PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasıl bir lastik almalıyım?

ehlibeyt
01/08/2013, 04:10
iyi günler arkadaşlar.bugün 2006 model grande punto 1.4 active benzin+lpg'li alarak aranıza katıldım.araç tamamen orjinal.hiç değişiklik yapılmamış.anlaşılan forumda bugune kadar açılan konularla haşır neşir olacağım.bu benim ilk arabam oldu.şimdi arabanın acil olarak lastiklerinin değişmesi gerekiyor.fakat araştırdığım kadarıyla bakkaldan alır gibi lastik alamıyorsun.
ben arabadan fazla anlamıyorum.örneğin arabanın lastik ebatını dahi bilmiyorum.ben antalyada yaşıyorum.yazları cok sıcak(asfalt eriyecek düzeyde) kışları ise sürekli yagmurlu geçer.nasıl bir lastik almalıyım.konuları cok arastırdım.175 185 195 diye gidiyor.ben hangi lastiği alsam daha çok yararlı olur.bunların artıları eksileri nelerdir.arabada hala orjinal kapak jant var.mesela ilerde jant da almayı düşünüyorum.ona göre önereceğiniz ne vardır.lütfen hava koşullarını ve jantı düşünerek bana yardımcı olur musunuz? benim için önemli olan güvenlik ve konfor..

SaLDo
01/08/2013, 04:57
Araç tamamen orjinal ise, jant ebatı 15 dir. Konfor istiyorsanız sizin alacağız lastik

Michelin ENERGY SAVER MO GRNX 185/65R15 88T - Lastikler (https://kolayotolastik.com/urunler/lastikler/michelin-energy-saver-mo-grnx-185-65r15-88t.html)

budur arkadaşım.

etikEtEvo
01/08/2013, 05:12
zevk meselesi aslnda lastik işleri ben resmen jantlar üzerinde gidiyorum :)

cdogu
01/08/2013, 05:42
Bence biraz paraya kıyıp orjinal fiat jantlarını alın. Orjinalci tayfa olarak en çok bunu severiz. Take Off ve Emotion jantları sevimlidir.

Bunun yanında spor bir jantın kuşkusuz en iyi dostu,spor yaylardır. Bunun için de forumdaki arkadaşlardan bilgi alabilirsin.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

kovboy
01/08/2013, 17:48
orjinal fıat jantlarında kampanya var.

atlatma
01/08/2013, 18:11
Bence biraz paraya kıyıp orjinal fiat jantlarını alın. Orjinalci tayfa olarak en çok bunu severiz. Take Off ve Emotion jantları sevimlidir.

Bunun yanında spor bir jantın kuşkusuz en iyi dostu,spor yaylardır. Bunun için de forumdaki arkadaşlardan bilgi alabilirsin.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

Ustalar jant demiyo adam lastik alacam diyor.
Ben eski aracımda hep goodyear kullandım.
ilk lastikleri eagle ntc3 tü. sonra hydragrip kullandım.
şimdiki aracım evo continental ile geldi. fena değil şimdilik