PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop lambasının kafasına göre yanması

akillideli
06/08/2013, 08:36
Arkadaşlar bir süredir sorun çıkarmayan punto m bu sefer de stop lambası ile gündemde :)
akşamları farları yaktığımda bir süre sonra arıza ışığı yanmaya başlıyor bagaj üstündeki lamba yanmasına rağmen arka stoplar çalışmıyor, gündüz de birkaç defa sinyal verdikten sonra başıma geldi...
birkaç defa sinyal veriyorum tekrar düzeliyor, 5 dakika sonra yine yanmamaya başlıyor

fren müşürü diyeceğim ama bagaj üstündeki güzel çalışıyor :), sorun ne olabilir ki?

akillideli
07/08/2013, 09:03
arkadaşlar sorunu çözmüş bulunuyorum.. sokette sıkıntı varmış, soket by-pass, sorun yok :)

farukileri
07/08/2013, 09:14
arkadaşlar sorunu çözmüş bulunuyorum.. sokette sıkıntı varmış, soket by-pass, sorun yok :)

o sıkıntının aynısı çok uzun bir süredir bende var. Arada sırada sinyal çalışıyor sonrasında stop lambalarını yakıyor sinyal niyetine.Sorunu nasıl çözümlediniz ve ne kadara patladı? bu konu ile ilgili bir bilgi alabilirsem sevinirim.

akillideli
07/08/2013, 09:42
sorunu bilmediğim için elektrikçiye 10 tl verdim ama çok ta gerek yokmuş, kendinde yapabilirsin...
sorunlu olan arka stop u sök, arkasında 4 lü bir soket var iki taraflı bak hafif kararma yapan varsa o hasarlı...bir kablo ile by-pass yap kabloyu bulup soketin dibinden bağlantıları tamamlayabilirsin, yada bulabilirsen soketi değiştir ki sende iki kısım hasarlı olabilir birbirini etkiliyor
uğraşmak istemezsen de sorunu söyle elektrikçiler halleder

farukileri
07/08/2013, 11:33
sorunu bilmediğim için elektrikçiye 10 tl verdim ama çok ta gerek yokmuş, kendinde yapabilirsin...
sorunlu olan arka stop u sök, arkasında 4 lü bir soket var iki taraflı bak hafif kararma yapan varsa o hasarlı...bir kablo ile by-pass yap kabloyu bulup soketin dibinden bağlantıları tamamlayabilirsin, yada bulabilirsen soketi değiştir ki sende iki kısım hasarlı olabilir birbirini etkiliyor
uğraşmak istemezsen de sorunu söyle elektrikçiler halleder

Ta ocak ya da şubat ayında açtım en son ben o bağlantıları, iki tarafı da kararıktı. O zaman soketi değiştirmek en yararlısı olacak.

Teşekkür ederim cevap için