PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polen filtresi

PuNTo
08/09/2007, 14:48
Merhabalar polen filitresini yenilemeyi düşünüyorum (veya işimi görürse temizlemeyi) bunu ben yapabilirmiyim yoksa mutlaka servisemi değiştirmem gerekir servis değişim işçilik ücreti alırmı ürünün fiyatı nekadardır piyasada bulabilirmiyim bir kodu varmı yoksa almak istediğimde filitreyi söküp ben bundan istiyorummu diyeyim birde forumda çok yazıldı gösterildi fakat affınıza sığınıyorum bendemidir sorun nedir ben bu polen filitresinin yerini bulamadım arkadaşalar sizlerden ricam şunu aptala anlatır gibi tekrardan anlatabilirmisisniz filitreye ulaşabilmek için biryerleri söküyormuyuz? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

anvil
08/09/2007, 14:53
buraya bi bak

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/2384-polen-filtresi-nerde.html

dejavu
08/09/2007, 15:15
polen filtresi ön sağ koltuğun ön bölümünün sol diz ucu tarafında.. sökülmesi zor ve bilmek gerekiyor yoksa kapakların tırnaklarını kırablirsin ve polenin olduğu yerde zor bir yer sökmek takmak yani.. servisler 27-28 ytl artı kdv ve artı işçilik diye biliyorum..

PuNTo
09/09/2007, 22:14
Teşekkürler

dejavu
09/09/2007, 22:51
Teşekkürler

@punto

murat ülger

demişsinki... 100 km 3,3 lt..

bu araçlarla normal şartlarda 3,3 lt değer tutturmak zordur. mantık olarak olabilir ama uygulama olarak türkiye şartlarında biraz zor.. aracı sıfırlayıp yola inişli bir yolda devam ettiğinde bu değere ulaşabilirsin. ama bu uzun sürmez ilerleyen yollarda (türkiye şartlarında) muhakkak rampalı bir yola geleceksindir.. o zamanda değerlerin yükselmesi gerekir. ama sen diyorsan ki uzun yolda ben bu değeri yakalıyorum dersen.. ben hemen şunu düşünürüm.. demek ki sen aracını devirsiz kullanıyorsun.. ve sana tavsiyem diesel aracını devirsiz kullanma derim. motor ömründen yersin.. ama sen; ben bu aracı 100 bin kilometre kullanıcam sonrada satıcam dersen olabilir.. ona bişey diyemem...

PuNTo
10/09/2007, 14:27
Dejavu bu yazdığım değer sadece nekadar az yaktırabilirm denemesiydi edirneden gebzeye tam 300KM araçta sadece ben varım bagajım yok hızım 90KM/s ve devir 2000 2100 arası olarak bu değeri yakaladım zaten herzaman uygulanacak birşey değil çok yorucu oluyor özellikle sağ ayak için.