PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frene Basınca Kesilen Hava Sesi

CesSpOoL
25/07/2013, 12:22
Pedalların oradan çok sessiz ortamlarda fark ettiğim, rölantide de devam eden bir hava sesi duyuyorum. Emiş sesi mi üfleme mi anlayamadım.

Frene çok az dahi basınca ses kesiliyor, bırakınca tekrar duyuyorum. Frenleme de hiç bir sorun, sertleşme, yumuşama ya da başka bir anormal durum söz konusu değil, bu ses son bakımda balatalar değiştikten sonra oluştu.

Sebebi ne olabilir ? Servofrenle ilgili olabilir diye okudum, umarım onun belirtileri farklıdır : )

rafetkurt
25/07/2013, 12:52
Pedalların oradan çok sessiz ortamlarda fark ettiğim, rölantide de devam eden bir hava sesi duyuyorum. Emiş sesi mi üfleme mi anlayamadım.

Frene çok az dahi basınca ses kesiliyor, bırakınca tekrar duyuyorum. Frenleme de hiç bir sorun, sertleşme, yumuşama ya da başka bir anormal durum söz konusu değil, bu ses son bakımda balatalar değiştikten sonra oluştu.

Sebebi ne olabilir ? Servofrenle ilgili olabilir diye okudum, umarım onun belirtileri farklıdır : )

kronik sorun galiba sağ arkadan geliyor dimi böle değişik bir ses bende servise söylediğimde büsürü bişey dediler de yağ mı basmışlar ne gitti şuanlık bendeki ses ama neden olduğun bende merak ediyorum. :noexpression:

CesSpOoL
26/07/2013, 08:42
Yok dostum arkadan gelmiyor ses bende, fren pedalının altından geliyor.

JuDGe85
27/07/2013, 10:28
Okan ' ım :€ 100.000 i geçmiş sat onu :))

Sesi bilmiyorum ama fren vakumundan gelebilir, direksiyon da city yok ise , fren ile direksiyon hidroliği tek yerdendi, ondan geliyordur sorun olacağını sanmıyorum.

CesSpOoL
27/07/2013, 22:13
: )) dur olm daha o kadar değil : ) hoş geldin foruma taze puntocu : )

Shancez
29/08/2022, 18:03
Hocam aynısı bende de var çözümü buldunuz mu

Berkobal
02/09/2022, 22:01
Hocam aynısı bende de var çözümü buldunuz mu

Aynı durum benim aracımda da vardı. Fren servosu (westinghouse) değişti.