PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren pedalındaki Bu parçanın adı nedir arkadaşlar?

fotobelit
12/07/2013, 10:45
Arkadaşlar,dün nasıl becerdim bilmiyorum ama direksiyon kilidini pedala takarken şu iki parça kıırldı

https://m1307.hizliresim.com/1c/d/q5kyp.jpg (https://bit.ly/c25MCx) ..

Sanırım bu parçaya ait

https://l1307.hizliresim.com/1c/d/q5kzj.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

şimdi sorularım şunlar;Bu parçanın adına nedir?ve bu kırılan 2 parçanın zararı varmıdır?Yani Bu parçayı değiştiriyimmi?

fotobelit
12/07/2013, 18:46
Maşallah bilen çıkmamış..Yarışmada sorulsa eleneceksiniz :)

cdogu
12/07/2013, 19:01
Maşallah bilen çıkmamış..Yarışmada sorulsa eleneceksiniz :)

Bir kısım fotoğraf görünmüyor. Bu yüzden olabilir.

Ayrıca benim ilk defa gördüğüm bir parça. Bu yüzden de bilgi akışı sağlanmıyor olabilir. Alınmayınız..

Bilen olursa elbet konuşulur. Konu daha yeni sayılır.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

fotobelit
13/07/2013, 13:09
:) Alınmakmı :) Sanırım sende açmıyor..Net in veya telefonundan olabilir..Yahu çokta önemli değil halletim zaten..Bilen arakdaşlar burdan ayrıldı..Ondan olabilir diye düşünüyorum.. :(

erenemre
13/07/2013, 13:59
yahu yanlış anlamayında bu devirde direksiyon kilidimi kaldı birçok güvenlik sistemleri var bence hiç uğraşmayın bu tür demode şeylerle başka şeylerede zarar verebilirsiniz sonuçta kara düzen bir sistem ve eski araçlar için yapımış bir gereç

fotobelit
13/07/2013, 14:14
yahu yanlış anlamayında bu devirde direksiyon kilidimi kaldı birçok güvenlik sistemleri var bence hiç uğraşmayın bu tür demode şeylerle başka şeylerede zarar verebilirsiniz sonuçta kara düzen bir sistem ve eski araçlar için yapımış bir gereç
Sormaya..Biraderin aklına uyduk..:) Bende takma taraftarı değildim ama frene tak bişey olmaz dedi..Bizde taktık :) Oda bize taktı 100 tl. :)

alixxx
13/07/2013, 14:19
Sormaya..Biraderin aklına uyduk..:) Bende takma taraftarı değildim ama frene tak bişey olmaz dedi..Bizde taktık :) Oda bize taktı 100 tl. :)

Geçmiş olsun Cemil bey ama frene takmak çok mantıklı gelmedi bana :) Adam aracı açtı çalıştırdı diyelim frene basmadanda gidebilir. Yavaş yavaş gider fren gerekirse de el frenini kullanır. Debriyaja takmak daha mantıklı değil miydi?

fotobelit
13/07/2013, 14:22
Malesef debriyaj daha kötü...Bir ara debriyaja taktık pedal yukarı geldi.Hidroliği zorda olsa halletmişti ama Sonra altmerkez üst merkez uğraştık durduk..Sonuç ;debriyaj alt merkez değişim..Parça:80 tl + işçilik..

OzzY
13/07/2013, 16:36
Geçmiş olsun Cemil bey ama frene takmak çok mantıklı gelmedi bana :) Adam aracı açtı çalıştırdı diyelim frene basmadanda gidebilir. Yavaş yavaş gider fren gerekirse de el frenini kullanır. Debriyaja takmak daha mantıklı değil miydi?
debriyaja basmadanda kullanılır araba ama direksiyonda kilitlenmiş oluyor fren debriyaj fark etmez. fren olunca kilitte düz durmuş olur :) biz hep frene takardık, 10 senedir filan kullanmıyoruz.

atlatma
17/07/2013, 16:10
:) Alınmakmı :) Sanırım sende açmıyor..Net in veya telefonundan olabilir..Yahu çokta önemli değil halletim zaten..Bilen arakdaşlar burdan ayrıldı..Ondan olabilir diye düşünüyorum.. :(

Yazdığınız mesajda ki anlamı inşallah yanlış anlamışımdır.
Anlayanlar başka yere geçti ama o anlayanlar yırtınmıştı dışardan c/c olmaz diye de bende neden olmasın araçta bunu destekleyecek donanım var demiştim. ve sonunda arkadaşlar başardı bu işi. Hemde adam kol almadan tuşlar ile c/c yaptı.
Yani ne oluyormuş hocam akıl akıldan üstündür.
O yüzden o küçücük plastik parçanın ne olduğunu yazsa burada Müslüm Kaymak pc başından kalkamaz.

fotobelit
17/07/2013, 17:12
Yazdığınız mesajda ki anlamı inşallah yanlış anlamışımdır.
Anlayanlar başka yere geçti ama o anlayanlar yırtınmıştı dışardan c/c olmaz diye de bende neden olmasın araçta bunu destekleyecek donanım var demiştim. ve sonunda arkadaşlar başardı bu işi. Hemde adam kol almadan tuşlar ile c/c yaptı.
Yani ne oluyormuş hocam akıl akıldan üstündür.
O yüzden o küçücük plastik parçanın ne olduğunu yazsa burada Müslüm Kaymak pc başından kalkamaz.
Ee ismail burda anlatılmak istenen ne?