PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka koltuğun ses yapması

görkem koçsan
24/07/2013, 03:05
arkadaşlar mrb. arka koltuk tır tır ses yapıyor pandizota değiyor ortasına şöyle hafif bi tokat atar gibi vurunca ses belli ediyor kendini servis buna çözüm bulamadı orjinali böyle diyor deli oluyorum böyle z rotu boşluğu gibi ses geliyor. kilit yerlerinin olduğu yerden değil tam arkakoltuğun orta kısmından bıktım zaten plastik seslerinden arkadaş.

era007
24/07/2013, 09:28
Bende de bu ses vardı. Arka koltukların kilit yerlerinden geliyor o ses. Bende servisde çok uğraşmıştım bu ses için ama bulamadılar. Daha sonra o koltuk kilitlerinin olduğu yere plastik boru kesip koydum. Koltuk ilk başta zor kapandı daha sonra hiç açmadığım için şu anda hiçbir problem yok. Ses falan kesildi.

Evren_c
24/07/2013, 10:02
Aracın şasisine bağlı olan metal parçalara (koltuk kilitlerinin kavradığı parçaya) çift taraflı bant yapıştırıyorsunuz. Sorununuz çözülüyor :) Geçmiş olsun.

görkem koçsan
24/07/2013, 16:06
benim o kilit kısmından gelmiyor ses oraya zaten bant yapıştırdım hani o arka koltuğun bi ikili kısmı birde tekli kısmı varya benim o ikili kısmın ortasından geliyor. pandizota vuruyor sanki.

Evren_c
24/07/2013, 17:55
Hmmm, koltuğu katlayıp bir bakın isterseniz, halının altında direk sac var. Belki koltuğun metal bir aksamı, emniyet kemerinin mekanizması vs. saca değiyordur.

görkem koçsan
24/07/2013, 19:10
teşekkür ederim valla ereğlideki servise gitcem bi ara orda baktırcam birde. zonguldak merkezdeki servis çözüm bulamadı.