PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan radyo kanalı taraması

SANtO
21/01/2007, 14:09
slm arkadaşlar. direksiyonun üzerinden radyoda kanal taraması yapabiliyormuyuz. kayıtlı kanalları dolaşmaktan bahsetmiyorum yalnız.

Linos
21/01/2007, 14:15
Maalesef tarama yapamıyoruz! Ya da en azından ben keşfedemedim!8D Bu iş benim de canımı çok sıkmıştı...

SANtO
21/01/2007, 14:17
sağolasın linos. bu çok saçma bişey yahu. neyse.

Linos
21/01/2007, 14:21
Saçma walla!:B Sinir bozucu...
Ama dediğim gibi, belki de ben henüz keşfedemedim -ki umarım öyledir...8O

meo
21/01/2007, 14:51
Evet direksiyon kumandalarından tarama yapılamıyor, müzik sistemi kitapçığında da yalnızca kayıtlı kanallar arasında dolaşılabildiğini yazıyor. Fakat benim araçta 1-2 sefer alt tuşa bastığımda kayıtlı olmayan bir kanalı arayıp buldu sanırım. Fakat sonra tekrar denediğimde böyle birşey olmadı. :confused:

Uzun süre basılı tuttuğunda kanal arama fonksiyonu gibi bişey olsa iyi olurmuş.

ümit yanardağ
21/01/2007, 19:07
hayır bulunmuyor malesef

Sezgintr
21/01/2007, 23:49
Evet direksiyon kumandalarından tarama yapılamıyor, müzik sistemi kitapçığında da yalnızca kayıtlı kanallar arasında dolaşılabildiğini yazıyor. Fakat benim araçta 1-2 sefer alt tuşa bastığımda kayıtlı olmayan bir kanalı arayıp buldu sanırım. Fakat sonra tekrar denediğimde böyle birşey olmadı. :confused:

Uzun süre basılı tuttuğunda kanal arama fonksiyonu gibi bişey olsa iyi olurmuş.

O bende de olmuştu kayıtlı olan kanalın zayıf çektiği yerde sistem otomatik olarak taramaya geçiyo.

anvil
27/04/2007, 11:55
direksiyondan radyo taraması yapmaması saçma. illa kayıtlı kanallarda gezmek gerekiyo

dagored
27/04/2007, 12:18
O bende de olmuştu kayıtlı olan kanalın zayıf çektiği yerde sistem otomatik olarak taramaya geçiyo.

tam ezberimde değil o yüzden anlatamayacam ama radyonun ayar kısmından bu özelliği kapatabilirsin, eğer ki kapatmaz isen stereo olmayan tüm kanalları direk geçiyor ve en yakın kanalı açıyor...

cakal
27/04/2007, 15:32
ya arkadaslar ben yenı uyeyım ben bu forumdan hıcbirsey anlamadım biraz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürle

anvil
27/04/2007, 15:48
ya arkadaslar ben yenı uyeyım ben bu forumdan hıcbirsey anlamadım biraz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürle
hoşgeldiniz foruma. hangi kısmı anlamadınız. herşey gayet açık ve net. tanışma bölümünde kendinizi tanıtabilirsiniz. veya garaj bölümüne aracınızın resmini koyabilirsiniz. kolay gelsin

NesT
27/04/2007, 16:11
Benide direksiyonu ani çevirmede veya kornaya basmaya çalışırken src (özellikle niye ise hep ona denk gelir) basınca sinir ediyor. Alışamadık daha tam olarak sanırım, güzelim müzik gidiyor sonra neye bastım arada bul.

kadir
23/02/2008, 00:13
arkadaşlar mrb.siteye yeni üye oldum.inşallah iyi olur aracım ve benim icin:Çöğrenmek istedigim direksiyon üzerinden radyo kanalı arayamıyorum,sadece hafızadaki kanalları buluyor,dogrusu bu mu,yoksa aractamı bi sorun var,hepinize saglıklı günler.

Linos
23/02/2008, 08:25
arkadaşlar mrb.siteye yeni üye oldum.inşallah iyi olur aracım ve benim icin:Çöğrenmek istedigim direksiyon üzerinden radyo kanalı arayamıyorum,sadece hafızadaki kanalları buluyor,dogrusu bu mu,yoksa aractamı bi sorun var,hepinize saglıklı günler.

Evet doğrusu bu! Maalesef kanal arama yapılamıyor... ;)

erdiyilmaz
23/02/2008, 11:48
kanaL kayıtLı degiLse, search yazıyor ekranda, aramaya başLıyor bende.
ancak bir türLü durmuyor, hep arıyor : )

anvil
24/02/2008, 12:58
o search olayı bazen bende de oluyo ama durmuyo. dursa ne güzel olur yaw. teybin üzerine uzanmak zor oluyor. aslında yeni versiyonla halledilemezmi bu iş?

bu arada bu konu burada incelenmişti.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/478-direksiyondan-radyo-kanali-taramasi.html

Ah-MeT
24/02/2008, 13:14
teybi değiştirin rahat edin:)

Ziyaretçi047
24/02/2008, 13:43
teybi değiştirmekle ne alakası var?

anvil
24/02/2008, 14:34
teybi değiştirirsek diğer tuşları da kullanamayabiliriz

tguclu
27/02/2008, 08:42
arkadaşlar şöyle bir şeye rastladım.
direksiyondan mute tuşuna basıp daha sonra voluma basınca radio daki fm bandı sürekli değişiyor ama Src kızımdaki üst alt tuşa basınca son dinlediğin kanal tekrar geliyor.
Rastlayan var mı?

anvil
27/02/2008, 08:44
direksiyondan mute tuşuna basıp daha sonra voluma basınca radio daki fm bandı sürekli değişiyor ama Src kızımdaki üst alt tuşa basınca son dinlediğin kanal tekrar geliyor.
Rastlayan var mı?
evet ekranda da search yazıyor. ama bu mute'la alakalı değil. bazen takılma oluyor herhalde.

FoR_ReaL
28/02/2008, 00:16
Rastlayan var mı?

Malesef bendede oluyor ve sinir oluyorum durmuyor eziyet bir durum.. bu bir arıza olabilirmi acaba ??

tempesty
28/02/2008, 00:18
Arıza değil bütün araçlar böyle..

FoR_ReaL
28/02/2008, 00:20
Arıza değil bütün araçlar böyle..

Mute tuşuna basınca aramamı ??

Summanus
28/02/2008, 00:45
Peki radyoda kısa dalga ve uzun dalga yı kapatmanın bi yolu varmı? Yoksa onlarda boş yere orada sürekli durmasımı gerekiyor.Bana gereksiz geldide

tempesty
28/02/2008, 00:50
Mute tuşuna basınca aramamı ??

Hayır genel konudan bahsetmiştim..

juvelin
08/03/2009, 21:43
Bence sagdaki kanal degistirme tuslari guzel onlar kayitli kanallari gezmeye devam etsin fakat src tusu isminden dolayi bana search gibi gelmisti ki boyle otomatik arama yapsaydi cok daha iyi olurdu. Italyanlar onu source olarak dusunmusler sacma olmus. Belki teyip uzerinden bu tusun gorevini degistirmenin bir yolu vardir. Bunu nasil ogrenebiliriz ?

makeles
09/03/2009, 18:35
Blaupunkt sitesinde Bluetooth USB arabirimi için yeni Firmware mevcut.. aynı anda 2. telefona bağlantı ve diğer ses formatlarını USB den dinlemek mümkün oluyormuş.. henüz yapamadım ama istanbulda blaupunkt servis olduğunu öğrendim ilk fırsatta gidip sürümü güncelletmeyi düşünüyorum.. eğer arabirime yeni yazılım atılabiliyorsa ana ünitenin yazılımı da yenilenebiliyordur bence.. araştırmak lazım.. radyo değişimi gerçekten can sıkıcı bir durum.. basit bir radyoçalarda bile 20 istasyon hafıza var..

OzzY
09/03/2009, 19:58
Blaupunkt sitesinde Bluetooth USB arabirimi için yeni Firmware mevcut.. aynı anda 2. telefona bağlantı ve diğer ses formatlarını USB den dinlemek mümkün oluyormuş.. henüz yapamadım ama istanbulda blaupunkt servis olduğunu öğrendim ilk fırsatta gidip sürümü güncelletmeyi düşünüyorum.. eğer arabirime yeni yazılım atılabiliyorsa ana ünitenin yazılımı da yenilenebiliyordur bence.. araştırmak lazım.. radyo değişimi gerçekten can sıkıcı bir durum.. basit bir radyoçalarda bile 20 istasyon hafıza var..
büyük ihtimalle kendiniz yapabilirsiniz. ben parrota yapmıştım kısaca anlatayım:
1. internetten yazılımı ve firmware indirdim
2. bilgisayarı bluetooth tan bağladım
3. yazılımı çalıştırdım :D