PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo çekmiyo... :(

fatihhhh
07/09/2007, 10:20
yaw ben, arabaya çok biniyom, ve hep şehirler arası yollarda geçiyo seyehatim.
radyom hiç çekmiyo(abartıyorum, çekiyo ama çook az)
şöyle her bi kanalı çeken, güçlü, çoook güçlü çekişi olan bi aparat varmıdır? takılabilirmi?
yardımcı olursanız sewinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.

GP61
07/09/2007, 13:09
genellikle hep trt fm çeker ş.arasında :D

ufukbzk84
07/09/2007, 13:54
benm radyodada bazen örneğim 3 nolu kayıttaki radyodan 4 e atlıyo bazen yapıo ama anlamadım gitti...bi ayarıylada alakalı olabilir çözemedim...

omurkuru08
08/09/2007, 01:50
o atlaması radyo çekmeyince olur çeken bir radyo buluncaya kadar kanal gezer.
çekmeme olayı ise radyonun bir özelliği var sizin radyonuz çok güçlü frekansları çekmeye ayarlanmış adını tam hatırlamıyorum kitapçığa bakarak deiştirin sorun kalmaz büyük ihtimalle...

gogigogi
08/09/2007, 08:59
arkadaşın gp sinin çektiği kanalları aynı yerden geçerken benim gp çekmiyo ikiside active:gome_whi:

fatihhhh
08/09/2007, 09:49
yaw kaçıncı yy da yaşıyoruz, bi radyo kanallarına ulaşamıyoruz olacak iş mi?!?!?!?!?!?!?!?!?!
TR nin herbi kanalını gösteren (hani üykseltici felan derler ya TV ler için vardır) vi aparat bulsam çok para verip alırıdm walla, radyo çkmiyo CD okumuyo, ne anladım ben bu işten? (eski broadwayımda mp3 ümü takacapım bi delik vardı, bunda o da yok. kaldık öylece)
:( :( :( :( :( :(

tempesty
09/09/2007, 10:18
bENİM ANKARA ŞEHİRİÇİNDE BİLE BAZEN HAKKATEN ÇOK ZOR ÇEKİYOR

asim
10/09/2007, 09:16
arkadaşlar bendede rodyo cekmeme problemi var, nedir bu ya??? çözümü yok mu?

grande41
24/09/2007, 12:48
Valla bilen bilir, Kocaeli Herekede bile çekiyor benimki. Bi problem yaşamadım.

şekerlioğlu
24/09/2007, 22:48
eğer radyoda AF modu devrede ise nispeten zayıf yayınları almayabilir.AF'yi devre dışı bırakarak bir deneyin.

AF:alternatif frekans.
açıklama:o anda yayın yapan en güçlü istasyan hangisi ise o istasyonu yayınlar.
o anda yayın yapan frekanslarda zayıflık varsa yayını almıyabilir.bazı cihazlarda bu fonksiyon AFC(OTOMATİK FREKANS KONTROL)olarakda adlandırılır.

tolgaank88
23/06/2008, 11:31
arkadaşlar,sonunda bendeki soruna benzer bi konu buldum,son 3 aydır neredeyse hiç radyo dinlememiştim,hep cd den dinliyordum şarkıları,ama 2 hafta onceden beri radyoya geçtim ve ankaranın merkezinde,95.30 slow türk,106.90 vs çok rahat dinelenebilen radyo kanalları çok cızırtılı çıkıyor ve diğer kanallardada aynı durum var....ne yapmam gerekli,daha önce basına boyle bişey geleniniz varmı???acaba yazılımla ilgili bi sorun mu??yardım lütfennn...

gurik
23/06/2008, 17:55
radyo ayarlarınıza bakın kitapçıktan. sadece güçlü frekanslara ayarlı olabilirler. ben şehirlerarasında da sorun yaşamıyorum yerel kanalların tümünü sıralıyor.

tolgaank88
23/06/2008, 21:27
yok aslında bende sehirler arasında sorun yasamadım,geçen ankaraya gelirken,konya tarafından gelenler bilir,soforler odasından sonra kanallar çekmeye başlar.ordan itibaren radyo çok iyi çekti ancak geldikten sonra ankarada dogru duzgun bi radyo dinleyemiyorum malesef...
birde bi sorun oldugunu surdanda anladım,onceden çok rahat dinliyordum radyoyu (cd dinlemeden once),hiçbir ayarı ile oynamadan değişirmi bu frekans gucu ayarı???

punto elx2001
24/06/2008, 08:58
radyo ayarlarinda local on / off diye bir sey var, onu off yapin, cekecektir

tolgaank88
24/06/2008, 09:11
peki radyo nun local on/off ayarlarına nerden gelebilirim???yol bilgisayarından mı yapıcam,yoksa radyodan mı yola çıkıcam???

fatihhhh
24/06/2008, 09:21
tam emin değilim ama, yol bilgisayarından değilde, soldaki menü butonlarndan yapıorsun o radyo ayarlarını. yanılıyorsam kusura bakmayın. :)

punto elx2001
24/06/2008, 12:28
tam emin değilim ama, yol bilgisayarından değilde, soldaki menü butonlarndan yapıorsun o radyo ayarlarını. yanılıyorsam kusura bakmayın. :)

evet fatihhhh inde dedigi gibi radyo ayarlarindan (menu tusu)

tolgaank88
24/06/2008, 22:43
evtt,teşekkürler arkadaşlar,dediğiniz şeyi buldum menu düğmesinde zaten on olan bitane şey vardı onuda off yaptım :D...açıkçası baya bi düzelme oldu radyoda ama hala bazen cızırtı yapıp beni deli ediyo :)...asıl kafama takılan bugune kadar hiç ayarlarıyla oynamamama rağmen nasıl değişti bu ayar çok merak ettim...