PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kumandalı anahtarım bozuldu

burkion
17/08/2013, 09:33
Merhaba arkadaşlar
geçen gün aracıımın elektronik anahtarlığının üzerine su döküldü ve fonksiyonunu yerine getirmiyor. Elektroniği bozuldu sanırsam. Yetkli servisine sorduğumda 500-600 TL fiyat verdi. Bu konuda önerileriniz, tavsiyeleriniz nelerdir ?

Yedek anahtarı kullanıyorum ve karizma yerlerde :locked00:

Teşekkürler

onurgenc87
17/08/2013, 10:01
kaskodan yaptır...

serkandikici
17/08/2013, 10:01
Ben çamaşır makinesinde yıkadım :D :D saç kurutma makinesinin soğuk üfleme özelliği varsa veya sıcak için çok dikkatli bi şekilde devreleri eritmeden tutarsanız tekrar çalışıyor.. Tecrübeyle sabit.. İlk gün kuruttum anahtarı çalışmadı 2.gün biraz sorunlu olarak çalıştı, 3.gün sonunda ise hiç sorunsuz çalışıyordu.. Geçmiş olsun..

dexter
17/08/2013, 13:07
oksitlenme yapar hemen kurutman lazım,bu iş için kuru gazlı bir sprey vardı adını bilmiyorum şimdi ondan sık iyice kurut,pilini değiştir çünkü kısa devre yapmış pil bitmiştir...benim başıma geldi 1 yıl sorunsuz kullandım 1 yıl sonra tekrar oksitlendi ve çalışmadı ,geçen wd40 ile yıkadım ve sildim 10 gündür gene sorunsuz kullanıyorum...

burkion
17/08/2013, 13:31
kaskodan yaptır...

Kaskodan yaptırmayı düşündüm fakat kaskom bozulursa gelecek sene indirim alamıyorum diye biliyorum. Ödeme tutarım artar mı ?

gurgocuk
17/08/2013, 13:31
Kavanozun içine pirinç koyun, sonra anahtarınızı ayırabildiğiniz kadar aksamlarını ayırın (su temas eden yerler kastım) pirinç dolu kavanoza koyun. 1-2 gün bekletin ve tekrar deneyin..

Bu işlem cep telefonlarında da sıvı temasında kullanılmaktdır .

burkion
17/08/2013, 13:33
oksitlenme yapar hemen kurutman lazım,bu iş için kuru gazlı bir sprey vardı adını bilmiyorum şimdi ondan sık iyice kurut,pilini değiştir çünkü kısa devre yapmış pil bitmiştir...benim başıma geldi 1 yıl sorunsuz kullandım 1 yıl sonra tekrar oksitlendi ve çalışmadı ,geçen wd40 ile yıkadım ve sildim 10 gündür gene sorunsuz kullanıyorum...

Hocam ilk gün dediğiniz gibi pilini değiştirdim, kuruttum ama çalışmadı.

Piyasada elektronik anahtarcılar varmış ama ne kadar sağlamdır bilemedim.

burkion
17/08/2013, 13:35
Kavanozun içine pirinç koyun, sonra anahtarınızı ayırabildiğiniz kadar aksamlarını ayırın (su temas eden yerler kastım) pirinç dolu kavanoza koyun. 1-2 gün bekletin ve tekrar deneyin..

Bu işlem cep telefonlarında da sıvı temasında kullanılmaktdır .

Bu önerinizi deneyeceğim , umarım işe yarar.

teşekkürler.

hakanka
17/08/2013, 14:18
kaskon bozulursa sakın kaskodan yaptırma bi dahaki sefere senden üç katı kasko parası isterler başıma geldi:)

muratxx5
17/08/2013, 15:28
ben kaskodan yenisini aldım. 1 hasar koruma vardı kasko bozulmadı. 550 tl maliyeti oldu. ama tramerde çıkıyor.
kasko seviyesi artarak aynı fiyata aynı yerden kasko yaptırdım tekrar.

aykut_1914
17/08/2013, 15:31
Ben çamaşır makinesinde yıkadım :D :D saç kurutma makinesinin soğuk üfleme özelliği varsa veya sıcak için çok dikkatli bi şekilde devreleri eritmeden tutarsanız tekrar çalışıyor.. Tecrübeyle sabit.. İlk gün kuruttum anahtarı çalışmadı 2.gün biraz sorunlu olarak çalıştı, 3.gün sonunda ise hiç sorunsuz çalışıyordu.. Geçmiş olsun..
Kuruttuktan sonra pirinç birikintisine koyun 1 hafta kalan nemi çeksin sonra çalısacaktır

cdogu
17/08/2013, 16:12
Pirinç iyi bir yöntem ama,çogu elektrikçide bulabileceğiniz oksit giderici spreyler var. Devreyi kuruttuktan sonra,bu spreyi uygulayıp ardından tiner ile temizlenirse,kısadevre olmadığı sürece çalışır.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

bora.sen
17/08/2013, 16:15
cep telefonu tamiri yapan bir yere gotur 15 dakikalik islemi var.

burkion
23/08/2013, 13:07
arkadaşlar değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Herşeyi denedim ama olmadı. Sanırım kısa devre yaptı ): Hoşgeldin aramıza yedek anahtar

karaelmaz
23/08/2013, 13:38
arkadaşlar değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Herşeyi denedim ama olmadı. Sanırım kısa devre yaptı ): Hoşgeldin aramıza yedek anahtar

Anahtarı pirincr yatır sokupte kapalı bir kavsnozda benim iphonenin icine su kactı cslişmiyodu primce yatırdım 24 saat kadar kaldı bsktım acıkmiş sorunsuz