PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Aracıma LPG Taktırmalımıyım

serkan5506
31/07/2013, 23:48
Aracım 1.4 Duolocıg S&S sıfır daha 400 Km'de Garantisi mevcut Dışardamı Taktırmalıyım Yoksa Servıste mi ? Tabi dışarda taktırırsam garantiden cıkıyor doğal olarak. bide tekrar muayeneye gırıyorum sanırım.

yusuf28
31/07/2013, 23:57
;Kardeş ılk basta lpg tavsıye etmıyorum ıkıncısı ıse bak kendın dıyorsun sıfır daha kokusu uzerınde garantıden cıkarayımmı daha aracım arz varmı yokmu bılmıyorsun kı sıfır araba kul yapısı yarın obur gun bır kaç bınlık arza acarsa o zaman anlayabılırsın ben lpg sevıyorum dıyorsan (karsıyım lpg ye) servıte garantısı bozulmadan sonra takılma oluyorsa taktır

serkan5506
01/08/2013, 00:03
Ozaman garAntiye taktiracam yada pasa pasa binecem :)

hakanka
01/08/2013, 00:26
şofbenmi ki bu gaz la çalışsın:) şaka bi yanada bence garantisi bitene kadar taktırma

bordom22
01/08/2013, 21:49
Hiç düşünme taktir 18 kuruş yakiyor LPG de araç senin araç sehir ici 43 sehir dışı en iyi 33 kuruş yakar aynı araçtan bende var. Yani bu benim fikrim. Saygılar

Sent from my iPhone using

celenlee
02/08/2013, 00:50
3Yılda bile amorti etse taktır YETKİLİ SERVİSTE, düşün ki 3yıl benzinle dolandım ve garantimi bozdurmadım :)

Ama sana garanti veriyorum ki, LPG ekonomisi ile tanıştıktan sonra, daha fazla yol yapacaksın ve muhtemelen 2 seneye kalmadan, belki de 1sene içerisinde amorti edeceksin masrafını.

tayfux
02/08/2013, 00:54
şu anda benzinli araç binmekten se tüplü binmek her halukarda daha iyi..araç az yaksa bile pompaya gittiğinde litresi 5 liradan benzin almak insanın içini yakıyor..

aukm
02/08/2013, 02:11
ya bende çok düşünüyorum taktırıyım mi diye ama bu lpg olayında kapalı garaja giremiyorsun ya sırf o yüzden vaz geçiyorum biide çok kilometre yapan birisi değilim evimle işimin arası 10 dk yürüyerek ihtiyaç dışında arabaya binmiyoorum bu yüzden düşünmüyorum :) ama ilerleyen dönemlerlde ne olur bilinmez

bordom22
02/08/2013, 02:25
Ustam LPG sistemi ruhsata işletmek dahil (brc kiti) 2000 lira. Araç 40 kuruş yaksa; ortalama 2000 lira ile 5000 km yol gidersin. 2000 lira LPG sistemine verip LPG taktığında araç ortalama 20 kuruş yakar 10.000 km yol gidersen sana 2.000 tl ye mâl olur ki LPG sisteminin parası amorti olmuş olur. Yani 10.000 km yapman lazım

Not:
1.Bu arada 2.000 tl amorti edecegiz diye benzinle gideceğimiz yolun 2 katını gidiyoruz o da ayrı.
2.Benim aracım 18 kuruş yakıyor belki senin aracında bu değerleri yakalar yada daha az yakar.
3.Ayrıca benzinde 40 kuruş dedim sehir ici oran artabilir özellikle klima açıkken, veya 30 kuruş yaktığını iddia eden arkadaslar da mevcut.
4.Atiker yada diğer LPG sistemlerinin bu forumdan sorunsuz çalıştığını okudum. Onlardan taktirir isen daha ekonomik olur.
Nacizane fikrimdir Saygılar .

Sent from my iPhone using

fausto2005
02/08/2013, 10:25
bence 5 dakika daha düşünmeyin.Ben aracı sıfır aldıktan 8 ay sonra taktırdım ve niye o kadar bekledim diye kendime kızdım daha sonra.Ama işi çok iyi bilen bir yerde taktırın.Çekiş konusunu hiç dert etmeyin.Hiç bir fark hissetmeyeceksiniz.

brembo1
02/08/2013, 10:36
En iyi uyum saglayan motor oldugu söyleniyo bencede taktırın

halils2
02/08/2013, 11:43
aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. bu güne de aldığım araçların hepsi lpgli ya kendim taktırdım ya da üstünde takılıydı. çok şükür herhangi bir problem yaşadım. 0 olarak aldığınız aracı herhangi bir durum olmadığı taktirde en az 5 yıl kullanacağınızı düşünüyorum. bu süre zarfında yılda 10k yol yapsanız ki hiç gezmedim deseniz bile bu yol yapılıyor 5 yılda 50k yol yapmış olursunuz. lpg benzin tasarrufunu en az %30 alsanız bile lpg taktırdıktan 2 2,5 yıl sonra parasını size geri ödüyor. şuan aracımla lpg 2.61tlden 72tl ile 380 km yol yapabiliyorum araçta 3 kişi klima hep açık (rölanti beklemeleri dahil) bagaj full dolu olarak yaptığım yol budur. benzinle bu yolu tahminimce en az 100 110 tlye yaparsınız. bazı arkadaşlar lpg için sanırım ön yargıda bulunuyorlar ama şuan en ekonomik yakıt şekli bu. neden daha fazlası cebinizden çıksın ki? bagaj konusunda stepne taşırsanız biraz sıkıntı çekersiniz yer kalmıyor. ama bagaja çok ihtiyacım yok derseniz de hiç beklemeyin garantiden çıkmasını istemiyorsanız gidin serviste taktırın kafanız rahat olsun. ayrıca eğer bakımlarını zamanında yaptırırsanız aracı hor kullanmazsanız size sorun çıkartacak bir araç değildir fire motor.