PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic vitese geçmeme sorunu

Herzt
16/08/2013, 12:27
Beyler yeni üye oldum herkese merhabalar Dualogic şanzımanlı Punto'da genelde R'ye geçirmeye çalışırken R kısmına getiriyorum sonra gaza bastığımda boştaymış gibi devir çeviriyor ama araç yürümüyor çıkarıp tekrar R'ye getirmeye çalıştığım zamanda ötüyor ve ''Gear unavailable'' diyor.Neden olur?

Gorky
16/08/2013, 13:21
Beyler yeni üye oldum herkese merhabalar Dualogic şanzımanlı Punto'da genelde R'ye geçirmeye çalışırken R kısmına getiriyorum sonra gaza bastığımda boştaymış gibi devir çeviriyor ama araç yürümüyor çıkarıp tekrar R'ye getirmeye çalıştığım zamanda ötüyor ve ''Gear unavailable'' diyor.Neden olur?

frene tam basmıyor musunuz acaba?

Herzt
16/08/2013, 13:25
frene tam basmıyor musunuz acaba?

Sanmıyorum sonuna kadar basıyorum ama..

ozanoz93
18/08/2013, 03:06
kapi acik oldugunda bosa alir iyi kapanmiyorsa kapi

celenlee
18/08/2013, 11:39
kapi acik oldugunda bosa alir iyi kapanmiyorsa kapi

Aracımda kapı açık da olsa istediğim gibi ileri geri gidiyor.
Kapıyla ilgili bir problem gibi gözükmüyor.

halilibo48
18/08/2013, 12:07
vites tam geçmeden firen pedalından ayağınızı kaldırmayın. aynısını bende de yapıyordu ilk kullanmaya basladığım zaman hareketi tekrarlayın diyodur . vitesin geçtiğine emin olun R harfini panelde gördüğünüzde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Vites geçtiği halde geri gitmiyorsa servise uğramanızda yarar var. arkadaşın söylediği gibi kapı açıksa da boşa alıyor dikkat ederek tekrar deneyin.

Ama kullanılamaz dişli dediği için sanırım şanzımanda sıkıntı var

Herzt
20/08/2013, 20:23
vites tam geçmeden firen pedalından ayağınızı kaldırmayın. aynısını bende de yapıyordu ilk kullanmaya basladığım zaman hareketi tekrarlayın diyodur . vitesin geçtiğine emin olun R harfini panelde gördüğünüzde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Vites geçtiği halde geri gitmiyorsa servise uğramanızda yarar var. arkadaşın söylediği gibi kapı açıksa da boşa alıyor dikkat ederek tekrar deneyin.

Ama kullanılamaz dişli dediği için sanırım şanzımanda sıkıntı var

Tam olarak şöyle geçiriyorum panelde R yazıyor gaza basıyorum araba boşa devirleniyor.Sonra R'den çıkarıp tekrar sokmaya çalışınca da öterek ''Gear unavailable'' diyor.

fatihz
20/03/2014, 19:28
1.3 dualogic aracımda sürekli vitese geçmeme sorunu yaşamaya başladım, ilk çalıştırınca vites N den 1 e geçmiyor ve vitesi kontrol ettirin uyarısı yazıyor, 5 dakika sonra vites geçmeye başlıyor, araç giderken vites geçişlerinde sorun yok, yanlız balataların değişim zamanı gelmiş, ilk çalışmada vitese geçmeme sorunu balataların bitik olduğundan olabilir mi? yoksa farklı bir sorun mu var?

Karademir5117
28/03/2014, 15:43
Hocam benim aracim sabahları bi 5-10 dakika falan N den 1 ve R ye gecmeme sorunu yaşamıştı. Yagdandir dediler değiştirdim işe yaramadı. Sonra balata falan dediler ama robotta bitmiş olabilir bilmem ne diye baktim masraflar artıyor. En son sabah telefonu aracin altina koyup vitese geçirmeye çalışırken ki sesini kaydettim 3 gün önce. Vites değişmeye calisinca 2 sn çatır çutur ses geliyor sonra değiştiremeyince icerden vitesi boşta gibi gosterip sesli ikaz veriyordu. Ustaya dinlettim robot arızası dediler 1100 liraya robotu degistiriyorlar şu an. Tavsiyem sorunu yaparken aracin sol on tarafina, sol tekerin icine dogru bi ses kayit cihazi koy, sesi kaydedip dinle. Bak bakalim anormal bi ses duyacak misin.