PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blue&Me Update 7.0

frowot
10/08/2013, 00:25
Arkadaşlar az once https://www.blueandme.net sitesine baktım güncelleme varmı diye 7.0 update i gelmiş 10 gün önce, update yapan varmıdır changelog yada release not tarzı birşey goremedim ne gibi değişiklikler var update yapan oldumu?

1923qw
10/08/2013, 01:09
en son 5de kaldık bu yeni çıkmış :D

1923qw
10/08/2013, 01:27
Son Güncelleme paketi için blue me kendini tanımalaması gerekiyor verdiğim günceleme paketi(Dosya.tc - Ücretsiz, H?zl? ve Kolay Dosya Payla??m? (https://www.dosya.tc/server14/GZEVpJ/BlueMeConfigurator.zip.html)) içinde bulunan talimatlara göre kurun daha sonra size bir xml dosyası vericek yani blue &me yapılandırma dosyası
https://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/download/
bu adresteki upload kısmına çıkan xml dosyasını yüklerseniz kendi aracınıza uygun en son güncelleme packlerini alıcaksınız iyi geceler :)

frowot
10/08/2013, 19:59
Arkadaşlar Selamlar,

Az önce Blue&Me 7.0 güncelleştirmesini yaptım, nasıl yaptığımı kısaca özetlersem.
Öncelikle https://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/download/ sitesine girip " How to downloads the update" linkine tıklayıp açılan pencerede "Start Download" içerisinde Download File diyip 1.5MB lık BlueMeConfigurator.zip dosyasını indirdim FAT32 Formatında olan içi boş usb belleğime indirmiş olduğum zip içeriğini kopyaladım, USB belleği arabaya takıp anahtarı MAR pozizyonuna getirdim Ekranda GÜNCELLENİYOR mesajı ve sesli uyarısı geldi yaklaşık 30-40saniye sonra GÜNCELLEME TAMAMLANDI mesajı aldım arac kontağını kapatıp usb yi bilgisayara bagladım USB belleğin içerisine BMConf.xml isimli dosya yaratılmıştı bu dosyayı az once BlueMeConfigurator.zip dosyasını indirdiğimiz yerde bulunan UPLOAD FILE butonuna tıklayıp dosyayı upload ettim upload sonrası Aggiornamento_BlueMe_13_6_TR_A.zip isimli 32.5MB boyutundaki bir dosyayı otomatik indirmeye başladım bu dosya içeriğini zipi açtıktan sonra telrardan formatlamış olduğum usb içerisine attım ve yine aynı şekil usb yi baglayıp kontağı MAR konuna getirdim ve bir kaç dk bekledikten sonra güncelleme yapıldı.
2. Indirdiğim dosyada guncelleme yaparken biraz uzun sürdü ve ekranda mesaj kayboldu menu ve blue me tuşlarına bastım cihaz rusca konuştu :) biraz daha bekledikten sonra tamamlandı mesajı alarak işlemi bitirdim, zaten indireceğiniz dosyalardaki kurulum talimatlarına bakarakta çok kolay bir şekilde guncelleme yapabilirsiniz.

1923qw
10/08/2013, 20:05
Arkadaşlar Selamlar,

Az önce Blue&Me 7.0 güncelleştirmesini yaptım, nasıl yaptığımı kısaca özetlersem.
Öncelikle https://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/download/ sitesine girip " How to downloads the update" linkine tıklayıp açılan pencerede "Start Download" içerisinde Download File diyip 1.5MB lık BlueMeConfigurator.zip dosyasını indirdim FAT32 Formatında olan içi boş usb belleğime indirmiş olduğum zip içeriğini kopyaladım, USB belleği arabaya takıp anahtarı MAR pozizyonuna getirdim Ekranda GÜNCELLENİYOR mesajı ve sesli uyarısı geldi yaklaşık 30-40saniye sonra GÜNCELLEME TAMAMLANDI mesajı aldım arac kontağını kapatıp usb yi bilgisayara bagladım USB belleğin içerisine BMConf.xml isimli dosya yaratılmıştı bu dosyayı az once BlueMeConfigurator.zip dosyasını indirdiğimiz yerde bulunan UPLOAD FILE butonuna tıklayıp dosyayı upload ettim upload sonrası Aggiornamento_BlueMe_13_6_TR_A.zip isimli 32.5MB boyutundaki bir dosyayı otomatik indirmeye başladım bu dosya içeriğini zipi açtıktan sonra telrardan formatlamış olduğum usb içerisine attım ve yine aynı şekil usb yi baglayıp kontağı MAR konuna getirdim ve bir kaç dk bekledikten sonra güncelleme yapıldı.
2. Indirdiğim dosyada guncelleme yaparken biraz uzun sürdü ve ekranda mesaj kayboldu menu ve blue me tuşlarına bastım cihaz rusca konuştu :) biraz daha bekledikten sonra tamamlandı mesajı alarak işlemi bitirdim, zaten indireceğiniz dosyalardaki kurulum talimatlarına bakarakta çok kolay bir şekilde guncelleme yapabilirsiniz.
Tıpkı bahsettiğim gibi :D

frowot
10/08/2013, 20:13
:)) zaten kurulum dokumani mevcut her iki dosyada ben tecrube edip paylasayim dedim :)

mucar
10/08/2013, 21:08
Yeni bir şey var mıymış 7'de?

frowot
10/08/2013, 21:25
Yeni bir şey var mıymış 7'de?

Hocam bende siteye baktım changelog veya release notes gibi bir açıklama düşülmemiş ne güncellendi veya ne yenilikler geldi sitede yazmıyor ama phone compatibility (telefon uyumluluk) listesi 23/07/2013 de güncellenmiş gözüküyor yeni güncelleme ile daha fazla telefon uyumlu hale getirilmiş yada bazı telefonlarda çıkan hatalar düzenlenmiş olabilir. Belki birkaç yenilikde eklenmiştir, bazı sorunlar için hotfix, patch geçilmişde olabilir. Genelde telefon, tv, bios, vs evdeki tüm elektronik aletlerin yeni firmware i çıkarsa hemen guncellerim :) Blue&me yi es gecmedim

mucar
10/08/2013, 21:53
Hocam bende siteye baktım changelog veya release notes gibi bir açıklama düşülmemiş ne güncellendi veya ne yenilikler geldi sitede yazmıyor ama phone compatibility (telefon uyumluluk) listesi 23/07/2013 de güncellenmiş gözüküyor yeni güncelleme ile daha fazla telefon uyumlu hale getirilmiş yada bazı telefonlarda çıkan hatalar düzenlenmiş olabilir. Belki birkaç yenilikde eklenmiştir, bazı sorunlar için hotfix, patch geçilmişde olabilir. Genelde telefon, tv, bios, vs evdeki tüm elektronik aletlerin yeni firmware i çıkarsa hemen guncellerim :) Blue&me yi es gecmedim

Ben 6'ya geçtiğimde sesli komutlarla yapılanlar artmıştı, ya da eskiden de aynı komutlar vardı ama ben farketmemiştim :) 6'dan 6.1 ya da 6.0.1 değil de 7'ye geçtiklerine göre sağlam değişiklik yapmışlardır diye düşünmüştüm ama yapmamışlar anlaşılan..

frowot
10/08/2013, 22:41
Ben 6'ya geçtiğimde sesli komutlarla yapılanlar artmıştı, ya da eskiden de aynı komutlar vardı ama ben farketmemiştim :) 6'dan 6.1 ya da 6.0.1 değil de 7'ye geçtiklerine göre sağlam değişiklik yapmışlardır diye düşünmüştüm ama yapmamışlar anlaşılan..

Yurt dışı forumları siteleri aradım taradım ama nelerin değiştiğini yazan bilen yok :) ama ağırlık olarak telefon uyumluluk listesinin guncellendiğini düşünüyorum

frowot
10/08/2013, 23:14
Dayanamadım Fiat italya'ya mail attım neler değişti diye bakalım ne dönecekler :)

1923qw
10/08/2013, 23:21
Dayanamadım Fiat italya'ya mail attım neler değişti diye bakalım ne dönecekler :)
Oda iyimiş üşenmemiş atmışsın helal valla :D

frowot
10/08/2013, 23:27
Oda iyimiş üşenmemiş atmışsın helal valla :D
:D mail e cevap donerlerse paylaşacağım

cdogu
11/08/2013, 00:32
24 Temmuz'da kuzenimin Blue&Me'sinde denemiştim. Benim telefonum çalışmıyordu ancak update'den sonra Blue&Me'ye Motorola Atrix cihazımı bağlayabildim.

Yani bu update muhtemelen sadece telefon destekleri ve bazı fixleri barındırıyor.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

burak64
11/08/2013, 01:36
sorularım biraz cahilce olacak ama kusuruma bakmayın artık :) bu update olayi nedir anlayamadım sanırım benimde yapmam gerekiyo ve boyle birsey olduğunu ilk defa gördüm.yapmam gerekiyor mu yada servise bakıma gittiğinde yapmışlarmıdır veya yapmasam herhangi bir soruna yol açar mı?

1923qw
11/08/2013, 01:38
Herhangi bi sorun olmaz uptade olayı blue and me buglarının fixlenmesi ve yeni özellikler gelmesine yarıyor usb ile packleri kolayca yükleyebiliyorsunuz eğer servide blue and be uptade yapın demediyseniz yapacaklarını zannetmiyorum :)

burak64
11/08/2013, 01:47
hayır söylemedim çünkü öyle birşey olduğunu bile bilmiyordum :) neyse yarın bana iş çıktı biraz kurcalayalım anlatıldığı kadar kolaysa yapabilirim sanırım.sormak istediğim birsey daha var bütün güncellemeleri teker teker yüklemelimiyim yoksa son sürümü yüklesem yeterli olur mu yani son sürüm bütün güncellemeleri kapsıyor mu? aracı alalı 15 ay oldu ve hic böyle bir islem yapmadım

1923qw
11/08/2013, 02:00
Blue&Me 'in en son güncelleme paketini yüklemeniz sanırım yeterli olacaktır :)

Evren_c
11/08/2013, 19:31
Hemen kurayım ben de. İlginç bir sorunum var, umarım çözülmüştür.

Sorun da şu;
radyo kapalıyken blue&me üzerinden telefon görüşmesi yapıp telefonu kapatıyorum, buraya kadar her şey normal. Görüşme bitince radyo yine kapalı konumda kalıyor. Ancak telefonla görüşürken radyonun ses seviyesi 14-15'lerde oluyor ve sanırım görüşme bitince bu seviyeyi kaydediyor. Görüşmeden sonra radyoyu açtığımda ise ses patlıyor! Fakat bunu her zaman yapmıyor. Şimdiye kadar 3-5 kez yaptı. Hatırladığım kadarıyla da hep radyo kapalıyken telefonla konuştuktan sonra oldu. Belki de radyonun ayarlarındaki ses seviyesini kaydetme ile ilgili ayarda sorun vardır, bilemiyorum.

burak64
11/08/2013, 20:52
güncellemeyi yaptm simdi de telefonu bağlayamıyorum.acaba telefonu tekrar tanıtmam mı gerekiyor?

Seronet
11/08/2013, 21:26
Bu güncelleme Linea lar için geçerlimi,birde dil Türkçe olarak kalıyormu? Daha önce güncelleme yükledikten sonra dil değiştiğini duymuştum.

mucar
11/08/2013, 22:05
güncellemeyi yaptm simdi de telefonu bağlayamıyorum.acaba telefonu tekrar tanıtmam mı gerekiyor?

Evet update'ten sonra yeniden tanıtmak gerekiyor.

mucar
11/08/2013, 22:07
Bu güncelleme Linea lar için geçerlimi,birde dil Türkçe olarak kalıyormu? Daha önce güncelleme yükledikten sonra dil değiştiğini duymuştum.

Blue&me'li tüm araçlar için geçerli olmalı.

Ben 2 defa update yaptım, birinde dil İtalyanca oldu sonradan Türkçe paketi yükledim; diğerinde Türkçe kaldı. Benim hatam da olabilir, bilmiyorum..

1923qw
11/08/2013, 23:32
Hemen kurayım ben de. İlginç bir sorunum var, umarım çözülmüştür.

Sorun da şu;
radyo kapalıyken blue&me üzerinden telefon görüşmesi yapıp telefonu kapatıyorum, buraya kadar her şey normal. Görüşme bitince radyo yine kapalı konumda kalıyor. Ancak telefonla görüşürken radyonun ses seviyesi 14-15'lerde oluyor ve sanırım görüşme bitince bu seviyeyi kaydediyor. Görüşmeden sonra radyoyu açtığımda ise ses patlıyor! Fakat bunu her zaman yapmıyor. Şimdiye kadar 3-5 kez yaptı. Hatırladığım kadarıyla da hep radyo kapalıyken telefonla konuştuktan sonra oldu. Belki de radyonun ayarlarındaki ses seviyesini kaydetme ile ilgili ayarda sorun vardır, bilemiyorum.

Radyo menü ayaqrlarında Spech volume gibi ayarlar vardır onlardan birisi olmalı bi deneyin isterseniz

Seronet
12/08/2013, 17:20
Talimatları aynen yaptım,
Aggiornamento_BlueMe_5.6_11.05.2012 ve Aggiornamento_BlueMe_5.5_06.03.2012 iki Versiyon çıktı.
Dosyaların içinde Türkçe bir ibare yok, denememek en iyisi galiba :)
Türkiyede üretilen araç için Türkçe dil desteği yok, ne komik https://www.yorumla.net/images/smilies/ban.gif

frowot
12/08/2013, 19:53

Bu guncelleme blue&me kullanan fiat alfa ve lancia larda yapilabiliyor

frowot
12/08/2013, 19:55
Talimatları aynen yaptım,
Aggiornamento_BlueMe_5.6_11.05.2012 ve Aggiornamento_BlueMe_5.5_06.03.2012 iki Versiyon çıktı.
Dosyaların içinde Türkçe bir ibare yok, denememek en iyisi galiba :)
Türkiyede üretilen araç için Türkçe dil desteği yok, ne komik https://www.yorumla.net/images/smilies/ban.gif

Bu konuyu actiktan 1 gun sonra update i aracima gectim ve sistem turkce calisiyor sizin araciniz icin 5.5 ve 5.6 update cikmis ya surumunuz cok eski ilk once 5.6 ya upgare edip sonra 7 ye upgrade yapacaksiniz yada sizin araciniz icin suan da en guncel surum 5.6 dir

icedes
12/08/2013, 22:46
benim aracımdada menü dili türkçe ama konuşma italyanca nasıl düzeltilebilir?

mucar
13/08/2013, 02:12
benim aracımdada menü dili türkçe ama konuşma italyanca nasıl düzeltilebilir?

Bana da aynısı olmuştu, blue&me'nin sitesinde Türkçe dil paketini bulup onu da yüklemiştim sonradan. Update'ten ayrı dil paketi vardı.

icedes
13/08/2013, 11:40
Evet dil olayını hallettim ama bana menü geçişleri çok yavaş geldi ve artık sesle komut çalışmıyor ne yazık ki yalnız eco drive ı yeniden yüklemeye çalışıyorum şuan oda olmuyor yapabilen var mı acaba?

icedes
13/08/2013, 11:48
Evet arkadaşlar her şey düzeldi ecodrive ve ses komutuda çalışıyor ama hala rehberi soy isim-isim olarak alıyor ne yazık ki bu bir türlü düzelmedi olmadı ben fiat italyaya mail atayım, eco drive'ı kurmak isteyenler için öncelikle programı pcnize kurun o sıra usb istiyor zaten haberiniz olsun, herkese yardımları için teşekkürler...

frowot
13/08/2013, 19:04
Evet arkadaşlar her şey düzeldi ecodrive ve ses komutuda çalışıyor ama hala rehberi soy isim-isim olarak alıyor ne yazık ki bu bir türlü düzelmedi olmadı ben fiat italyaya mail atayım, eco drive'ı kurmak isteyenler için öncelikle programı pcnize kurun o sıra usb istiyor zaten haberiniz olsun, herkese yardımları için teşekkürler...

Fiat.it sitesinde bulunan iletisim formundan blue me de nelerin degistiini guncelleme ile nelerin geldigine dair mail attim hala donus yapmadilar rehber i test etmedim blue me yi pek kullandigim soylenemez maksat update olsun diye gecmistim update i :)

Sent from my iPhone using

icedes
13/08/2013, 21:05
Fiat.it sitesinde bulunan iletisim formundan blue me de nelerin degistiini guncelleme ile nelerin geldigine dair mail attim hala donus yapmadilar rehber i test etmedim blue me yi pek kullandigim soylenemez maksat update olsun diye gecmistim update i :)

Sent from my iPhone using

ben blueandme özellikle telefon fonksiyonunu çok kullanıyordum ilk telefonumun versiyorum android 2.3.1 froyo idi ve çok uyumlu çalışıyordu rehber isim soyisim şeklindeydi ve sesli komut çok fonksiyonel bir şekilde çalışıyordu ama telefonuma güncelleme geldi 2.3.4 ginderbread oldu ve rehber soyisim isim şeklinde olmaya başladı, şimdi android 4.0.4 ICS kullanıyorum gene soyisim isim ve sesli komut genelde çalışmıyor. Update ile bu hataların düzeltilmesi lazım bence :)

milanbg
20/08/2013, 19:08
Dün gece tesadüfen gördüm bu konuyu yatmadan önce aynı şekil usb belleğimde güncelleme yaptım üşenmeden aşaıya inip iki kere indim geldm :) aynı tarif edildiği gibi ama pek bi fark göremedim belkide daha alışamadığım için teybe ondan öyle geldi. Bide arkadaşlar bişey sormak istiyorum ben aracımı yeni aldım daha bir haftalık ama bu teybin menüsü neden ingilizce ben bunu nasıl değiştirebilirim yoksa böyle kalmak zorundamı. ha çok atla deve deil kalsada olur sonuçta ingilizce az çok biliyoreeee :D ama yinede insan bi türkçe olsun istiyor bea :)

farukileri
20/08/2013, 21:57
ben blueandme özellikle telefon fonksiyonunu çok kullanıyordum ilk telefonumun versiyorum android 2.3.1 froyo idi ve çok uyumlu çalışıyordu rehber isim soyisim şeklindeydi ve sesli komut çok fonksiyonel bir şekilde çalışıyordu ama telefonuma güncelleme geldi 2.3.4 ginderbread oldu ve rehber soyisim isim şeklinde olmaya başladı, şimdi android 4.0.4 ICS kullanıyorum gene soyisim isim ve sesli komut genelde çalışmıyor. Update ile bu hataların düzeltilmesi lazım bence :)

ICS uzerinde isim soyisim olarak getirme secenegi de mevcut aklinizda olsun. Sanirsam ICS ve JellyBean uyumlari icin beklemek gerekecek. Aracimi aldiktan sonra update gerekir mi uyumlu mu JellyBean ile Blue&Me bir bilgilendirme yaparim

Sent from my GT-I9300 using 2

didi77
20/08/2013, 23:42
Ben dosyayı indirmedim indiren arkadaslar dil dosyası varmı yada dosya uzantıları nedir söylerse cooderlik yapıp kendimize göre düzenleme şansımız olurmu acaba ? Bu sekilde farklı seylerde yapabiliriz gibime geliyor

cdogu
20/08/2013, 23:50
Ben dosyayı indirmedim indiren arkadaslar dil dosyası varmı yada dosya uzantıları nedir söylerse cooderlik yapıp kendimize göre düzenleme şansımız olurmu acaba ? Bu sekilde farklı seylerde yapabiliriz gibime geliyor

Coder'lık yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. Blue&Me'nin yazılımı hangi dilde kodlanmış,ona göre değişir. Onun için de dosya uzantısını bilmek lazım.

Ama bu deneme yanılmayla olacak bir iş te değil. Arabada çözümsüz bir hataya sebep olabilir.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

didi77
20/08/2013, 23:59
Ben ıpad ten devamlı girdiğim için dosyayı alamadım en kısa sürede dosyayı tümden bilgisayara alıp bir inceleme yapayım en azından dil dosyası üzerinde bile başarabilirsek iyi olur kodlarda anlayan yaptıgı sürece sıkıntı fazla olmaz dosyayı incelemekte oldukça fayda var

mucar
21/08/2013, 01:17
ICS uzerinde isim soyisim olarak getirme secenegi de mevcut aklinizda olsun. Sanirsam ICS ve JellyBean uyumlari icin beklemek gerekecek. Aracimi aldiktan sonra update gerekir mi uyumlu mu JellyBean ile Blue&Me bir bilgilendirme yaparim

Bu ayar nerden yapılıyor, ben bulamamıştım.

frowot
21/08/2013, 09:11
Fiat.it sitesinde bulunan iletişim formuna blue&me de yapılan değişiklikler nelerdir diye mail atmıştım :) maile cevap dönmüşler ama blue&me de nelerin değiştiğini yazmamışlar benden araç bilgilerini istemişler :)

Reference: Blue & Me

Dear Mr Ak,

Thank you for contacting Fiat Group Automobiles S.p.A.

In order to be able to assist you further, we will need the following information.

- Vehicle Model:
- Vehicle Registration Number (Plate):
- Vehicle VIN Number:
- Your full contact details (Address, telephone number):

Kind regards,

Wilma Groot
Customer Care Fiat

icedes
21/08/2013, 20:57

Telefon üzerinde isim soy isim olarak görünüyor zaten ama rehber araca aktarılınca isimler hep soy isim ve isim olarak görünüyor, çok uğraştım neredeyse bütün seçenekleri denedim ama olmadı tek bir çare var rehbere kişiyi kaydederken soy ismi önce yazmak, yani soyisim kısmına isim, isim kısmına soyisim yazmak oda çok saçma bir çözüm yolu uğraşmaya değmez :)

icedes
21/08/2013, 21:03

Dil dosyası fiatın sitesinde mevcut indirebilirsiniz, bir rar doyası içinde bir sürü dosya var ve ayrıca bir windows INSTALL dosyası var.

Dil dosyalarında değişiklik yapılabilir belki konuşan kadın sesi yerine kendi sesinizi kaydedebilirsiniz :) bi ara android cihazlar için igo navigasyon programında laz sesi vardı onun gibi bişey yapılabilir :)

IVAA
27/08/2013, 11:26
bende aracıma 7.0 sürümünü yükledim. bendeki Bue&me 2. jenerasyon Android telefonumda sesli arama yapamıyordum rehberi kopyalıyor ama isim söylediğimde aramıyordu. bu versiyonda düzelmiş artık söylediğim isimleri bulup arıyor.

didi77
05/09/2013, 19:19
sitesinden dosyayı indirdim içindeki talimatlar adlı pdf dosyaları haricindeki configirasyon dosyasını actım içinde yönlendirme buldum bunlar install içindende Open1 = ConfReader_Lh.ARM926.CAB

[Windows Mobile for Automotive 5.2]
Open1 = ConfReader_conv.ARM920.CAB

[Windows Mobile for Automotive 5.3]
Open1 = ConfReader_conv.ARM920.CAB

adlı rar içindeki dosyalara yönleniyor bunları actım fakat dosyalara md5 şifre yapılmış ve dosya uzantıları bilinmiyor ben actım içine baktım php yapıp kapattım bunu derinlemesine inceleyip uygun porgramlarla degşirip yapacam fakat dosya türü bilinmedigi için biraz zor gibi

aoc
08/10/2013, 01:30
bende aracıma 7.0 sürümünü yükledim. bendeki Bue&me 2. jenerasyon Android telefonumda sesli arama yapamıyordum rehberi kopyalıyor ama isim söylediğimde aramıyordu. bu versiyonda düzelmiş artık söylediğim isimleri bulup arıyor.
s.a bende de androidli telefon war samsung galaxy s4 ver 4.2.2 acaba 7.0 sürümde telefonda çalan zil sesi ile arabada çalan zil sesi aynımı yoksa arabada farklı zil sesimi çalıyor.

egeevo
08/10/2013, 10:40
arakdaşlar merhaba, konu update konusu ama bir soru sormak istiyorum, bu eco drive olayını ben yapamadım, boş bir flash bellek takıyorum, araç eco drive active diyor, 4-5 gün sürüyorum, sonra pc ye bağlıyorum bu arada programda yüklü, ama hiç bir veriye ulaşamıyorum, en az 5 gün araç sürün vs diyor, bu bir hata mı yoksa ben yanlış bir şey mi yapıyorum??

Evren_c
08/10/2013, 12:26
arakdaşlar merhaba, konu update konusu ama bir soru sormak istiyorum, bu eco drive olayını ben yapamadım, boş bir flash bellek takıyorum, araç eco drive active diyor, 4-5 gün sürüyorum, sonra pc ye bağlıyorum bu arada programda yüklü, ama hiç bir veriye ulaşamıyorum, en az 5 gün araç sürün vs diyor, bu bir hata mı yoksa ben yanlış bir şey mi yapıyorum??

Araca önceden EcoDrive'ı kurdunuz o zaman değil mi? Flash diski tekrar formatlamayı deneyin olmazsa. Tam hatırlamıyorum ama sanırım Fat32 olacak şekilde formatlamıştım ben. Bir süre kullandım EcoDrive'ı, güzel istatistikler tutuyor ama bazen Blue&Me kilitleniyor, telefonla bağlantısı kesiliyordu. O yüzden pasif hale getirdim.

icedes
09/10/2013, 09:50

Pc'ye kurduğunuz eco drive programında ilk kurulum sırasında USB disk ister o sırada diski takmadıysanız USB disk'e programı atmamış olursunuz diskin formatlı olmasına gerek yok, ben hem müzik dosyalarını hemde eco drive ı aynı diskte kullanıyorum sorun olmuyor. Sonrasında bence en az 1 hafta kullanın ardından verileri incelemek için diski takın. Arkadaşların dediği gibi sadece istatistik bilgisi veriyor çok önemli birşey değil ben sadece ekranda eco drive açık yazını görünce hoşuma gittiği için kullanıyorum :)

Bu arada 7.0 update yapınca bile hala fiatın kendi zil sesi bluetooth dan geliyor yani telefondaki zil sesi ile eşleşmiyor...

Evren_c
09/10/2013, 17:27
Ben henüz güncellemeyi yapmadım. Arabam iPhone ile eşleşmiş durumda ve telefonun kendi zil sesi çalıyor. Hatta kişiye göre atanan zil sesleri de düzgün çalıyor. Not olarak belirtmek istedim :)

Bununla birlikte telefonumda iş yerime ait email hesabımı da kullanıyorum ve telefon rehberim iş yerimin exchange sunucusuyla eşleşmiş durumda, yani özel rehberim dışında işle alakalı yüzlerce insan da kayıtlı. Arabadan rehbere girdiğimde bunlar da çıkıyor, aradığım kişiyi bulmakta zorlanıyorum.

IVAA
11/10/2013, 13:27
s.a bende de androidli telefon war samsung galaxy s4 ver 4.2.2 acaba 7.0 sürümde telefonda çalan zil sesi ile arabada çalan zil sesi aynımı yoksa arabada farklı zil sesimi çalıyor.

A.S. bende normal aracın o gıcık dilidilidili :) melodisi çalıyor.

sahincem2000
26/06/2015, 10:46
blue&me ile bluetooth üzerinden konusurken sesim karşıya çok kaliteli gitmiyor...kimle konuşsam sesin az geliyor diyor...sizlerde de böyle bir sıkıntı var mı _?

punto57
26/06/2015, 12:31
yok

sahincem2000
26/06/2015, 13:34
sizce güncellemem mi gerekiyor ?

sahincem2000
27/06/2015, 10:04
Dün güncelleme yaptım v9'a sorun çözüldü

Ezeldenberi
19/08/2016, 17:46
Arkadaşlar Selamlar,

teşekkürler.

Ezeldenberi
19/08/2016, 20:16
Arkadaşlar blue&me yanlış versiyon yükledim, usb 10 hatası, sesli komut çalışmıyor, telefon eşleşmesi yapılamıyor, radyo oto aramada iki kanal buluyor, dil italyanca oldu.
Şimdi blue&me güncellemesi yapacak arkadaşlardan ricam, aux, usb girişi olan blue&me ön yazılım yükleme sonucu oluşan " BMConf.xml " dosyası lazım, bana özelden gönderebilirseniz sevinirim.

Ezeldenberi
19/08/2016, 22:57
Işlem tamam sorunu çözdüm, türkçe dil yazılım güncellemesi yüklendikten sonra herhangi bir sorun kalmadı.