PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabada garip koku.

Problem
10/08/2013, 02:16
Öncelikle merhabalar,
Aracımı (GP) 6 aydır kullanıyorum ilk defa bu ay biraz bakıma alayım dedim, öncelikle Yağ , su değişimi yaptılar, kampanya kapsamında klima bakımı için çeşitli kimyasallar sıktılar, filtreler değişti, onun bir hafta sonrasında Yetkili bir serviste fren balatalarını değiştirdim, kampanyalı olarak da 20 liraya 20 nokta kontrol kampanyası dahilinde isteğimi belirttim, aracı aldıktan bir iki gün sonra yokuşta 1 viteste park ederken el freni çekili halde yaklaşık 30-40 cm aracın kaydığını fark ettim, bu nedenle park yerini değiştirdim, üç dört gündür de klimadan mı yoksa başka yerden mi geldiğini anlamadığım hafif bira kokusuna benzer bir koku alıyorum,bunun üzerine motor kaputunu açtım orada da çok farklı başka bir kimyasal kokusu geliyordu. Okuduklarım ışığında aklıma ilk baskı balata geldi fakat 20 nokta kontrolde kontrol noktalarından biri baskı balata, şimdi p.tesi ilk iş bu konuyu sormayı düşünüyorum, bununla ilgili bana fikir verebilecek yorumları bekliyorum.
bu arada aracım yarı otomatik. (DUALOGIC) sistem.

klasman01
10/08/2013, 10:15
bence klima bakımı için kullanılan kimyasallar dan geliyor dur o koku canınızı sıkmaya değmez ama içiniz rahat etsin isterseniz bir gösterin. ama el freni konusu önemli muhakkak baktırın.

kdrrshnn
10/08/2013, 18:58
klıma temizligi için sıkılan kimyasaldan dolayı geliyodur o koku birsüre sonra gider

arenas
10/08/2013, 22:20
arabanıza serviste motor koruma yapmış olabilirler.ben yaptırdım ve ona benzer bi koku var gittikçe azalan

Problem
16/08/2013, 16:11
Tekrar merhaba, yukarıda yazdığım konuda içim rahat etmediğinden ve uzun yola çıkacağımdan dolayı tekrar servise gittim,
Öncelikle çok iyi bir karşılama ve yardım için Yakup Oto yetkili servisine teşekkür ederim, bu 2. gidişim ve oldukça memnun oldum diyebilirim.
Aracın fren balataları ve 20 nokta bakımı için bir hafta önce aracımı bırakmıştım yaklaşık 3 saat sonra teslim etmişlerdi, ikinci gidişimde genel kontrol ve aklıma takılan baskı balata ve koku problemi için tekrar aradığımda ücretsiz olarak gereken kontrolleri yaptılar.
Sonuç olarak : Fren balatalarının daha önce as bazlı olduğunu bu nedenle as kullanımının yasaklanması neticesinde karbon bazlı fren balataları kullanıldığını , biraz daha fazla toz bıraktığını ve bir miktar ilk kullanımda koku oluştuğunu bunun doğal olduğunu söylediler , zaten arabadaki koku da azaldı hatta fark edilmez duruma geldi diyebilirim, yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Bu arada 20 nokta kontrol neticesinde bir adet soğutucu çanta hediyesi promosyonumu da aldım.

kdrrshnn
17/08/2013, 00:58
neyseki kafanızdakı soru işaretleri silinmiş demek balatalarda koku yapabiliyormuş