PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atiker Geç Çalışma Sorunu...

paraddoxx
16/07/2013, 22:36
Arkadaşlarım ve değerli ustalarım;

Aracımda 17 aydır Atiker Sıralı Sistem LPG takılı. İlk 8 ay sorunsuz kullandıktan sonra aracım sabahları geç çalışmaya başladı. Aynı zamanda bir depo LPG ile (yaklaşık 28lt) 350 km ortalama yol yaparken 9 aydır 300 km yol ancak yapabiliyorum. Yılda yaklaşık 20bin km yol yapan biri olarak depoda %15 fazladan yakıt tüketiminin bana 9 aylık faturasını siz düşünün. Bahse konu zaman zarfında LPG servisine konuyu aktarmış olsam da bir çözüm üretilmemiş, problemin aracın kendi sisteminde olduğu iddiasıyla sorun baştan savılmıştır.
Ancak araç benzinde bir süre kullanıldıktan sonra hiçbir problem kalmamakta geç çalışma ya da yakıt sarfiyatıyla ilgili problemler ortadan kalkmaktadır ve LPG servisi buna açıklama getirememiştir.

Forumumuzda bu duruma cevap verebilecek biri olduğunu umuyor yardımlarınızı bekliyorum...

cdogu
17/07/2013, 13:24
LPG işin çok ehli olduğum bir konu değil. Önce bunu belirtmek isterim. Fakat konuyu okurken dikkatimi çekti.

Benzinde bir süre kullanıp,LPG'ye geçiş yapınca sorun ortadan kalkıyor demişsiniz.

Normal olanı aracı benzinde çalıştırıp,belli bir km aracı yürüterek LPG'ye geçiş yapmak olduğunu biliyorum.

Benim bildiğim yanlışsa,aracınızın benzinden LPG'ye geçerken kullandığı ekipmanlar,ve bunların ayarlarını baştan savan servise değil de,forumda tavsiye edilen pek çok servise göstermeniz yegane tavsiyem olacaktır.

Dediğim gibi LPG işine çok hakim değilim. Fakat dikkatimi çeken noktayı,yardımcı olmak adına belirtmek istedim.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

paraddoxx
17/07/2013, 17:43
Benzinde kullanıp LPG'ye geçince değil benzinde kullanınca sorun kalmıyor, yani aracın standart aksamında sorun yok. LPG ile kullanınca geç çalışma sorunu ortaya çıkıyor. Forumda benzer bir probleme çözüm bulmuş biri varsa beni uygun servise yönlendirmesini talep ediyorum. Anlamayan ve baştan savan ustalardan sıkıldım...

cdogu
17/07/2013, 18:01
Benzinde kullanıp LPG'ye geçince değil benzinde kullanınca sorun kalmıyor, yani aracın standart aksamında sorun yok. LPG ile kullanınca geç çalışma sorunu ortaya çıkıyor. Forumda benzer bir probleme çözüm bulmuş biri varsa beni uygun servise yönlendirmesini talep ediyorum. Anlamayan ve baştan savan ustalardan sıkıldım...

abi pek çok konu var. bu forumda pek çok servis tavsiye edilmiş. konularda kesinlikle bulursun. buraya yazan da olur elbet :)