PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200 tl'ye kasko yaptırdım

hakanka
26/07/2013, 01:14
evet arkadaşlar hdi sigortadan 200 tl ye kasko yaptırdım içeriği
yangın,deprem,sel,terör,lokavt,halk kargaşası,yanardağ,heyelan,çığ,polis müdahalesi,çalınma,çalınmaya teşebbüs,anahtarla çalınma,ayrıca mini onarım,cam tamiri vs. vs uzayıp gidiyo kasko yapacak arkadaşlar bence kaza yapmam diyorsanız sizde bu paketi satın alın

tayfux
26/07/2013, 01:17
hocam bu paket orta paket mi oluyor biraz daha bilgi verir misiniz? yani kazayı kapsamıyor mu?

halils2
26/07/2013, 01:19
yazdığına göre kazayı kapsamıyor abi kasko zamanı yaklaşıyor böyle bişey denemek veya düşünmek lazım lazım.

gurgocuk
26/07/2013, 01:20
"yangın,deprem,sel,terör,lokavt,halk kargaşası,yanardağ,heyelan,çığ,polis müdahalesi,çalınma,çalınmaya teşebbüs,anahtarla çalınma,ayrıca mini onarım,cam tamiri vs. vs"

Bunlardan hariç herşeyde cebinizdenmi ödemek şartı ile 200 TL ? Nasıl bir kaskodur bu ilginç :)

hakanka
26/07/2013, 01:24
arkadaşlar yalnızca kazayı kapsamıyor,bende düşündümki zaten kaza yapınca bir sonraki seneye kasko yüklü bi ücret istiyo bi şekilde yaptığınız kazanın tutarını sizden geri alıyo,kaza yapıp hatalı değilsem sorun yok karşı taraf zaten karşılar,hatalıysam karşı tarafı trafik sigortası karşılasın,bende kendi aracımı kendim yaptırırım ama bu bi ihtimal,yanlışmı düşünüyorum?

halils2
26/07/2013, 01:25
sırf cam için bile düşünülür servis 1000tl verdi ön cam değişimi için :(

hakanka
26/07/2013, 01:26
sırf cam için bile düşünülür servis 1000tl verdi ön cam değişimi için :(

hocam cam değiştirmiyor tamiri mümkünse tamir ediyor:)

tayfux
26/07/2013, 01:30
arkadaşlar yalnızca kazayı kapsamıyor,bende düşündümki zaten kaza yapınca bir sonraki seneye kasko yüklü bi ücret istiyo bi şekilde yaptığınız kazanın tutarını sizden geri alıyo,kaza yapıp hatalı değilsem sorun yok karşı taraf zaten karşılar,hatalıysam karşı tarafı trafik sigortası karşılasın,bende kendi aracımı kendim yaptırırım ama bu bi ihtimal,yanlışmı düşünüyorum?
büyük hasarlar yada pert durumu hariç doğru ama büyük hasar yada pert durumunda sıkıntı olabilir..hayırlı olsun hocam ama şunu söyliyim anadoluda köyde yada küçük ilçelerde kullanılan araçlar için güzel bir tercih..

gurgocuk
26/07/2013, 01:30

İyi güzel düşünüyorsunuz ancak Allah göztermesin ağır bir kazada aracın hasarı yüklü çıktığında kenarda köşede yaptıracak kadar paranız olmazsa ozaman iyi olmaz, birde şöyle düşünüyo insan pert olayında aracınız hurdaya gider araç bedelinide alamazsınız..

Yani 1250-1750 TL kasko yaptırmayayım derken araç heba olup gider, işin bu yanıda var derim.

halils2
26/07/2013, 01:31

mantıklı aslında yıllardır araç kullanıp hiç kasko kullanmayan insanlar var. Bunun dışında arkadaş 2 oldu kaza yapıyor birinde çarpıp kaçtılar ön sol çamurluk düzeltildi boyandı,2.sinde hatalıydı karşı tarafta fazla bir hasar yoktu kendi aracı 1000 tl karşı taraf 200 tl olmak üzere 1200 tl ödedi e kasko olsa seneye o 1000 tlyi geri alcak, sigortadan karşı aracı yaptırsa 200tlden fazl masraf çıkacak. bu seçenek bir alternatif olarak düşünülebilir. Ha araç sahibi yeni şoförse gitsin full kasko yaptırsın kafası rahat olsun. kasko artık sadece çok büyük kazalarda araç sahibine fayda sağlıyor. ufak çaplılarda zarar.

halils2
26/07/2013, 01:32
hocam cam değiştirmiyor tamiri mümkünse tamir ediyor:)
o olmadı işte :)

halils2
26/07/2013, 01:34
İyi güzel düşünüyorsunuz ancak Allah göztermesin ağır bir kazada aracın hasarı yüklü çıktığında kenarda köşede yaptıracak kadar paranız olmazsa ozaman iyi olmaz, birde şöyle düşünüyo insan pert olayında aracınız hurdaya gider araç bedelinide alamazsınız..

Yani 1250-1750 TL kasko yaptırmayayım derken araç heba olup gider, işin bu yanıda var derim.

sizde haklısınız. tayfun hocamın dediği gibi ufak ilçelerde köyler olanla için güzel bir alternatif. ist ankara gibi yerlerde yaşayanlar için %90ı tercih etmez.

onurgenc87
26/07/2013, 01:35
abi güzel hoş hayırlı olsun da kaza yapmamanın garantisi olsa keşke...

hakanka
26/07/2013, 01:37

tabiki öyle ama Allah korusun ama bu bi istisna tabi şahsen yıllardır full kasko yaptırıyorum sanki boşa para veriyomuşum gibi oluyodu,canıma tak etti artık:D

gurgocuk
26/07/2013, 01:43
tabiki öyle ama Allah korusun ama bu bi istisna tabi şahsen yıllardır full kasko yaptırıyorum sanki boşa para veriyomuşum gibi oluyodu,canıma tak etti artık:D

Boşa para tabiki orda kesinlikle katılıyorum fakat aklımıza şeytanda giriyo ya olursa diye ve araba gideceğine giden kasko parası olsun diyorum şahsen :)

hakanka
26/07/2013, 01:47
hep öyle dedim dedim bi araba parası kaskoya vermişimdir,2012 de 1000 tl ye full kasko yaptırmıştım ve küçük bi hasar oldu çalışmıyodum sıkışıktım kaskodan yaptırdım masraf 300 tl aynı kasko şirketi 1000 tl olan kaskoyu 2500 e çıkardı kızdım bende

hakanka
26/07/2013, 11:22
:X

nuyangor
15/08/2013, 16:33
Kasko gerekli mi sorusu çıkıyor galiba o zaman. Evet hasar ile karşılaşmaz isek kaskoya verdiğimiz paraya acıyoruz aslında. Ancak büyük çaplı bir kazada önemini anlıyoruz. Bende aslında benzer şekilde düşünüyordum taki başıma gelen olaya kadar. Geçen sene kardeşim yeni aldığım puntom ile ciddi bir kaza yaptı ve araç pert oldu. Kasko yaptırmasaydım aracımdan olacaktım. Ancak kasko bana paramı ödedi ve bende yenisini alabildim. O yüzden iyi düşünmek lazım diyorum. Bir söz var ya "Kaza geliyorum demez".

PUNTO2008
15/08/2013, 17:34
Bana pek makul gelmedi, kaskonun asıl amacı kaza yaptığımızda ortaya çıkıyor. Senelerdir ben de üzülürüm kasko primlerine verdiğim paralara ama bu 1 risk sonuçta hiç beklemediğiniz bir anda ya olursa diye şüpheye düşüyorsunuz, hele ki İstanbul'da. Kaskonun ödediği hasar parasını bir sonraki aldığı tezine de inanmıyorum, indiriminiz bozulmazsa ufak, tefek hasar da çok fark olmuyor, ve zaten her yol rayiç bedel artınca mecburen fiyatlar katlanıyor. Ben bu sene 526 TL full yaptırdım yine, yaklaşık 3-4 yıldır da hasarsızlığımı koruyorum ve en son kademedeyim. Bence riskleri herzaman düşünün, azla yetinmemeye çalışın imkanlar çerçevesinde, çünkü siz ne kadar iyi bir sürücü olsanız bile, karşınıza 1 hıyar çıkıp aracınıza, size dehşet hasarlar verebiliyor.

kanky54
15/08/2013, 18:03
abi bu olay tamamen saçmalık. 3 kere araç pert etmiş biri olarak söylüyorum. her seferinde kaskodan paramı aldım. Biraz sancılı bir süreç ama olsun sonuçta zararınızı çok çok aza indiriyor. Şuan son aracımın kasko bedelini bekliyorum ay sonuna kadar alırım diye umuyorum.. bir sonraki aracıma kısmetse ' kaskom sağolsun ' yazacağım :) şaka bir yana umarım kimsenin kaskoya ihtiyacı olmaz.

Merruse
15/08/2013, 18:46
Bu durumda muafiyeteli sigorta poliçesi de bir alternatif olabilir aslında. Bellib ir meblağa kadar olan tutarı sigorta ödemiyor, kalanını ödüyor. Atıyorum 200 liraya kadar muafiyet aldıysanız 500 liralık hasarda size 300 lira ödüyor. Ufak tefek şeyler içinde kaskoyu bozmadığınız için hem onlar hemde siz mutlu mesut bahtiyar oluyorsunuz. Ancak poliçe bedelinde ciddi indirimler oluyor bunun karşılığında.. Tavsiye ederim. Özellikle hasarsızlık indirimi olmayıp ilk kez sigorta yaptıracaklar için çok iyi bir alternatiftir. İki sene yaptırsanız zaten %40 hasarsızlığa sahip olduğunuz için o aradaki farkı kapatmış oluyorsunuz.

erhan4785
15/08/2013, 22:17
Çok iyiymiş yaa.. tam benlik sigorta poliçesi. Hemen yarın araştırıyorum..

BaranSelo
15/08/2013, 23:47
Çok iyi bir paket. Ben mesela bugüne kadar hiç kasko yaptırmadım, büyük bir kaza da yapmadım çok şükür. Ama sırf terör olaylarını kapsadığı için yaptırırım bu paketi, mağlum birkaç aydır durumlar...

aleko42
16/08/2013, 00:17
arkadaşlar benim öğrenci velim sigortacı bende ona gittim markaları bilmiyorum ama en kapsamlı sigorta için 2600tl dedi

erenemre
16/08/2013, 00:44

ALLAH korusun arkadaş ama sürekli kaza yapıcam diyede para bağlanmaz ona bakarsan benim araçta hiç kasko yok sadece h.sonları kullanıyorum kapalı garajda duruyor ama yinede İstanbul gibi biryerde yaşıyoruz sonuçta ALLAH a emanet yinede kaza hariç bu kasko bana gayet mantıklı geldi.

Orhun1907fb
17/08/2013, 10:42
Bence gayet mantıklı olmuş , sadece çalınmadan oluşucan mal kaybı riskini ortadan kaldırması bile yeterli.

Selde çok büyük sorun malumunuz türkiye mizde altyapı olmadığı için her kış su basıyor bir çok yeri ve bu su basmalarında araçların elektronik arızaları bir hayli fazla olabiliyor.İzmir'de şahsen mimli noktalar var eğerki araçlarınız sağanak yağışta orda bulunursa aracın en az kapı kollarına kadar su seviyesinin altında olucağı kesin.

Scottie
17/08/2013, 11:25
Mantikli degil... kazanin ne zaman nerde olacagi belli olmaz... 700 tl ye full kasko yaptirdim.. 500 vermeden kaza yapinca kendim yaptirim 5000 tl yi vermek ne derece dogru...

Sent from my GT-9500 Galaxy S4 using 2