PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima su damlatır mı?

teacherofenglish
15/08/2013, 01:26
Evet arkadaşlar herkese iyi geceler.Bugün aracı park ederken altından geçtiğim yolda su damlaları farkettim ve eğilip aracın altına baktığımda benim aracımdan geldiğini gördüm.Stop etmden önce yaklaşık 1 saattir klimam çalışmıştı bende heralde klimadandır dedim.
Böyle birşey var mı acaba?

1923qw
15/08/2013, 01:31
sabit basınçta sıcaklığı düşen gazlar yoğunlaşır.aynı kaynayan tencerenin soğuk kapağında yoğunlaşan ve su damlacıklarına dönüşen buhar gibi.klima da hava sıcaklığını 10-20 derece birden düşürdüğünden hele bi de istanbul havası gibi neme %100 doymuş bir havaysa illaki havada asılı olan nem düşen sıcaklık nedeniyle yoğunlaşmak isteyecektir.yani klimanız bir tür hava kurutucu görevi üstlenmiş oluyor.Sıkıntı yok damlatır normaldir :)

mywzz
15/08/2013, 02:06
gecen ford focus cmax gia arkadasın arabayı park ettım dondugumde altı full su doluydu aradım bu ne dedım klıma dedı yapıyor surekli dedi benım puntoda hıc gormedım ama

dexter
15/08/2013, 02:57
damlatır sorun yok

10ursbf
15/08/2013, 09:48
Babamın doblo da damlatıyordu. Hatta yokuş aşağı giderken önden şişeye üflermiş gibi bir ses bile geliyordu. İnip baktık, suyun tahliyesi için küçük bir boru vardı, ucu ıslanınca ve rüzgar yiyince ses yapıyormuş.

Velhasıl damlatır sorun yok :)

eisa
15/08/2013, 10:01
bende ilk defa bu suyu görünce acaba başka bir şey mi demiştim. Sonra alıp tadına baktım :) gerçekten suymuş, hidrolik, yağ vs değilmiş:)
Şaka bir yana klima dediğin su salar sıkıntı yok. ev ve işyeri klimalarında da görebilirsin.

serkandikici
15/08/2013, 10:35
bende ilk defa bu suyu görünce acaba başka bir şey mi demiştim. Sonra alıp tadına baktım :) gerçekten suymuş, hidrolik, yağ vs değilmiş:)
Şaka bir yana klima dediğin su salar sıkıntı yok. ev ve işyeri klimalarında da görebilirsin.

Hocam naptın sen ya :):) aman diyeyim öle hidrolikmiş vesaireymiş tadına bakarak ayırmada uzmanlaşma hidrolik dediğimiz şey arabanın boyasını söküyo ki ağzı, dili ne yapar hayal edemedim :)

eisa
15/08/2013, 10:38
şaka yaw :) tadına bakılır mı :) üstüpüyle alıp rengine ve kıvamına baktık :)

biancoangelo
15/08/2013, 13:32
evet damlatır.

Arrest
15/08/2013, 13:37
sabit basınçta sıcaklığı düşen gazlar yoğunlaşır.aynı kaynayan tencerenin soğuk kapağında yoğunlaşan ve su damlacıklarına dönüşen buhar gibi.klima da hava sıcaklığını 10-20 derece birden düşürdüğünden hele bi de istanbul havası gibi neme %100 doymuş bir havaysa illaki havada asılı olan nem düşen sıcaklık nedeniyle yoğunlaşmak isteyecektir.yani klimanız bir tür hava kurutucu görevi üstlenmiş oluyor.Sıkıntı yok damlatır normaldir :)

hocam cok bilimsel bir açıklama yapmışsın fevkaladenin fevkinin fevkinde :gunsmilie:

mrfee
15/08/2013, 16:24
bende dün kayseri bursa arası yoldaydım . mola verince bir baktım arabanın altı su olmuş. ilk basta panik oldum 8 aylık araç neden su akıtıyor diye ama sonra aklıma geldi klima yol boyunca full açıktı.

teacherofenglish
15/08/2013, 17:06
bende dün kayseri bursa arası yoldaydım . mola verince bir baktım arabanın altı su olmuş. ilk basta panik oldum 8 aylık araç neden su akıtıyor diye ama sonra aklıma geldi klima yol boyunca full açıktı.
Aynen benim aracımda 1 yıllık nasıl akıtır dedim ve klimadanmış meğer.Zaten koklayıpta su olduğuna kanaat getirince yakıt hidrolik yağ vs. olmayınca sakinleştim.

henky
15/08/2013, 19:53
Bu konuda formumuz bayaa bilinçli ne güzel :)

aaaccc
15/08/2013, 21:00
Bundan 1 ay öncede duyarlı halkımızdan bir Transit şöförü Pendik marina taraflarında arkamdan korna selektör ne varsa kullanıyor acaba hatalı bişey mi yaptım dedim durdum. Adam yanıma gelip arabandan birşey damlıyor aman dikkat et dedi ve gitti. Arabadan inip baktığımda su damladığını gördüm ama hava çok sıcaktı ve klima 1 saat süredir çalışıyordu. Fakat damlayan suyun nerden geldiğini ve nasıl tahliye olduğunu göremedim.