PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşırı su eksiltme

Castell
17/08/2013, 19:27
Arabamda bir aydır su eksilme durumu vardı kendim defalarca kontrol ettim radyatör bağlantılarına kadar baktım bir şey göremedim.... Ancak son iki gündür 50km de 1lt eksiltmeye başlayınca sanayinin yolunu tuttum. Motor sıcakken ışıkla kontrol ettik borularda bağlantılarda vs. kaçak yok, motor soğuyunca yine kontrol ettik bir şey bulamadık...... En son termostatın altında beyaz kireçlenme gördük. Usta termostattan kaçırabileceğini söyledi.... Trigger seti değiştiğinde devirdaim değişmediyse devirdaimden de olabilir dedi, bilemiyorum.... Pazartesi termostatı değiştirteceğiz bakalım umarım sorunu hallederizzz...........

kdrrshnn
17/08/2013, 21:25
aynı sorun bendede var benim o kadar kaçak yok ama sonucu tekrar paylaşırsanız sevinirim

nigra
01/09/2013, 11:49
bende de aynı sorun mevcut. Şöyleli 5 gün benzinde kullandım bi azalma olmadı. Ne zaman lpg ye geçsem su da yavaş yavaş azalma oluyor. 2 tane lpg su borusunda yırtık bulduk la. ama hala eksiliyor. ve bir düzeni yok. 3 gün azalmıyor öbür gün azalıyor. bazen tamamlıyorum akşama azalıyor. lpg nin diyaframı olabilir dediler. bıktım yani...

Castell
01/09/2013, 12:37
Termostatı değiştirdiler sorun çözüldü....... Orjinali 90tl yan sanayisi 30tl.... Orjinal taktırdım 3lt de Opar kırmızı antifiriz koydurdum her ihtimale karşı lpgnin de devirdaim boru ve kelepçelerini değiştirttim şu an hiç eksiltmiyor çok şükürr.......

nigra
01/09/2013, 13:01
ne kadar tuttu bu saydıkların temostat fiyatı dışındakiler yani. çok sevindim. lpg de bende azalıyor malesef normal midir desem hiç zannetmiyorum.. az da olsa eksilmemesi gerek diye düşünüyorum.

milanbg
01/09/2013, 14:59
Termostat Sorunu bu sadece. Bu araçlarda termostatınıza dikkat edin arkadaşlar sakın sakın yan sanayi taktırmayın paradan kaçıp. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunu :) termostat patladımmı olmucak yerde sıkıntı :) bnm eski aracım conta yakmayla kurtardık susuz :)

nigra
01/09/2013, 15:41
en son ın aldığı termostatı taktık. 1 hafta önce :) su borusunu değiştirirken elinde kaldı :))

YALCINGUNEL
01/09/2013, 17:25
termostat değişince hiçbir sorun kalmıyor ... eliniz değmişken borularıda yenileyin su buharlaşmaz bile:))

nigra
01/09/2013, 17:36
termostat değişince hiçbir sorun kalmıyor ... eliniz değmişken borularıda yenileyin su buharlaşmaz bile:))

bugün konuya yazdıktan sonra termosun orada birleşen bir kısımda su olduğunu farkettim. boruyu sıktım elimle ve elimde de su kaldı. 2 yeri yeniledik hala azalınca bir yer daha buldum. en kısa zamanda burayıda halledicem. sanırım bu son yırtık :( git gel bıktım yani..

YALCINGUNEL
01/09/2013, 18:01
bugün konuya yazdıktan sonra termosun orada birleşen bir kısımda su olduğunu farkettim. boruyu sıktım elimle ve elimde de su kaldı. 2 yeri yeniledik hala azalınca bir yer daha buldum. en kısa zamanda burayıda halledicem. sanırım bu son yırtık :( git gel bıktım yani..

valla kardeşim iş ustada bitiyor aslında ... ben su eksiltiyor diye götürdüm hatta ilk aklıma gelen radyatörde bişey var olmuştu.... hararet yaptırmadım ama contada bişey mi var derken ustadan arabamı almaya gittiğimde termostatı ve boruları değiştirdim dedi 70-80 lira felan tutmuştu.ardından izne çıktım 3000 km yol yaptım su banamısın demedi.milim eksilmedi.

rgazezler
18/11/2013, 09:43
slm arkadaşlar bendede aynı sorun başladı.daha ustaya götürmedim.sadece termostat ve boruları değiştirmek yeterlimi.birde bugun uzun yola cıkmam gerekiyor yaklaşık 500-600km yapacak negibi sorun olur....tşk

sel80
20/11/2013, 19:03
Arabamda bir aydır su eksilme durumu vardı kendim defalarca kontrol ettim radyatör bağlantılarına kadar baktım bir şey göremedim.... Ancak son iki gündür 50km de 1lt eksiltmeye başlayınca sanayinin yolunu tuttum. Motor sıcakken ışıkla kontrol ettik borularda bağlantılarda vs. kaçak yok, motor soğuyunca yine kontrol ettik bir şey bulamadık...... En son termostatın altında beyaz kireçlenme gördük. Usta termostattan kaçırabileceğini söyledi.... Trigger seti değiştiğinde devirdaim değişmediyse devirdaimden de olabilir dedi, bilemiyorum.... Pazartesi termostatı değiştirteceğiz bakalım umarım sorunu hallederizzz..............arkadaşım su eksiltmenın diğer sebebi de motorun conta yakmasıdır inşallah böle bı durum yaşamazsın ama yinede motorun içine bı baktır derim,ayrıca egsozdan su gelıyosa bu da bır belırtıdır...