PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egr nin soketini cikarirsak ne olur ?

hasanalisumer
30/07/2013, 18:23
Arkadaslar ben arabama chip yaptirdim. 1.3 multijet 75 hp stock hali. Tunningden sonra arac siyah duman atiyor yuklenince haliyle. Bende egr nin soketini cektim. Duman yuzde 90 azaldi. Aracin gucunde herhangi bir azalma olmadi. Motor ariza isigi yakiyor sadece. Takinca 3 -4 calistirma sonrasinda sonuyor. Arac 2011 model gp. Simdi yazilimsiz yada araya parca koymadan bu sekilde egr iptalinin zararlari nedir ? Bilgisi olan paylasim yaparsa sevinirim. Simdiden tskkurler.

atlatma
31/07/2013, 02:19
Dostum.
EGR komple mekanik bir sistem olmadığından aracın ECU sunda arıza kodu oluşturacaktır.
Bu ECU içindeki program chip tuning yapılırken modifiye edilmezde sen sensör fişini çektiğinde beyin hata kodu yazıp aracın motorunu korumaya yada yazılı olan plan şeklinde yakıtını çoğaltmaya yada başka sıkıntılar oluşturmaya başlayabilir. Bizlerin araçları dizel sıkıştırma oranları yüksektir. Bu sebeple eski opallerdeki gibi egr yi şaç conta ile kapatıp devam etmek pek mantıklı gelmiyor.
Buralarda okuduğum kadarıyla hem mekanik hemde elektronik olarak iptal edilmesi gerekiyor EGR lerimizin. Bu sebeple ben senin yerinde olsam EGR fişini takar duman atma olayına ne sebep oluyor onu çözmeye bakarım.

Gokdeniz34
31/07/2013, 03:09
valla yazılım yaptık bizde ama iyi güzelde şu duman olayına bi çözüm bulamadım bu yüzden iptal edeceğim sanırım araçta beyaz olunca tampon ve bagaj siyah dumanla kaplanıyor 2.3 günde bi temizlemekle uğraşıyoz

atlatma
31/07/2013, 03:15
75 lik versiyonda ne kadar verim aldınız acaba chip ten

cdogu
31/07/2013, 03:52
Yaptığınız uygulama tavsiye edilenden daha fazlaysa duman normal. Ancak standart değerler ise,bir süre sonra dumanı kesecek.

Ecu ona göre ayarlıyor kendini zamanla.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.