmı şimdiden teşekkürler

KORAY UZUN
19/08/2013, 12:27
kimse yokmu

cezalandirici083454
19/08/2013, 12:47
Selamunaleyküm hayırlı olsun. Aynı araçtan 2010 modeli bende var. Ben yokuş aşşağı inerken o sorunu yaşıyorum. Her zamanmı yapıyor.

emr34
19/08/2013, 12:51
Bu aslında genel gibi. Bende aynı sorunu yaşadım. Baskı balata olabilir diye onu değiştirdik. geçmedi. Araştırdım. Genel tanı motor arka kulakçıklarda birleşti. Dhaa önce sorun yaşayan arkadaşlarda bu şekilde çözmüşler. Onu kontrol ettirip bakıcam. Bir çok sebebi olabiliyor bunun. Baskı balata, kulakçıklar, enjeksiyon , vs vs bir sürü sebepten olabiliyormuş tabi ben servisten aldığım ve okuduğum bilgileri söylüyorum :)

celenlee
19/08/2013, 13:26
Yanık baskı balata yüzeyi, motor soğukken(daha doğrusu balata soğuk iken) kalkışlarda titreme yapar, kavrama noktasında titretir deniyor. İhtimallerden biri bu.

Evren_c
19/08/2013, 14:44
Balata soğuk olduğu için biraz yapar diye tahmin ediyorum. Mümkünse sabahları ilk harekette manuel modda kullanın, birkaç kilometre sonra motor ve balata ısınınca otomatiğe geçersiniz.

serkandikici
19/08/2013, 15:59
İhtimalleri çoğaltmak gibi olmasında ustam yanlış hatırlamıyosam şanzıman kulağındandır demişti gp varken gittiğimde.. Bi çok kullanıcı aynı durumda mağdur galiba

reddragon
19/08/2013, 22:16
Motor soğuk olduğundandır. Bazen az gaz verince bende de yapıyor sorun yok...

nakz
27/08/2013, 11:55
motoru ilk çalıştırdığında klimada açıksa; soğuk motor+soğuk baskı balata+ekstara klima için güç hepsi birleşince yapıyor. sana tavsiyem araç özellikle soğukken klimayı açma (düşük devirde hem ivmelenme istiyor hem klimaya güç veriyor) yada eko tuşunu kapat daha yüksek devirlerde (motor kendini topluyor) vites geçsin.
Genelde baskı balata aşınmış diyorlar aracım 2011 evo 30bin km de aynısını dediler ölçüm yaptırdım -21 çıktı. yani 30bin kmde daha %20 si aşınmış 80den sonra sorun başlar dediler.
silkeleme işi 4ve 5. viteslerde azalmasıda motorun kendini toplaması diye düşünüyorum. Birde vites geçiş esnasında çok az gazdan ayağını çekersen daha rahat geçiş sağlıyor. aklında olsun...

USTA
27/08/2013, 12:21
Aracın hayırlı olsun,SJ EVO yu sıfır km olarak almıştık 22.000 kilometredeyken bayiye takasa verdik,dediğin sıkıntı soğukken oluyor araç ısındıktan sonra yapmaz.
Çok keyifli bir araçtır,vites değişimine yakın ayağını gazdan biraz çekersen değişimleri hissetmezsin.
Rampalarda araç stop ettiğinde frenden ayağını çektiğinde çalışır lakin araç geri kayar,vites kolunu + veya - yönüne çekip çalıştırmanda fayda var.
Şehir içinde kullanıma bağlı olarak 6.5 ile 9.5 litre arasında yakıyor.
Uzun yolda 4 kişi ve dolu bagajla 5.2 lt ortalama yakalamıştım SJ Evo ile, kazası vs olmayan temiz bir araç,bakımları düzenli olarak Fırat Otoda yapılmıştı,garantisi Kasım sonuna kadar devam ediyordu sanırım...

KORAY UZUN
28/08/2013, 11:08
motoru ilk çalıştırdığında klimada açıksa; soğuk motor+soğuk baskı balata+ekstara klima için güç hepsi birleşince yapıyor. Sana tavsiyem araç özellikle soğukken klimayı açma (düşük devirde hem ivmelenme istiyor hem klimaya güç veriyor) yada eko tuşunu kapat daha yüksek devirlerde (motor kendini topluyor) vites geçsin.
Genelde baskı balata aşınmış diyorlar aracım 2011 evo 30bin km de aynısını dediler ölçüm yaptırdım -21 çıktı. Yani 30bin kmde daha %20 si aşınmış 80den sonra sorun başlar dediler.
Silkeleme işi 4ve 5. Viteslerde azalmasıda motorun kendini toplaması diye düşünüyorum. Birde vites geçiş esnasında çok az gazdan ayağını çekersen daha rahat geçiş sağlıyor. Aklında olsun...

degerli yorumların için tşkler servise pazartesi gidecem ölçerler herhalde selamlar

KORAY UZUN
28/08/2013, 11:41
Aracın hayırlı olsun,SJ EVO yu sıfır km olarak almıştık 22.000 kilometredeyken bayiye takasa verdik,dediğin sıkıntı soğukken oluyor araç ısındıktan sonra yapmaz.
Çok keyifli bir araçtır,vites değişimine yakın ayağını gazdan biraz çekersen değişimleri hissetmezsin.
Rampalarda araç stop ettiğinde frenden ayağını çektiğinde çalışır lakin araç geri kayar,vites kolunu + veya - yönüne çekip çalıştırmanda fayda var.
Şehir içinde kullanıma bağlı olarak 6.5 ile 9.5 litre arasında yakıyor.
Uzun yolda 4 kişi ve dolu bagajla 5.2 lt ortalama yakalamıştım SJ Evo ile, kazası vs olmayan temiz bir araç,bakımları düzenli olarak Fırat Otoda yapılmıştı,garantisi Kasım sonuna kadar devam ediyordu sanırım...

TEŞEKKÜR EDERİM BEN ARACI 31 ALDIM İYİMİ USTATIM :merhaba:

USTA
28/08/2013, 12:12
TEŞEKKÜR EDERİM BEN ARACI 31 ALDIM İYİMİ USTATIM :merhaba:

27 bine bayiye bırakmıştık,bayide galeriye 27 bine vermiş,kestikleri faturayı gördüm,hayırlısı olsun diyelim...

USTA
28/08/2013, 12:15
Forum buluşmasına giderken Maşuküye yolunda çekilen bu resmi atayım ... :)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/308189_10150316367802622_616158628_n.jpg

comanchee
28/08/2013, 15:25
Forum buluşmasına giderken Maşuküye yolunda çekilen bu resmi atayım ... :)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/308189_10150316367802622_616158628_n.jpg

yerine en aldın mehmet abi belki sani takip ederim :)

USTA
28/08/2013, 15:51
yerine en aldın mehmet abi belki sani takip ederim :)

Adım Mustafa :uhm00000: Reno Captur 1.2 TCe EDC ICON aldık kardeşim...

KORAY UZUN
28/08/2013, 21:02
27 bine bayiye bırakmıştık,bayide galeriye 27 bine vermiş,kestikleri faturayı gördüm,hayırlısı olsun diyelim...

saol mustafa abi ben eyüpsultandayım müsait birgün beklerim abi inşallah demek araç senindi abi aracın sol camurluk boyanmış maşpıyen altında azda olsa vuruk var ama araç temiz demek sende de yapıyodu abi buna bir çözüm bulmam lazım bana yardımcı olurmusun abi saygılar iyi akşamlar

KLAS MODELDE ÇALIŞIYOM EYÜP TE :unsure00:

USTA
28/08/2013, 21:52
saol mustafa abi ben eyüpsultandayım müsait birgün beklerim abi inşallah demek araç senindi abi aracın sol camurluk boyanmış maşpıyen altında azda olsa vuruk var ama araç temiz demek sende de yapıyodu abi buna bir çözüm bulmam lazım bana yardımcı olurmusun abi saygılar iyi akşamlar

KLAS MODELDE ÇALIŞIYOM EYÜP TE :unsure00:

Aracı sıfır km olarak Fırat otodan aldık,marşpiyeldeki ufak ezik dışında bizde en ufak sürtme veya kazası olmadı kardeşim,İnanlar Otoya takasa verdik onlarda 1 gün sonra galeriye satmışlar,ne olduysa onlarda olmuştur...
Araçta ön farlarda leke oluşmasından ve arka stoplarda buhar yaptığından yine Fırat otoda garanti dahilinde değişti,bunun dışında araçta değişen veya boyanan parça yoktu...
Yolum düşerse mutlaka uğrarım yanına bende Şirinevlerde'yim beklerim kardeşim...

nakz
28/08/2013, 23:54

Öncelikle hayırlı olsun,
Captur ile deneyim ve izlenimlerinizi yazarmısınız (yakıt, konfor, perfornmas, vites geçişi vb.) punto da kullanmış biri olarak.

Evren_c
29/08/2013, 08:44
Öncelikle hayırlı olsun,
Captur ile deneyim ve izlenimlerinizi yazarmısınız (yakıt, konfor, perfornmas, vites geçişi vb.) punto da kullanmış biri olarak.

Mustafa bey yazmıştı bunları bir konuda. Ben de merak etmiştim. Yalnız kendisinden fotoğraf bekliyoruz hala :D

USTA
29/08/2013, 09:23
Öncelikle hayırlı olsun,
Uzun yolda 5.3 litreye kadar düşürdüm tüketimi,ortalama hız 94 km,performansı harika,araç 6 ileri otomatik,ben manuele alıp 5 viteste 210 kilometreyi gördüm 6 ya atmaya yol kalmadı... :)

https://forum.grandepuntotr.com/diger-marka-araclar/48725-captur-1-2-edc-ile-210-km-hiz-ve-ortalama-yakit-tuketimi.html

Vites geçişlerini hissetmiyorsunuz cvt şanzıman gibi çalışıyor yani mükemmel.
Aracın konforu ve güvenlik donanımları üst seviyede...

Mustafa bey yazmıştı bunları bir konuda. Ben de merak etmiştim. Yalnız kendisinden fotoğraf bekliyoruz hala :D

Bagaj fotoğraflarını istemiştin sanırım,bizimkinin bagajını çekmeye fırsatım olmadı ama sana örnek foroğraflar vereyim.... :)
Bagaj zemininde gördüğün yer aslında 2.bagajın kapağı yani bagajı çift bölmeli ve koltuklar 20 cm kadar ileri gidebiliyor.
377 litre olan bagaj hacmi bu sayede 455 litreye çıkıyor.
https://farm9.staticflickr.com/8536/8643368030_4b885c6a85_z.jpg

Evren_c
29/08/2013, 10:46
Teşekkürler :)

comanchee
31/08/2013, 00:23

kusura bakma abi bende mustafa olduğunu kendi adım kadar iyi biliyorum oraya ne akla hizmet mehmet yazdım tam madara durumu yani :blush000: