PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüksek devirden düşerken stop etme ve gaz yememe

cekty
07/08/2013, 17:46
Merhabalar,
Aracım yüksek devirle giderken debriyaja bastığımda devir hızla düşüyor ve stop ediyor. Ama eğer motor ile 1500-2000 lere düşürürsem sıkıntı omuyor. Özellikle ani duruşlarda veya ışığa yaklaşırken debriyaja bastığımda stop ediyor. Genelde bu sorun olduğuktan sonra, kalkışta gaz yemiyor, kalkmak için baya uğraşyorum. Devri yükseltmek için gaza sonuna kadar basıyorum, tepki vermiyor, bir süre sonra (2-3sn) düzeltiyor ve kalkabiliyorum. Birde dikkatimi çeken bir şey de örneğin uzun süre 80-90km ile gittiğimde ve sonra durduğumda bu gaz yememe ve stop etme sorununu daha çok yaşıyorum.

Bununla alakalımıdır bilmiyorum ama, 80-90km ile stabil giderken ve herhangi bir çekiş sıkıntısı yokken bir anda motor ışığı yakıyor. Hataya baktığımızda Zengin veya Fakir yakıt karışımı çıkıyor.

İzmirde Oto'ya götürdüm, usta kelebekleri temizledi ve gaz ayarı yaptırdık. Sonra araç yenilenmiş gibi oldu ama 2 gün sonra tekrar bu stop etme sorunu vs yaşanmaya başlandı. İzmire döndüğümde tekrar götüreceğim. Ama acaba benzer bir sorunla karşılaşan ooldumu. Forumda araştırdım benzer sorunlar var, ama tıpatıp bu sorunu yaşayan ve çözen birisi varsa çok faydalı olabilir. Aracım 1.4 LPG li. Araç 120000 km ye yakın. Enjektörleri iyi durumda.

cdogu
07/08/2013, 20:51
Aldığınız yakıtın temiz olduğuna emin misiniz?

Problemi hem gazda,hem de benzinde yapıyor mu?

Distrubitöre baktırdınız mı?

Lpg techizatlarına baktınız mı?

Bu sorular olabilir sorun. Bence Oto'ya bu sorularla gidiniz.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.