PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi marka lpg takılmalı ?

halitaxoy
12/08/2013, 13:44
Merhaba arkadaşlar. Buhafta içi adana da 1.4 fire active aracıma lpg montajı yaptıracağım. Fakat adana da tanıdığınız bildiğiniz biryer varsa yardımcı olurmusunuz ? çünkü montaj eden ustanın işçiliği önemli diyorlar. Buda benim kafamı karıştırıyor. Biryere sordum 700 tl diyor diğeri 1000 tl diyor.

StrawBeeRy
12/08/2013, 13:57
sorunsuz kullanırım kafam rahat etsin derseniz prins şuan en iyilerinden biri ama italyan motorda ne kadar etkili olur bilmiyorum prins kullanan arkadaşlarım var hemde kullanılan arabalar 1.6-1.8-2.0 motorlu araçlar performanslarında bir eksiklikleri yok gayet güzel hatta hiç hissedilmiyor lpgli olduğunu söylemesen anlamazlar o derece :)

halitaxoy
12/08/2013, 14:11
sorunsuz kullanırım kafam rahat etsin derseniz prins şuan en iyilerinden biri ama italyan motorda ne kadar etkili olur bilmiyorum prins kullanan arkadaşlarım var hemde kullanılan arabalar 1.6-1.8-2.0 motorlu araçlar performanslarında bir eksiklikleri yok gayet güzel hatta hiç hissedilmiyor lpgli olduğunu söylemesen anlamazlar o derece :)

sizin dediğiniz ismi ben daha önce duymadım. ama sonuçta kullananlar memnunsa araştırmak lazım. fiatın kendi kullandığı landi diye markayı dediler. Onuda düşünüyorum.

fensinn
12/08/2013, 14:12
zavoli candır

StrawBeeRy
12/08/2013, 14:14
sizin dediğiniz ismi ben daha önce duymadım. ama sonuçta kullananlar memnunsa araştırmak lazım. fiatın kendi kullandığı landi diye markayı dediler. Onuda düşünüyorum.

prinsi araştırın bence kullananlar gayet memnun fiyatı biraz pahalıdır ama rahatlığıda bir başka atikerden uzak durunda diğer markalarıda araştırın tercih sizin

enginoner
12/08/2013, 14:23
prinsi araştırın bence kullananlar gayet memnun fiyatı biraz pahalıdır ama rahatlığıda bir başka atikerden uzak durunda diğer markalarıda araştırın tercih sizin

Yıllardır duyarız en iyisi PRINS tir diye. Tüm kaliteli son model araçlar da arkadaşlarım onu kullanıyor. Bende Landirenzo ve Prins arasındayım ancak Fiat garanti çerçevesinde Landirenzo ile anlaşmalı. Prins biraz pahalı hatta en pahalısı ama hiç sıkıntı çıkartmıyor. 2.400 TL civarı. Landirenzoyu 1.700 TL civarına takıyor Fiat servisler. Eski aracımda Lovato da kullandım o da iyiydi. Ancak Prins i tek geçerim çevreden gördüğüm kadarıyla. Fakat garanti bozulmasın diye Landirenzo ağır basıyor bende. Senin garanti sorunun yoksa hiç düşünme prins taktır derim.

halitaxoy
12/08/2013, 14:28
[QUOTE=enginoner;853940]Yıllardır duyarız en iyisi PRINS tir diye. Tüm kaliteli son model araçlar da arkadaşlarım onu kullanıyor. Bende Landirenzo ve Prins arasındayım ancak Fiat garanti çerçevesinde Landirenzo ile anlaşmalı. Prins biraz pahalı hatta en pahalısı ama hiç sıkıntı çıkartmıyor. 2.400 TL civarı. Landirenzoyu 1.700 TL civarına takıyor Fiat servisler. Eski aracımda Lovato da kullandım o da iyiydi. Ancak Prins i tek geçerim çevreden gördüğüm kadarıyla. Fakat garanti bozulmasın diye Landirenzo ağır basıyor bende. Senin garanti sorunun yoksa hiç düşünme prins taktır derim.[/Q

bende de garanti sorunu var. ben şunu anlamıyorum. servis 1800 2000 arası fiyat veriyor dışarda 1000 tlye takılıyor. bukadar makul uçuk bir fiyat farkının olmaması lazım. Bir garanti içinde böyle yapmamaları gerekmezmi. sonuçta para vereceğim. bir tüp taktırmak için herşeyden kıstık.

fensinn
12/08/2013, 14:30
Yıllardır duyarız en iyisi PRINS tir diye. Tüm kaliteli son model araçlar da arkadaşlarım onu kullanıyor. Bende Landirenzo ve Prins arasındayım ancak Fiat garanti çerçevesinde Landirenzo ile anlaşmalı. Prins biraz pahalı hatta en pahalısı ama hiç sıkıntı çıkartmıyor. 2.400 TL civarı. Landirenzoyu 1.700 TL civarına takıyor Fiat servisler. Eski aracımda Lovato da kullandım o da iyiydi. Ancak Prins i tek geçerim çevreden gördüğüm kadarıyla. Fakat garanti bozulmasın diye Landirenzo ağır basıyor bende. Senin garanti sorunun yoksa hiç düşünme prins taktır derim.

2.500 vereceksen lpg ye,git 2.500 daha koy dizelini al.1.4 fire motor lpg ye çok uyumludur.Zavoliyi araştır derim

Castell
13/08/2013, 14:49
Zavoli, Prins, Atiker, Stefanel, Brc, Landirenzo vs. vs. vs.... Yok fiat şununla anlaştı yok fiat bununla anlaştı geçin onları...... Hepsinden önce iyi bir usta bulmak lazım yoksa aşağı yukarı hepsinin sistem yapısı aynıı......

halitaxoy
14/08/2013, 20:50
arkadaşlar bugün adanada 2 3 lpg takılan yerlere gittim. aldığım fiyatlar şöyle
zavoli en kaliteli malzemesi :1400 tl + 12 AY TAKSİT
prince : 1900 tl + 10 taksit
landirenzo : 1600+ 10 taksit
SİZCE PRİNCE Mİ TAKTIRIM YOKSA ZAVOLİ Mİ ? ZAVOLİ ŞUANDA BANA CAZİP GELDİ NASIL SİZCE BİZİM PUNTO EVOLAR İÇİN İDEALMİ ARKADAŞLAR ?

etcpass
02/09/2013, 16:26
geçen haftra lovato taktırdım 1,500 TL 12 taksit. 400 km yol yaptım şeytan kullana kurşun hiç bir sıkıntı çıkmadı. kalkış, gidiş, performans sıkıntısız.

sinaga
03/09/2013, 10:26
hocam altınızda ki araba mercedes falan değil bu nedenle prins taktırmanıza gerek yok.
geri kalan bütün tüpler 1200 (Atiker)-1700(landirenzo) arasında ki fiyatları var.
bütün tüpler fire motora oluyor bu nedenle yukarıda atikeri kötüleyenlere bakmayın. benim arabamda atiker OBD II var çekişte falan sıkıntı yok bir depo 116 lira ile 570 km gittim.

ibrahim06
03/09/2013, 16:24
arkadaşlar bugün adanada 2 3 lpg takılan yerlere gittim. aldığım fiyatlar şöyle
zavoli en kaliteli malzemesi :1400 tl + 12 AY TAKSİT
prince : 1900 tl + 10 taksit
landirenzo : 1600+ 10 taksit
SİZCE PRİNCE Mİ TAKTIRIM YOKSA ZAVOLİ Mİ ? ZAVOLİ ŞUANDA BANA CAZİP GELDİ NASIL SİZCE BİZİM PUNTO EVOLAR İÇİN İDEALMİ ARKADAŞLAR ?

Prins taktırmayacaksanız atiker taktırın.Zira Atiker,zavoli,lovato,omvl vesaire hepsi enjektörlerini aynı yerden alıyor.Yani enjektörleri aynı. Fiyat farkının sebebi atikerin yerli olması sebebiyle gümrük yememesi. Diğerlerinden devletim 300-500 TL arası gümrük alıyor. Yansıyan fark da bu.

Bu arada en önemlisi tesisatı düzgün takan bir yer bulun.

aspava984
03/09/2013, 21:43
her kafadan bir ses çıkıyor ikilemde kaldım atiker ve zavoli arasında karar veremiyorum.ikisini de kötüleyen yok fakat birisi yerli deyip geçiyorlar :D ne kadar çok seviyoruz şu avrupayı

exern
06/09/2013, 09:28
1.4 Fire aracıma 1000 lira+10taksite Gasitaly taktırdım. Gayet memnunum. 900 liraya Atiker taktıracaktım ama Makine Mühendisi olan usta ikisinin parçalarını gösterdi karşılaştırma yapmam için. Gasitaly kalitesini belli etti hemen. Üstelik tank boşalmadan yakıt göstergesinin boş göstermesi sorunu da yok. Bence 1600-1900 lira gibi paralar ödemek saçma. Sonuçta ekonomi yapmak için LPG taktırıyoruz.

halitaxoy
07/09/2013, 10:37
arkadaşlar sonunda aracıma landirenzo evo kiti taktırdım :) şuanda 1 depo lpg ile 315 km gittim. aracımda klima 2 de çalışıyordu sürekli. 1 defa adanadan mersine gidip geldim. adana mersin arası uzaklık gidiş geliş 150 km. sizce değerler nasıl. bugün 2.ci defa depoyu dolduracağım.

onurgenc87
07/09/2013, 13:43
1 depo kaç lt doldu acaba bunlara göre kıyaslamak lazım. ben de yeni gasitaly taktırdım. bi depo 32 lt. 85 tl. den benzin hesabı hariç 465 km. yol yaptım. Klima 2 açık araçta tek kişi yol marmaris izmir yolu

aspava984
09/09/2013, 22:01
kullanan arkadaşlardan ve ustalardan aldığım bilgilere göre aracımızın motoru lpg de sorunsuz ve iş işçiliğe bakıyormuş, bende iyi bir ustaya 950 tl ye atiker takdırdım. yerli malı yurdun malı devletim kazansın.

alpercabuk
10/09/2013, 00:26
Merhaba arkadaşlar. Buhafta içi adana da 1.4 fire active aracıma lpg montajı yaptıracağım. Fakat adana da tanıdığınız bildiğiniz biryer varsa yardımcı olurmusunuz ? çünkü montaj eden ustanın işçiliği önemli diyorlar. Buda benim kafamı karıştırıyor. Biryere sordum 700 tl diyor diğeri 1000 tl diyor.

3 Senedir atiker kullanıyorum tık demedi, Mersin Akdeniz Otogaz işinin ehlidir,yakınmışız gelirsen ayrdımcı olurum arkadaşım.