PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG ve buna bağlı Motor Arıza ışığı

sin5k4
14/08/2013, 12:07
Öncellikle herkese merhaba,ilk puntom ve buradaki ilk postum :)

Aracımda 1-2 hafta önce kendi kendine benzine geçme sorunu vardı,bir ustaya götürdük,basınç sensörüde (yada öle birşey) bir sorun olduğunu söyledi ve ufak siyah bir parçayı değiştirdi.Bundan sonra sorunum çözüldü,ancak 2-3 gün sonra motor uyarı ışığım durup dururken yandı.(daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım).Ustaya tekrar gittim ve bunun normal olduğunu,içindeki yazılımın güncellenmesinin gerektiğini,Milano'nun (kiitimin markası) üzeridne çalıştığını söyledi.Hatayıda resetledi.Ancak hışık tekrar yandı.Bu ustaya gitmeden önce böyle bir sorun olmadığınıdan,ben kıllandım :) Neticede sorun tüpten olsa dahi,başka bir arızada arıza tespiti yapılamaz ve bence hiç normal bir hareket değil.Sonuç olarak,nasıl bir yol izlemeliyim,yada bana Bursa'da önerebileceğiniz bir lpg ustası var mı?

Saygılar.

nigra
01/09/2013, 11:54
arkadaş bende de aynı sorun vardı aracı aldığımda. baya araştırdım. dediğin gibi başka bir sorun olsa o zaman sıkıntı. ben daha hiçbirşey yaptırmadan petrol ofisinden gaz aldığımda ışık kendiliğinden söndü. daha sonra lpg filtresini değiştirip birde resetletip lpg arıza kontrolü yaptırdım. bir daha yanmadı. 27 haziranda aldım aracı o günden beri 4300 km yaptım. 1 kez olsun bir daha görmedim çok şükür. kitin için bursada bir araştırma yap bence bulursun sağlam pabuç birisini. sönüyor yani.

yusufturker
10/09/2013, 01:26
benim ışıkta 7 ay önce yandı,formda okuduğum ve ustamın dediğini yaptım.YANİ 100 KM BENZİNDE KULLAN YANİ UZUN YOLDA HİÇ LPGYLE MUHATTAP OLMA tek bir marka lpg kullan SÖNÜYO =).ben hep mavirenkli firma varya onu kullanıyorum geçenlerde mecbur başka marka aldım yine yandı.uzun yola çıkınca söndürücem inşalah =) ama yine de cihaza bağlamak lazım ben onuda yaptım =)