PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigorta hiç yaptırmadım bilgilendirirmisiniz

karaelmaz
08/08/2013, 00:41
Merhaba arkadaşlar öncelikle herkezin ramazan bayranı kutlar sevdiklerinizle gecirmenizi dilerim

1 hafta önce 2008 model 1.3 multicet actevite istanbul plakalı arac aldım 25 yaşindayım ve bu ilk arabam araca sigorta yaptırmam gerek ama en üygün nerde yada bana bu kaca patlar bu sigortada pazarlık söz konusu olurmu istanbul avrupa yakasında oturuyorum hoş uygun olsun anadolu yakasına da gecerim
Bu kanu hakkında beni bilgilendirirmisiniz
Aracı aldıgım arkadaş kendi yaptırdıgı sigortaya sormüş 600 tl fiyat bicmişler daha az bi ücrete yaptıra bilirmiyim

hakanka
08/08/2013, 00:46
merhaba iyi bayramlar,öncelikle trafik sigortasını hangi firmadan yaptırdığınız hiç önemli değil,ben ankara sigortadan yaptırdım 430 tl,pazarlık yapamazsınız bence ben çok denedim tanıdığım olduğu halde bile bi kuruş inmiyolar,tabi bu sigorta veya kasko fiyatları,yaş,şehir,kaza,veya ilk sigorta gibi bi sürü fiyat etkeni oluyo sanırım sizin hem şehir hem yaş hem ilk sigorta 600 tl normal ama fiyat araştırması yapın bi kaç tane yere daha sorun derim

karaelmaz
08/08/2013, 00:52
merhaba iyi bayramlar,öncelikle trafik sigortasını hangi firmadan yaptırdığınız hiç önemli değil,ben ankara sigortadan yaptırdım 430 tl,pazarlık yapamazsınız bence ben çok denedim tanıdığım olduğu halde bile bi kuruş inmiyolar,tabi bu sigorta veya kasko fiyatları,yaş,şehir,kaza,veya ilk sigorta gibi bi sürü fiyat etkeni oluyo sanırım sizin hem şehir hem yaş hem ilk sigorta 600 tl normal ama fiyat araştırması yapın bi kaç tane yere daha sorun derim

Şüan icin 400 tl ye gecmemem lazım ama bunu benim maddi durumuma göre ayarlamayacaklarına göre saglam gircek gibi görünuyo inşallah buluruz en uygun bi sigorta ben bu ayın 25 de bartına gitcem bunu arada yaptırsam yaptıra bilirmiyim artısı eksisi varmidir

hakanka
08/08/2013, 01:05
trafik sigortan yoksa çevirmede ceza yersin yada polisin kıllığına göre aracı bile bağlayabilirler,ben baya araştırdım en uygun fiyatı ankara sigorta verdi,bi fiyat al derim

10ursbf
08/08/2013, 01:13
Forumda selçuk Bey var, bir fiyat almayı deneyin kendisinden de, mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışan bir arkadaş kendisi, bizim kasko alışverişimiz oldu, uygun bi teklif bulmuştu..

Scottie
08/08/2013, 08:14
trafik sigortan yoksa çevirmede ceza yersin yada polisin kıllığına göre aracı bile bağlayabilirler,ben baya araştırdım en uygun fiyatı ankara sigorta verdi,bi fiyat al derim

Direk bagliyorlar sigorta olmadi mi...

Sent from my GT-9500 Galaxy S4 using 2

farukileri
08/08/2013, 08:56
Bayraminiz kutlu olsun oncelikle ve hayirli olsun.

Trafik sigortasi olmadan zaten ruhsat islemlerinizi yaptiramazsiniz. En son mevzuati bilmiyorum ama satis sozlesmesinden sonra trafik subeye gidip kendim halletmistim ruhsat islemlerini. Ruhsat islemi icin trafik sigortasini sart kosuyorlar. Ayrica tragik sigortasi olmayan araci direk trafikten men ediyorlar, o yuzden kesinlikle en hizli sekilde yaptirin.

Trafik sigortasinda pazarlik yok. Kaskoda biraz daha fazla sansiniz oluyor ama bu yil icin toplamda 1.500-2.000 TL tutarinda sigorta giderini gozden cikarin. Bu soyledigim tutar bir yillik trafik arti kasko sigorta bedelidir. Sizin ilk araciniz oldugu icin her turlu yuksek ucrete de hazirlikli olun. Sigorta indirimi alabilmek icin kazanizin olmamasi gerekmekte. Ilk musteriler genelde risk seviyeleri belli olmadigi icin en yuksek risk seviyesinden degerlemeye tabi tutulurlar. Ben uc yildir aracima ve hasarsizlik indirimine sahip olmama ragmen 1.500 TL ye yakin odeme yaptim hem kasko hem de trafik sigortasi icin.

OGS veya HGS edinmeyi de unutmayin. Is bankasi kartiniz varsa aylik 480 TL (600 TL de olabilir hatirlamiyorum tam olarak su anda) harcama taahhutu verirseniz OGS cihazinizi bedavaya veriyor. Ayrica kredi kartinizdan otomatik yukleme yapabiliyorsunuz. Bu sekilde kara listeye dusme durumundan kurtulup surekli yeni cihaz yeni cihaz harci gibi ucretlerden kurtulmus oluyorsunuz.

Araciniz istanbul plakali oldugundan anadolu ya da avrupa yakasi ikametiniz sigorta priminizde fark yaratmamaktadir.

Tekrardan hayirli olsun araciniz.

Sent from my GT-I9300 using 2

karaelmaz
08/08/2013, 09:59
Bayraminiz kutlu olsun oncelikle ve hayirli olsun.

Trafik sigortasi olmadan zaten ruhsat islemlerinizi yaptiramazsiniz. En son mevzuati bilmiyorum ama satis sozlesmesinden sonra trafik subeye gidip kendim halletmistim ruhsat islemlerini. Ruhsat islemi icin trafik sigortasini sart kosuyorlar. Ayrica tragik sigortasi olmayan araci direk trafikten men ediyorlar, o yuzden kesinlikle en hizli sekilde yaptirin.

Trafik sigortasinda pazarlik yok. Kaskoda biraz daha fazla sansiniz oluyor ama bu yil icin toplamda 1.500-2.000 TL tutarinda sigorta giderini gozden cikarin. Bu soyledigim tutar bir yillik trafik arti kasko sigorta bedelidir. Sizin ilk araciniz oldugu icin her turlu yuksek ucrete de hazirlikli olun. Sigorta indirimi alabilmek icin kazanizin olmamasi gerekmekte. Ilk musteriler genelde risk seviyeleri belli olmadigi icin en yuksek risk seviyesinden degerlemeye tabi tutulurlar. Ben uc yildir aracima ve hasarsizlik indirimine sahip olmama ragmen 1.500 TL ye yakin odeme yaptim hem kasko hem de trafik sigortasi icin.

OGS veya HGS edinmeyi de unutmayin. Is bankasi kartiniz varsa aylik 480 TL (600 TL de olabilir hatirlamiyorum tam olarak su anda) harcama taahhutu verirseniz OGS cihazinizi bedavaya veriyor. Ayrica kredi kartinizdan otomatik yukleme yapabiliyorsunuz. Bu sekilde kara listeye dusme durumundan kurtulup surekli yeni cihaz yeni cihaz harci gibi ucretlerden kurtulmus oluyorsunuz.

Araciniz istanbul plakali oldugundan anadolu ya da avrupa yakasi ikametiniz sigorta priminizde fark yaratmamaktadir.

Tekrardan hayirli olsun araciniz.

Bilgilendirmeniz icin. Teşekkür ederim artık 600 gözden cıkaracagız peki bu sigorta neleri karşiliyo biri 600 biri 750 fiyat cıkarıyo bunlar arasında ne fark var yani ben neye 600 750 para ödüyorum

karaelmaz
08/08/2013, 10:00
Araca hemen hgs baglattım teb bankasında gecici olarak finans kullanıcısıyım finansa geccem

karaelmaz
08/08/2013, 10:05
Direk bagliyorlar sigorta olmadi mi...

Sent from my GT-9500 Galaxy S4 using 2

Noterden gecici ruhsat verdiler ve satiş sozleşmesi 1 ay icinde sigorta yaptırma süren var dediler yanı ben 1 ay dolmadan cevirmeyye yakalansam normal konturole cezamı alcam nöter 1 aydan sonra cezalı olursun demiştı

farukileri
08/08/2013, 15:43
Bilgilendirmeniz icin. Teşekkür ederim artık 600 gözden cıkaracagız peki bu sigorta neleri karşiliyo biri 600 biri 750 fiyat cıkarıyo bunlar arasında ne fark var yani ben neye 600 750 para ödüyorum

Trafik sigortalarinin kapsami her sirkette aynidir. Sizin carpip da hasar verdiginiz araclarin hasarini karsilar, tazminatlarda cebinizden para cikmaz. Kasko ise kendi aracinizda meydana gelen hasarlari karsilar(calinma,cam,hasar vb.)

Paralarin farkli olmasi tamamiyle sirketin politikasidir. Yani anadolu sigorta 600 verirken zurich 750 tl veriyorsa zurich sigortaya gore cok riskli bir musteri oldugunuz ortaya cikar. Bu durum ilk musteri oldugunuzdan dolayi boyle,yillar gectikce risk seviyeniz dusecektir.

farukileri
08/08/2013, 15:44
Noterden gecici ruhsat verdiler ve satiş sozleşmesi 1 ay icinde sigorta yaptırma süren var dediler yanı ben 1 ay dolmadan cevirmeyye yakalansam normal konturole cezamı alcam nöter 1 aydan sonra cezalı olursun demiştı

Cevirme oldugunda hicbir ceza odemezsiniz ama 1 ayin sonunda bu islemleri yaptirmazsaniz araciniz baglanir

Honor COOPER
08/08/2013, 16:34
İstanbulda nefes almak bile pahallı arkadaş.
Bende yeni aracıma 325 e yaptırdım diye hayıflanıyordum beterin beteri var.

karaelmaz
08/08/2013, 18:47
İstanbulda nefes almak bile pahallı arkadaş.
Bende yeni aracıma 325 e yaptırdım diye hayıflanıyordum beterin beteri var.

Aynen öyle haline şükret keşke aracı babamin üstüne alsaydım adam 10 yıldır arac kullanıyodu artı 65 yaş güzel bi fiyat olurdu neyse sonucda bigün kendi üstümüze alcaktık aldık neyse ceremesi cekecegiz

Degerli forum üyeleri kafamdaki tüm soru işaretlerini gidermişlerdir konu kilit olabilir artık herkese cok teşekkür ederim bikac arkadaşin yonlendirdigi sgrt şirketlerine bayramdan sonra ügrayacagim

SaLDo
08/08/2013, 21:20
Benim yaşım 24 geçen sene haziran ayında ilk aracım ve ilk sigortamdı. 401 Tl ödedim. Axa idi. Daha sonra bu yıl anadolu dan 380 e yaptırdım. Hiç kaza vs olmadı geçtiğimiz 1 senede.

kant0107
25/09/2013, 23:30
arkadaslar yasım 21 banada sadece sigorta için ''750 Lira'' ilk araç ve yaşından ötürü dedi yüksek risk taşıyan gruba giriyosun dedi kendi takipcim ben biraz daha araştırıyım sana haber vereyim dedi arabayı trafiğe plaka değişimi için götrmem gerekiyor ama önce sigorta şartmış arkadaslar aracı daha yenı aldım noter satısı ve gecıcı ruhsat bende ben bu aracı baskaının ustne devredebılırımyım bu halde ?

Bolu_Beyi
25/09/2013, 23:54
İl nüfusu, araç sahibinin yaşına ve yapılan kazaya göre acayip değişiklik gösterir. Ayrıca araç alımlarında sigorta ne hikmetse yüksek çıkıyor sonraki yıl daha uygun yapılabiliyor. Bu yıl yeniledim Bolu plaka 162tl

kant0107
26/09/2013, 12:37
Şuan için 390 Liraya buldum daha ucuzuda olmaz dediler sanırım verip sigortasını yaptırıcam aracımın.

MrFatih
26/09/2013, 17:14
Şuan için 390 Liraya buldum daha ucuzuda olmaz dediler sanırım verip sigortasını yaptırıcam aracımın.

Aracınız kaç model ve kaç motor acaba?

Diğer arkadaşlarında dediği gibi; bulunduğunuz il, sizin yaşınız, aracınızın modeli ve motoru fiyatı etkileyen faktörlerdir.

2 ay önce 2008 model 1,3 puntoma 230 tl ye yaptırdım ;) ( Izmir )

kant0107
26/09/2013, 21:51
Aracınız kaç model ve kaç motor acaba?

Diğer arkadaşlarında dediği gibi; bulunduğunuz il, sizin yaşınız, aracınızın modeli ve motoru fiyatı etkileyen faktörlerdir.

2 ay önce 2008 model 1,3 puntoma 230 tl ye yaptırdım ;) ( Izmir )

hocam antalyada yasıyorm yas 21 ilk defa aracı kendi üstüme aldım 1.4 fire active 2009 model arac 750 Liradan 390 a kadar düştü sigorta daha ucuzada yaptıramazsın dedi kendi takipçim baska sigortacılarada sordum sorusturdum ancak fiyatları hiç makul değildi.

cemdogu
27/09/2013, 00:21
Bence almalısınız.sırf bu yüzden aracım babamın üstüne olacak benim.ta ki yaş 25i geçerse daha makul fiyatlar çekiliyor.

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.