PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakmak

muratyasar
10/08/2013, 13:24
merhaba arkadaşlar aracımın çakmağı çalışmıyor. forumda araştırma yaptım genelde sorun sigortadan kaynaklı diyor.acaba sigortayı kendimiz açıp kontrol etsek aracın garantisi bozulurmu. yada dışarda bir tamirciye göstersek ve sigoratyı değiştirsek.

Bide bunu garanti kapsamında servis yaparmı.

didi77
10/08/2013, 13:26
Yeni yaptırdığım için cevap veriyorum eger çakmak bozuksa garanti kapsamında değiliyor yok sigorta bozuksa 3 tl karşılığı yetkili serviste rahatlıkla yaptırabilirsin kesin sigorta atmıştır

Arrest
10/08/2013, 13:28
merhaba arkadaşlar aracımın çakmağı çalışmıyor. forumda araştırma yaptım genelde sorun sigortadan kaynaklı diyor.acaba sigortayı kendimiz açıp kontrol etsek aracın garantisi bozulurmu. yada dışarda bir tamirciye göstersek ve sigoratyı değiştirsek.

Bide bunu garanti kapsamında servis yaparmı.

Sigorta atmıştır :) Benim çakmaklık navigasyonu şarz ediyo fakat çakmagı ateşlemiyo bu puntolarda geleneksel bişey galiba bu :rambo:

1923qw
10/08/2013, 14:15
Direksiyonun sol tarafındaki saklama kabını kendinize doğru çekin kitapçıktan çakmaklığın sigortasını bulup 1 lira gibi bi ücretle amperinede bakıp değiştirebili,rsiniz garantinin bozulacağını zannetmem :)

cdogu
10/08/2013, 17:41
Sigorta atmıştır :) Benim çakmaklık navigasyonu şarz ediyo fakat çakmagı ateşlemiyo bu puntolarda geleneksel bişey galiba bu :rambo:

Abi senin durum çakmağın takılı olduğu 12V sokette değil de,çakmaktandır kesin. İçindeki teller çok hassas. Fırın ısınınca kıpkırmızı belli olur ya telleri. Onun gibi bir şey. Resistanslarından biri gittiyse ısınmaz.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

TGzgnr
11/08/2013, 15:27
Arkadaslar benim aractada ayni sorun var. Cakmak calismiyor ama sarz cihazi falan taktigimda da calismiyor. Ustaya soyledim, sigortadan kaynaklaniyor cakmagi eski sahibi orjinalini drgil baska takmis. Buda sigortayi attiriyor , o yuzden yeni cakmak takmak lazim oda 70 tl dedi. Ben cakmagi degilde sadece sarz icin kullanmak istesem , sigortayi kendim yapabilirmiyim ?

cdogu
11/08/2013, 16:42
Arkadaslar benim aractada ayni sorun var. Cakmak calismiyor ama sarz cihazi falan taktigimda da calismiyor. Ustaya soyledim, sigortadan kaynaklaniyor cakmagi eski sahibi orjinalini drgil baska takmis. Buda sigortayi attiriyor , o yuzden yeni cakmak takmak lazim oda 70 tl dedi. Ben cakmagi degilde sadece sarz icin kullanmak istesem , sigortayi kendim yapabilirmiyim ?

Sigortayı attıran aparatı 12v girişe yerleştirmeden,sadece navi,telefon vs. Şarjı için kullanacaksanız olur hocam. Sigortayı değiştirmeniz yeter

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

muratyasar
12/08/2013, 17:56
ben ilerde navigasyon vs. de kullanmayı düşünüyorum. acaba bu çakmak çıkışını 2 li 3 lü priz mantığı ile aynı anda birkaç aleti bağlayacak sistem varmı. mesela cep telefonu şarjı ile navigasyonu aynı anda çalıştırmaya yarayan bir aparat varmı. bilginiz varmı

muratyasar
12/08/2013, 17:57
birde böyle birşey varsa aküyü ve araç performansını nasıl etkiler

outlife
12/08/2013, 18:01
çoklu çakmak girişleri var. üçlü priz gibi. çokta pahalı olduğunu sanmıyorum. 10-15 tl bişeydir sanırım.