PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondaki gacırtı

donjoanm
15/07/2013, 19:00
Merhaba arkadaslar az once arac rölantideyken harekete gecerken direksiyonu saga sola cevirdigimde acayip gacirti gucurtu seler geldi.araci surmeye baslayinca sesler kayboldu.ve ses tamamen gitti.hemen servise goturdum usta ariza isigi yanmadigindan bisey yapamayacagini soyledi.bu nedir arkadaslar city arizasi mi ya da baska bisey midir.uzun yola cikacam endise sardi :(

1923qw
15/07/2013, 19:06
Büyük ihtimalle city diye düşünüyorum daha önce cityi değiştirdiniz mi ?

alixxx
15/07/2013, 19:06
Abi ne kadar uzun yol nerelere gidiyorsun bakayım :D Tabi CC kolunu taktık upuzun yollara gidersin artık.
İşin şakası bi yana da amortisör takozlarından gelebilir city genelde direksiyon sertleşmesi ile gösterir kendini. Direksiyonu sağa sola çevirdiğinde paslı yay sesi gibi bir ses ise ve bazen pedallarda falanda hissediyorsan takozlardandır çok büyük bir problem değil kafana takma. Takozlara 180-200 tl sıkışmıştır :) Benimde başıma gelmişti değiştirttim geçen sene.

kadir07
15/07/2013, 19:08
Büyük ihtimal amortisör takozlarından city arızasına benzemiyor...

donjoanm
15/07/2013, 19:19
Alicim bandirmaya gidecem kardesimin yanina senin cc sayesinde :) ama moralim bozuldu valla .daha once city arizasi olmadi degistirmedim aracimda 2010 model gp.gacirti birden kesildi simdi de neyapmakiyim arkadaslar

görkem koçsan
15/07/2013, 19:21
amortisör takozu % 90.

kadir07
15/07/2013, 19:28
Eğer aracınızı yıkattıysanız yada yağmur yağdısya takozların içine su gittiği için daha fazla ses yapar içindeki su kuruyuncada ses azalır...

donjoanm
15/07/2013, 20:12
City arizasinin olmasi icin arabada ariza isiginin yanmasi mi gerekiyor.yani yanmazsa city arizasi yokmudur arkadaslar

cdogu
15/07/2013, 20:36
Yok abi yanmadiginda da olabilir ariza.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

Ziyaretci046
15/07/2013, 21:10
amortisör rulmanlarından bozulmayan diye tabir edilenden takılıcak sorun bitecek

brembo1
15/07/2013, 21:18
Arac rampa aşagı iken yada hafif meyilli biyerde ayanız frendeyken direksiyonu cevirdiysen aracın kasılmasından dolayı bu tip sesler cıkabilir korkulcak bişey oldunu sanmıyorum.

halils2
16/07/2013, 02:29
Merhaba arkadaslar az once arac rölantideyken harekete gecerken direksiyonu saga sola cevirdigimde acayip gacirti gucurtu seler geldi.araci surmeye baslayinca sesler kayboldu.ve ses tamamen gitti.hemen servise goturdum usta ariza isigi yanmadigindan bisey yapamayacagini soyledi.bu nedir arkadaslar city arizasi mi ya da baska bisey midir.uzun yola cikacam endise sardi :(

endişelenmeyin neticede aracınız gidiyor. takozda bozulsa cityde olsa yolda kalmazsınız yeter ki motorda sorun olmasın siz gideceğiniz yere gönül rahatlığıyla gidin takoz bozulsa ses yapar, city olsa direksiyon sertleşir onun da seyir halinde sıkıntısı olmaz sadece durduğunuz yerde direksiyonu çevirirken ağır döner döndüğünüzde sıkıntı neyse onun üzerinde durursunuz. ama inşallah sıkıntısız yolculuk edersiniz hayırlı yolculuk.

YasinGP
16/07/2013, 04:29
Benim aracimdada debriyaj ve gaz pedalindan 150 yi gectigimde veya 1. ve 2. viteste 3000 deviri gectiginde falan gacirti geliyor neden oldugu hakkinda bi fikri olan varsa yardimci olursa sevinirim. Buyuk bir sorun varmidir sanki motorda bir surtme oluyormus gibi ses geliyor.

donjoanm
16/07/2013, 08:46
arkadaşlar city arızasınını, servis bilgisayara bağladığında görüyorlar mı bilgisi olan varmı

tafo0911
16/07/2013, 10:34
Amortisor üst takoz bilyası ya da z rot olabilir.
Aynı ses bende de oluştu. İlk önce üst takoz bilyalarını değiştirdim ses kesilmedi. Daha sonra z rottan olduğu anlaşıldı. O da değişince ses kayboldu.
(Üst takoz bilyalarını İzmir'den oto'dan sipariş ettim)
Z rotlar kesinlikle orjinal olsun. Yan sanayi olanlar 1 seneden az gidiyor, tecrübeyle sabit.

PuntO61
16/07/2013, 10:48
direksiyon tarafından gelen gacırtı sesi, kalorifer borularından da kaynaklanabilir... 0 km aldığım aracımda 2 ay sonra gıcırtılar başlayınca servise gittim yaptılar sorun düzeldi... ama bu kalorifer boruları gıcırtısı çok kıl bir sorun yaptırıyorsun düzeliyor 2 ay sonra bir daha çıkıyor ben arabamı alalı 9 ay oldu, 3 kere yaptıla ses kesildi şimdi ses yine başladı... bunun kesin çözümü yokmu acaba? eğer bir gün puntomu satacak olursam sadece bu gacır gucur vıcır vıcır seslerden dolayı satacağım...

YasinGP
17/07/2013, 06:36
Ben Zrotlari baktirayim ondansa orjinaliyle degistiririm. Yardimci oldugun icin tesekkur ederim.

farcry5789
18/07/2013, 00:50
%100 amortisör takozları arkadasım hiç bir zararı yok sadece ses yapar oda bazen takozlara üstten yağ dök geçiyor ben öyle yaptım 1 yıldır ses yok.