PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yedek anahtar olayını yanlış mı biliyoruz?

ibrahimc
24/07/2013, 22:45
Arkadaslar forumda yedek anahtaein kaybolmasi olayini ve kilit degistirme yazilarini detaylica okudum.ama cevaplar hep cozumu zor ve yuksek maliyetler uzerineydi. İyi bir anahtarciya yedek anahtarimin kayboldugunu, yenisini cikartmak istedigimi ve aracimin calinmasindan korktugumu belirttim.niye kafana takiyosun cok kolay dedi.80 liraya kumandasiz bi tane yapacak ve asil ben deki olan anahtarla yeni yaptiginin ikisinin de code lerini degistirecek aracin kodunu da ayarliycak.eski butun anahtarlar gecersiz kalacak sizce bu islem mumkun mu.hem de bu fiyata.bu yontemde bahsedilmedu sanirim.niye kilit degissinki bosuna

hakanka
24/07/2013, 23:30
böyle bi yöntem bu fiyata yapacaklarını sanmıyorum ama en iyi yöntem madem çalınmasından korkuyosun,oto elektrikçiye git gizli kontak yaptır 50 tl ye olsun bitsin adam o gizli kontağı bulana kadar üç gün geçer

cemdogu
24/07/2013, 23:34
kapıdaki anahtarı soktuğunuz yeri ne yapacakmış ?

ibrahimc
25/07/2013, 09:06
kapıdaki anahtarı soktuğunuz yeri ne yapacakmış ?

orası açılacak ama hırsız kontagı çevirdiği zaman kodlar uyuşmadıgı için motor çalışmayacak. zaten anahtarcının dediği şu anahtarı çoğaltma işini herkes 10-15 liralık bir şey sanıyor fakat önemli olan yedek anahtarı çıkartmak değil içindeki chipi araca uyarlamak dedi. bunu da yaparken madem için rahat olsun istiyorsun aracın kodunu değiştiririz. eski kaybolan bütün anahtarlar iptal olur dedi.

femoli
25/07/2013, 09:17
ibrahim bu zaten böyledir yeni kumanda yapıldığında hep bir önceki silinir yedek kumanda yapılacağı zaman her zaman diğerinide isterler kodlama yaparken makina farklı bir kod atar.. yani senin kilitcinin geliştirdiği bir olay değil bu hep böyleydi .. Sürücülerin korktuğu nokta kapı anahtar kilidi adam çalıştıramasa bile içeri girer girdikten sonra usta bir hırsızsa yine yapacağını yapar götürür.

cemdogu
25/07/2013, 10:06
aynen öyle abi. düz kontak diye bi muhabbet var .anahtar konsolunu çatlatmaya bakar.aman diyeyim.bu yüzden anahtarsız çalıştırma olan araçlardan da korkuyorum.devir pc devri -_-' herşeyin hacker'ı var.

onu geçelim de, çözümü ne ki bunun.mazallah birgün başımıza gelirse ne yapacağımızı bilelim.olası hırsızlıkların önüne geçmek lazım.

anahtar göbeklerini değiştirelim ve code'u tazeleyip yeni uzaktan kumanda mı yaptıralım?

muratxx5
25/07/2013, 11:13
Düz kontak eskidendi. Şimdi yok öyle. ..