PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik klimanın ayarlanamaması?

emtue
18/07/2013, 15:38
Merhaba arkadaşlar,

Aracımın otomatik kliması ara sıra tutukluk yapıyor. Fan gücünü arttırsam da azaltsam da sabit ve kısık bir ayarda üflüyor. Çukurdan geçince veya bazen kendi kendine düzeliyor ve normal çalışıyor. Son günlerde sıklıkla olmaya başladı.

Daha önce forumda bu arızayı yaşayanlar bir soketin oksitlenmesinden kaynaklı olduğunu ve temizlenince geçtiğini yazmışlardı ama bulamıyorum.

Bu sıkıntıyı yaşayan ve çözüme ulaşabilen var mı?

erenemre
18/07/2013, 16:18
bendede dijital klima var oldukça memnunum yalnız anlamadığım birşey var aracı ilk çalıştırdığımda klima işareti çıkıp ekran yanıp sönüyor sonra normal haline dönüyor sanıyorum bunu dışarısı sıcak olduğu için klimayı açmam gerektiğni ikaz veriyor ben öyle yorumluyorum

tayfux
18/07/2013, 16:23
Emre aynen dediğin gibi..sağ konsolun altında kalan bir parça muhtemelen leyimleri koptu yada oksitlenmiştir..sağlam bir elektrikçi halleder..

muratxx5
18/07/2013, 17:07
torpido gözünün arkasında fan motorunun yanında sanayide klima tarağı denilen asli rezistans olan girintili çıkıntılı bir parça var. bendeki böyle bir sorun bu parçayı değiştirince duzelmusti ...

kadir07
18/07/2013, 18:08
Evet büyük ihtimal rezistörde temassızlık yada arıza var.torpidonun alt tarafındaki soket ve kablolarını kontrol ettirmenizde fayda var...