PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto bisiklet taşıma aparatı

ritimsiz
30/07/2013, 11:17
Merhabalar.
şimdi bizim bu sempatik makinemize bisiklet taşıma aparatı takılıyor mu? ben hiç bisiklet taşıyan punto görmedim ilginçtir.
Hem bisiklet süren hemde G.punto kullanan arkadaşlar vardır heralde.
Araç üstü taşıma aparatları takılır mı bizim araca?
ya da bagaja takılan 50 tl lik aparat işimi görür mü?

fotobelit
30/07/2013, 11:24
Bagaja takılanlar işini görür..Ben daha güvenli oldugunuda düşünüyorum..

henky
30/07/2013, 12:30
Arkada çeki demirine takılan bir aparat olması gerekiyor hemde marka model farketmeksizin 2 bisiklet takılan aparattan yurtdışında sayısız görmüşlüğüm var

Sanırım böyle bişey arıyorsunuz

https://www.deltabisiklet.com/?_args=Catsel,51

Evren_c
30/07/2013, 13:19
En sağlam ve araca zarar vermeyen taşıyıcılar çeki demirine takılanlar. Fakat bunun için doğal olarak çeki demiri takılması gerekiyor. Bu da meşakkatli bir iş. Ruhsatınız bile değişiyor.

Araç arkasına takılan (asılan) taşıyıcılar ise genel olarak daha ucuz ve iş görüyor ama araca zarar verme ihtimali var. Ben tavsiye etmem en azından. İlle alacaksanız da 50 liralık ucuz olanlardan almayın, bir kez alın, iyisini alın (Thule).

Araç üstüne takılanlar ise bence en güzelleri. Dengesiz ve güvensiz görünmesine rağmen arkaya asılanlardan daha sağlamlar. Bisikletleri indirip bindirmesi de çok rahat(mış).

Ben sıkça bisiklet taşıyorum ama katlanır bisikletimiz olduğu için bagaja koyuyoruz :) Tavsiye ederim.

tiner
30/07/2013, 13:35
50 liralıklardan aldım ve İstanbul Balıkesir arası kızımın bisikletini götürdüm. Sağ kısmın sabitleyicisi bagaj kapağı oval olduğu için çıkıyor. Nasip olursa yakında enez'e gideceğim. Onun içinde formül buldum, Koli bandı ile bir parça yapıştırmak yeterli olacak gibi.

ritimsiz
30/07/2013, 16:27
ya bende çuvalla para vermek istemiyorum zaten işimi görsün yeter diyorum. ama bisikletim de kıymetli yani. yolda giderken bir yerde düşerde fark etmezsem diye accaip tırsarım ben ya. 1100 km yol gidiccem. ayrıca kilit yok diyorlar 50 tl lik olanda. kırmızı ışıkta durduğumuzda falan bişe olmasın sonra. kamyonadan karpuz çalan çocuklar misali bisikleti götürmesinler :D

Evren_c
30/07/2013, 17:35
Bir kez alın, iyisini alın diyorum tekrar. Gerekirse 2. El olarak alın.

fotobelit
30/07/2013, 19:50
ya bende çuvalla para vermek istemiyorum zaten işimi görsün yeter diyorum. ama bisikletim de kıymetli yani. yolda giderken bir yerde düşerde fark etmezsem diye accaip tırsarım ben ya. 1100 km yol gidiccem. ayrıca kilit yok diyorlar 50 tl lik olanda. kırmızı ışıkta durduğumuzda falan bişe olmasın sonra. kamyonadan karpuz çalan çocuklar misali bisikleti götürmesinler :D
Yok hocam öyle al götür değil :)..Tutucu emniyet kemerleri var..Bir bisikletse çok rahat olur..

ritimsiz
31/07/2013, 12:03
50 liralıklardan aldım ve İstanbul Balıkesir arası kızımın bisikletini götürdüm. Sağ kısmın sabitleyicisi bagaj kapağı oval olduğu için çıkıyor. Nasip olursa yakında enez'e gideceğim. Onun içinde formül buldum, Koli bandı ile bir parça yapıştırmak yeterli olacak gibi.

Abicim kullanıdığınızın marka ve modelini yazar mısın.
kuzenim aracı götürmüş bir bisikletçiye ama takamamışlar o aparatı. daha doğrusu her markaya olur abi denilen model puntoya olmamış. :weight1:

culudamar
31/07/2013, 14:03
Ben de 50 liralıklardan kullanıyorum, sorun yaşamadım. Kilit olayına ihtiyaç olmadı, gerekirse uzun bir kilitle bağlanabilir tabii bisikletler.

ritimsiz
02/08/2013, 11:38
evet 50 tl lik aparatımı aldım ve ilk arabalı bisiklet turuma çıktım. :))
kilit sisteminin olmayışı halat ile bağalamak biraz sıkıntı çıkartıyor gibi. ama bir kaç müdahale ile gayette oluyor. kilit mekanizması olanlar 150 tl den başlıyordu. aldığım arkadaş montajınıda yaptı. mutlu mesut ilk turumu tamamladım :)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (https://imageshack.us/photo/my-images/821/eo8v.jpg/)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (https://imageshack.us/photo/my-images/197/ie0.JPG/)

Gorky
02/08/2013, 15:23
daha çok bisiklete takıldım ben. o kadro , o maşa. chopper olmuş abi nasıl çeviriyosunuz pedalı o pozisyonda :D

ritimsiz
03/08/2013, 09:44
daha çok bisiklete takıldım ben. o kadro , o maşa. chopper olmuş abi nasıl çeviriyosunuz pedalı o pozisyonda :D
Chopper tarzı bi bisiklet zaten. keyif bisikletim. :) birde onun haricinde yol bisikletim var KRON XC250. bu keyif makinesi yani :):popcom00:

Gorky
03/08/2013, 12:34
Chopper tarzı bi bisiklet zaten. keyif bisikletim. :) birde onun haricinde yol bisikletim var KRON XC250. bu keyif makinesi yani :):popcom00:

kazasız belasız kullanın. bendede kron x500 var. yalnız dağ bisikleti bunlar yol değil :)

fotobelit
03/08/2013, 12:52
Bende chopper a hasta oldum..:) çok iyimiş..

ritimsiz
03/08/2013, 15:55
kazasız belasız kullanın. bendede kron x500 var. yalnız dağ bisikleti bunlar yol değil :)

KRON un lastik ve jantını değiştirmeyi dene. ince taktın mı çokta güzel yol bisikleti oluyor valla ;) :motorcu:

ritimsiz
03/08/2013, 15:55
Bende chopper a hasta oldum..:) çok iyimiş..

Eyw.