PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start stop arızalandı lpg montajından sonra

ZecK
14/08/2013, 19:30
iyi akşamlar değerli forum üyeleri. Ne yapacağımı bilemediğim için buradan birinin bi bilgisi vardır bi yardımı olur diye sizlere danışmak istedim. Araca Lpg taktıralı 10 gün civarında oluyor. Arabada start stop kendine göre devrede ve devrede değil demeye başladı. Canı isterse aktif oluyor canı istemezse devre dışı yazıyor. Keşke sadece sorun bu olsa. Manisa- Ankara arası yoldayken hızım 90-100km den 10-20 ye düştüğünde ışıklarda yada sıkışık trafikte araba kendini kapatıyor istop ediyor.start stop terkrar çalıştırmak icin uğraşıyor 7-8 defa marşa basıyor ama almıyor. Bu sefer ben o trafikte kontagı kapatıp tekrar acıyorum marşa basıp devam ediyorum. bu yol boyunca 8-10 defa yaptı. ankarada götürdüm baktırdım fakat namussuz orda istop etmiyo. bi de bu istop etmesi araç lpg deyken oluyor. benzinde yavaslayınca istop etmiyor ama lpg ye cevirince tekrar her yavaşladıgında istop ediyor. çözemedim geri yola cıkıcam kafayı yicek durumdayım. Bilgisi olan varsa yada yardımcı olabilecek daha önceden böyle bişey yaşamış başına gelen biri yardımcı olursanız cok sevinirim. çok teşekkürler şimdiden

1923qw
14/08/2013, 20:04
Akü lpgden sonra marş motoru için çektiği akımı sağlamıyor olabilir veya klimanız açıksa olabilir

serkandikici
14/08/2013, 22:04
Çoğu LPG sorun yaratmıyor aslında istisna olmuş gibi.. Akü konusuna katılıyorum belki akü ile ilgili olabilir.. LPG markanız nedir ve taktırdığınız yere telefon açabilirrsiniz diye düşünüyorum.. Geçmiş olsun..

didi77
14/08/2013, 22:06
Gecmiş olsun arkadasım bende benzinlide sorunsuz kullanıyordum lpg geçiş yaptım 10 gün olmadı bozuldu serviste ücretsiz değişti sonra tekrar yapmaya başladı kendi kendine devre dışı kalıyor arıza ışığı yakıyor servise gideceği sırada düzeldi son 1 haftadır bozuk araba çalıştıktan 2 dk sonra devre dışı kalıyor arıza ışığı yakıyor vaktim yok götürmedim servise ama lpg den sonra oldu gecende bende yokuş yukarı giderken stop etti :::(((

ZecK
15/08/2013, 00:56
ilginiz için çok sağolun gerçekten. Lpg markası lovato. taktırdığım yeri, işçiliği montajı konusunda birçok olumlu referansa sahip oldugu için seçtim. Bu sıkıntı nedeniyle 2 3 kez götürdüm ilgilendiler baktılar fakat arabayı bilgisayara bağlayınca birşey çııkmıyor arıza lambası da yanmıyor ama istop etme olayı taktırdıgım günden bugüne birçok kez oldu dediğim gibi en son ankara yolunda 7-8 defa yaptı. benzine alıyorum sıkıntı yok tüp te istop ediyo hızım 10 km altına düşünce yani start stop devreye gireceği esnada. Manisaya döndüğümde bu işi özmek için uğraşacağım ve çözebilirsek burdan sizlerle paylaşırım en azından aynı sıkıntıyı çekenlere bi yol olabilir. cok sağolun

bordom22
15/08/2013, 00:59
Hocam cevabı basit senin LPG kit yaZilimin farklı start stop destekli bir yazilim atılması laZim benzer sıkıntı bende de vardı

Sent from my iPhone using

tuncaykcd
16/08/2013, 11:36
start stopa uygun yazılım atıldığında araç stop sonrası lpg ile çalışıyor benzin -lpg geçişi olmuyor. sorununuz bundan kaynaklı lpg de marş almıyor.enjektör ayarı ile iş çözülecektir. biraz gazı açtırmanız lazım. lpg montajcısına aracı şehirçinde bilgisayara bağlayıp klima açık ayarın yapılmasını isteyin sorun çözülecektir. yada start stopsuz yazılım atılmasını söyleyin ben 2 yıl start-stopsuz yazılımla sürdüm ışıklarda stop edince bi 30 saniye benzinle gidiyordum sorun yoktu. şimdi iyi bir ayarla start stop yazılımı attık sorun yok.şuan stop sonrası lpg ile çalışıyor.

mehmetozsoy
16/04/2018, 17:55
bende de 2011 1.4 benzin ve lpg li punto var aynı sorunu ben de yaşıyorum. genelde yüksek devirde ve 110-120 hızda yapıyor. arıza ışığı yanıyor, hatta ekrana da "start stop devre dışı" geliyor. sarı ünlem yanık kalıyor, bazen motor ışığı da sarı olarak yanıp sönüyor. kontağı kapatıp beklersem bir süre sonra düzeliyor ama tekrar ediyor. lpg ısısını yükselttim devreye geç giriyor, hatta hararet yarıya gelene kadar benzin ile gidip sonra tüpe manuel olarak geçiriyorum. 100 ün üzerine çıkmazsam genelde sıkıntı olmuyor. ama bu arazı ışığı yanınca yola devam edersem, özellikle 1-2 vites geçişlerinde araç titriyor stop ediyor ve marş almıyor, bu durumda tüpü kapatıp benzine alıyorum, marş yaparken gazı pompalıyorum, tesadüfen benzini alırsa o an, çalışmaya başlıyor aksi halde marş almıyor aracım. bir türlü çözemedim. egr valfinden olabilir mi veya egr soğutucusundan ? bilen ve çözüm bulan varsa yardım edebilirse çok dua alır. şimdiden teşekkürler.

feyzullah
16/04/2018, 21:29
Bence düzgün bir lpg ayarı sorunu çözer.

mehmetozsoy
17/04/2018, 08:46
merhaba, öncelikle teşekkür ederim. landirenzo marka simit tank lpg var. 0km'de kartaş servis ankara tarafından takılmış. Bektaş oto'ya gittim konu ile ilgili, (landirenzoya bakan bir lpg servisi) bilgisayara bağlandı, bir hata görünmüyordu, gaz ayarı yapıldı, lpg enjektörleri kontrol edildi, lpg nin devreye gireceği sıcaklık yükseltildi, amanet bir çözüm olmadı.