PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal sigortası

şekerlioğlu
29/07/2013, 16:49
Merhabalar,aracımda sağ ön sinyaller çalışmıyor (çamurluk ve far içindeki )
Sigortaları kontrol etmek istedim ama kitapçıkta sigortalar ile ilgili bölümde "sinyal sigortası"ile ilgili bilgi verilmemiş,sinyal sigortasının yerini bilen varsa yazarsa sevinirim.

Teşekkürler.

Arrest
29/07/2013, 18:10
Sigorta kutusunun içindedir ama sen hangisinin oldugunu bilemezsin bence bir elektirikçiye gitmelisin

halils2
29/07/2013, 20:09
sinyalizasyon hattında sigorta yok. sol farın arkasında kaput içindeki şaselemeyi kontrol ettirin. ampullerin soketlerini kontrol edip gerekirse değiştirin. bazen yeni de olsa ampul yanmaya biliyor.

şekerlioğlu
29/07/2013, 22:51
Teşekkürler,peki sağ arka sinyalle aynı bağlantı yoluna sahip değilmi? (sağ ön-sağ yan-sağ arka ). Eğer öyleyse bağlantıdan olamaz zannediyorum.

1923qw
29/07/2013, 23:04
Kitapçıkta bulunmakta sigorta şeması elinizde kitapçık yoksa internette mevcut indirip bakabilirsiniz.

halils2
29/07/2013, 23:33
Teşekkürler,peki sağ arka sinyalle aynı bağlantı yoluna sahip değilmi? (sağ ön-sağ yan-sağ arka ). Eğer öyleyse bağlantıdan olamaz zannediyorum.

her bir ampule bodyden ayrı sinyal gidiyor. yani bodyde sinyal için 6 çıkış mevcut (ön sağ-sol-sağ sol yan- sağ sol arka olmaz üzere). hiç bir ampulde sigorta koruması yok. sizin sorununuz ya duylarda ya da sol ön far arkasındaki şaselemede tabi ampulleriniz sağlamsa. bodyd arızası en son tahminim(ve inşallah değildir)

Ozzy3327
30/07/2013, 01:00
Taktığınız ampül çıkan ampülle aynı güçte değilse veya orjinal değilsede yanmıyo:) bence önce onu kontrol edin

şekerlioğlu
30/07/2013, 01:17
Taktığınız ampül çıkan ampülle aynı güçte değilse veya orjinal değilsede yanmıyo:) bence önce onu kontrol edin

Henüz herhangibir ampül takmadım,üstündeki kendi ampülü.ampülleri çıkarıp kontrol etmedim,çamurluk ve ön lamba içindeki aynı anda bozulunca aklıma sigorta geldi,bu nedenle önce sigortayı kontrol etmek istedim,ama sigorta yokmuş,yarın önce ampülleri kontrol edip,eğer sorun yoksa halils2 arkadaşın bahsettiği yerlere bir göz atacağım,umarım basit bir durumdur.