PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto, Punto Evo Cruise Control Hız Sabitleyici Ankara Kemal Oto

femoli
10/07/2013, 09:55
Punto, Grande Punto, Punto Evo tüm marka model araçlarınıza cruise control yani hız sabitleyici takıyoruz. Ankara Kemal Oto İrtibat www.kemaloto.com (https://www.kemaloto.com)

İrtibat 0312 394 15 10 - 0543 727 06 06

2006 -2013 Tüm active dynamic emotion fun tüm modellere isterseniz orj cruise control koluyla isterseniz özel buton ile cruise kolu olmadan hesaplı bir şekilde yaptrabilirsiniz.

sorularınız için lütfen bizi arayınız.

Videomuz için lütfen tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=Ds6W21MTUqA

Cruise Control Ankara Kemal Oto
https://forum.grandepuntotr.com/attachments/kemal-oto-aksesuar-modifiye-tuning/26647d1374937866-cruise-control-hiz-sabitleyici-ankara-kemal-oto-img_20130727_141104-1-.jpg

Açılışa özel fiyat :)
Sevgili Ali arkadaşımızın büyük destekleri ile cruise control işini Ankara'da Kemal Oto olarak active, dynamic demeden montajlıyoruz.
Hız sabitleyici'ninde Ankaradaki adresi Kemal oto..

0312 394 15 10 - 0543 727 06 06

DİĞER YENİ TİP ÜRÜNÜMÜZ ;

https://i.hizliresim.com/0733o9.jpg (https://hizliresim.com/0733o9)

https://i.hizliresim.com/1YRRAp.jpg (https://hizliresim.com/1YRRAp)

BUNUN HAKKINDA DA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

www.kemaloto.com (https://www.kemaloto.com)

kadir07
10/07/2013, 10:08
Hayırlı olsun Mehmet abi yine patlatmışsın bombayı :)

erdiyilmaz
10/07/2013, 10:35
Hayırlı olsun, araba 160bin oldu uzun yol için bana da lazım :)

cdogu
10/07/2013, 10:36
usta arabayı bi üstüme alamadım ki yanına geleyim. ben gelmedikçe sen bombaları patlatıyorsun... :(

Scottie
10/07/2013, 10:36
Hayirli olsun... Ankaralilar guzel hizmetler sunuyorsun mehmet bravoooo...

Sent from my GT-9500 Galaxy S4 using 2

ReNoVaTio
10/07/2013, 10:41
Kac milyon dolar:))

Ozzy3327
10/07/2013, 10:52
ücretini öğrenebilirmiyim?

cck1
10/07/2013, 11:02
yok artık daha neler...

outlife
10/07/2013, 11:08
yav yaz yaz daha taile çıkmamışken, ince hesaplar yaparken, mtv kapıda, uzun yol bakımı kapıda, navitech görüntü sistemi aklımı cezbetmek üzereyken, tutup cruise control kapınıza kadar geldi hanıııım diye kulağa üflemenin manası var mı şimdi :D :D bütün hesaplar kitaplar alt üst... sil baştan yap bakalım :)

yapmayın böyle şeyler girmeyin aklımıza, bozmayın dengelerimizi abilerim...

femoli
10/07/2013, 11:11
Teşekkür ediyorum arkadaşlar sadece açılışa özel artık Ankarada'da cruise control süz araç kalmayacak :)

Ziyaretci046
10/07/2013, 11:27
Hayırlı olsun, araba 160bin oldu uzun yol için bana da lazım :)

Hayirlisi olsun o zaman starjetin debriyaj zamanida gelmiss

celenlee
10/07/2013, 11:47
Teşekkür ediyorum arkadaşlar sadece açılışa özel hallediyoruz artık Ankarada'da cruise control süz araç kalmayacak :)

tam olarak ne dahil?
Sadece Enable /Disable olayı mı?
Yoksa el yapımı tuş takımını da mı veriyorsunuz?

Herhalde bu fiyata Cruse Kolu dahil değildir :)

cck1
10/07/2013, 12:13
Teşekkür ediyorum arkadaşlar sadece açılışa özel hallediyoruz artık Ankarada'da cruise control süz araç kalmayacak :)

maşallah gayet uygun fiyat ihtiyacı olanlar için

cdogu
10/07/2013, 12:47
Şaka mı?! Notere gidiyom ben.

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

atlatma
10/07/2013, 12:50
Mehmet bey.
Bir arkadaş daha dile getirmiş.
sadece aracın oBD bağlantısı ile programında C/C yi enable-disable olayınımı yapıyorsunuz yoksa silecek kolu işçiliği de dahil mi?
Ben silecek koluna okadar para veremem diye düşünüyorum. Kararlı bir devre basabilirsem hiç uğraşmam airbag sök kapak sök yapıp gecerim gibime geliyo bi buton anahtar

cdogu
10/07/2013, 12:56
zor hocam sinyal kolu falan. Fabrikada fiyati 550 lira cc'li sinyal kolunun.

femoli abimiz aktivasyon isleminden bahsediyor herhalde...

Moosty
10/07/2013, 12:57
Bana bir tane ayır, şu an Romanyadayım, önümüzdeki hafta geleceğim.

femoli
10/07/2013, 13:00
Arkdaşlar hem programdan açma (Enable /Disable) hem işçilik kol direksiyon sökme takma vs. hepsi dahil sadece iş kola bakıyor (cc kol fiyatlara dahil değildir) :)

cdogu
10/07/2013, 13:02
Arkdaşlar hem programdan açma (Enable /Disable) hem işçilik kol direksiyon sökme takma vs. hepsi dahil sadece iş kola bakıyor (cc kol fiyatlara dahil değildir) :)

kolun ücretini de uygun fiyatlı getirirsen bu işten hepimiz çok güzel nemalanıcaz abi.

bu konu hakkında bilgi var mıdır ?

femoli
10/07/2013, 13:03
kol içinde fiatla görüşme yaptım hayırlısı bakalım :)

cdogu
10/07/2013, 13:05
takipteyim.

celenlee
10/07/2013, 13:48
Şu ara 350TL kemal oto'da, çıkan kolun 150TL'ye satılma garantisi olsa süper olurdu :)

ReNoVaTio
10/07/2013, 13:54
kol içinde fiatla görüşme yaptım hayırlısı bakalım :)

sen kol fiyatınıda ayarlada ona göre gelelim:D kol gibi olmasın sonra:D

rockforever
10/07/2013, 13:57
kolla beraber komple ayarlayın bence de

CaGRi
10/07/2013, 15:17

Vallaha mı ? Tolgaaaaaa, koş lan koş :D

Seronet
10/07/2013, 15:24
Kol olması şart değil, ayrıca bir düğme ile yapılabilirmi acaba? Bunun için hazırda ekipman varmıdır?

femoli
10/07/2013, 15:41
Arkdaşlar kol en fazla 350 tl gibi bir rakamlara gelecek o kadarda aşşağı bulamayız fiyat iyi montaj yapabiliriz..

düğmeli şekildede yapacağız inşallah :)

adrentos
10/07/2013, 16:55
güzel çalısma montaj ve yazılım ücretide uygun keşke Edirne Tekirdağ taraflarında da bu işi yapanlar olsa

femoli
10/07/2013, 16:58
hafta sonuna kadar düğmeli olan devrelerimizde hazır olacak kol istemeyen arkadaşlar daha uygun fiyata olan düğmeli sekildede yaptırabilecekler.

outlife
10/07/2013, 17:34
hafta sonuna kadar düğmeli olan devrelerimizde hazır olacak kol istemeyen arkadaşlar daha uygun fiyata olan düğmeli sekildede yaptırabilecekler.

düğme olayı iyi görünüyor hem ekonomik hem kullanışlı gibi duruyor. düğmenin konsoldaki diğer düğmeler formunda olması ve konsoldaki boş bir düğme yerine montajınıda düşünürsek tadından yenmez gibime geliyor...

faraday77
10/07/2013, 20:21
Peki sayın kemal oto bu active araçlara yapılması gereken tesisat çekme işlemi de bu fiyata dahil midir?

Sent from my Nexus 4 using 2

Castell
10/07/2013, 20:35
Bu olayı ilk defa duydumm ve çok hoşuma gittii imkanım olursa ben de cruise kontrole geçmek isterim........ Anladığım kadarıyla kolu olanlarını hemen aktif hale getirebiliyorlar kolu olmayanlarınkine ister düğmeli isterlerse yeni bir kol monte edebiliyorlarr çok iyi gerçekten!.....

cdogu
10/07/2013, 21:09
Mehmet abi,klima panelindeki düğmelere yapılabilir mi? Ya da sis farı.ı. olduğu yerlere. Orjinal olacak şekilde.

Bilgi var mı buna dair?

alixxx
10/07/2013, 23:08
Mehmet abi,klima panelindeki düğmelere yapılabilir mi? Ya da sis farı.ı. olduğu yerlere. Orjinal olacak şekilde.

Bilgi var mı buna dair?

Cenk bey bizim araçlarda fazladan buton grubu olmadığından sis farı butonları falan kullanılamaz hepsinin bir fonksiyonu var. Fakat benim yaptığım gibi bir sistem uygulayacak Mehmet abi. O da şöyle:

https://b1303.hizliresim.com/17/u/lh31f.jpg

femoli
11/07/2013, 09:21
Sorularınız varsa alalım. Tartışma yaratan arkadaşlar yazdıklarınız eleştri değil biraz daha dikkatli olalım ..

smartmavi
11/07/2013, 10:35
Kol olması şart değil, ayrıca bir düğme ile yapılabilirmi acaba? Bunun için hazırda ekipman varmıdır?

direksiyondaki teyp tuşlarına yapıldığını duymuşluğum var...

femoli
11/07/2013, 10:45
Malesef direksiyon tuşlarına yapmıyoruz her tuşun kendine has güzelliği vardır bozmayalım istedik :D

StrawBeeRy
11/07/2013, 13:07
işte beklenen hareket geldi :D mehmet abi bunada el attın hadi hayırlısı bakalım angaralılar kaçırmayın :D

atlatma
11/07/2013, 13:24
Elinde c/c sistemli kol grubu bulunmayana alamayana bu şekilde yardımcı olmaktadır Ali ve Mehmet beyler.
Bence çok mantıklı bir durumdur. Nedenine gelince c/c kolu sadece direnc farklılığı ile sisteme açıldı kapandı km arttı azaldı vs. bilgiler geçmektedir. Bu sebeple kolun içinde sadece direnç bulunması sebebiyle orjinal şekli yerine istenen şekilde yapılabilmektedir.
Yanlız aracın orasına burasına orjinal tuşların işlevlerini yok etmemek için Ali kardeşimin fotografını paylaştığı şekilde yapılmıştır. Eğer aracınız orjinal ise ve belli etmek istemiyorsanız gözünüzü yoldan ayırmayacak şekilde biryerlere gizlenebilir dizaynların ızıda beklerim. Yorumlar bizi daha iyiye götürsün. ben bu akşam aracın içinde oturup bayağı bir zaman düşünmek istiyorum acaba daha iyi nasıl olur diye. Affınıza sığınarak.

alixxx
11/07/2013, 13:44
Elinde c/c sistemli kol grubu bulunmayana alamayana bu şekilde yardımcı olmaktadır Ali ve Mehmet beyler.
Bence çok mantıklı bir durumdur. Nedenine gelince c/c kolu sadece direnc farklılığı ile sisteme açıldı kapandı km arttı azaldı vs. bilgiler geçmektedir. Bu sebeple kolun içinde sadece direnç bulunması sebebiyle orjinal şekli yerine istenen şekilde yapılabilmektedir.
Yanlız aracın orasına burasına orjinal tuşların işlevlerini yok etmemek için Ali kardeşimin fotografını paylaştığı şekilde yapılmıştır. Eğer aracınız orjinal ise ve belli etmek istemiyorsanız gözünüzü yoldan ayırmayacak şekilde biryerlere gizlenebilir dizaynların ızıda beklerim. Yorumlar bizi daha iyiye götürsün. ben bu akşam aracın içinde oturup bayağı bir zaman düşünmek istiyorum acaba daha iyi nasıl olur diye. Affınıza sığınarak.

Abi çok mutlu oluruz akıl akıldan üstündür sonuçta. Bakalım yeni fikirler sonucunda daha güzel yerler bulunabilir belki :)

mucar
11/07/2013, 14:36
Sayenizde Fiat easy için 250 liraya konfor paketi satmaya başladı, hız sabitleyici ve elektrikli arka cam ekleniyor :)

Yanlış anlaşılma olmasın, Fiat 250 liraya yapmıyor, 0 alırken ek paket olarak alınabiliyor bu.

femoli
11/07/2013, 14:38
Sayenizde Fiat easy için 250 liraya konfor paketi satmaya başladı, hız sabitleyici ve elektrikli arka cam ekleniyor :)

Yanlış anlaşılma olmasın, Fiat 250 liraya yapmıyor, 0 alırken ek paket olarak alınabiliyor bu.
Akılları başlarına geldi diyorsun yani :)

mucar
11/07/2013, 15:00
Akılları başlarına geldi diyorsun yani :)

Aynen :) İçinde fazladan 3-5 direnç olan kola 250 lira bile çok, onu da elektrikli arka camlara sayalım.

faraday77
11/07/2013, 20:34
Sorularınız varsa alalım. Tartışma yaratan arkadaşlar yazdıklarınız eleştri değil biraz daha dikkatli olalım ..

Peki sayın kemal oto bu active araçlara yapılması gereken tesisat çekme işlemi de bu fiyata dahil midir?

Benim bir sorum vardı aslında ama gözden kaçtı sanırım. Teşekkürler.

femoli
12/07/2013, 09:07
Benim bir sorum vardı aslında ama gözden kaçtı sanırım. Teşekkürler.

karambole geldi sanırsam kusura bakmayın. Açılış nedeniyle aynı fiyat ama daha sonra farklı fiyat politikası olacak elbette ..

fuatcosar
12/07/2013, 23:17
Eline sağlık mehmet usta. Arkadaslar kol konusunda benim aklıma gelen su clio sembol yada meganlarin direksiyon kumandası o kisma montaj edilip bağlantısı da yapılamaz mı acaba. Sonuçta parça fiyati daha uygun olur ve çıkma bulmak ta kolay olur.

femoli
13/07/2013, 11:59
Yapılırmı bu konuda pek bilgim yok. ama ileriki zmanlarda onunda çaresine bakarız..

Düğmeli isteyen arkadaşlar pazartesi düğmeler elimizde bekleriz ..

Ankarada en uygun cruise control montajı bizde,

real
13/07/2013, 12:06
İstanbula da bir el atta yaptıralım

femoli
13/07/2013, 13:11
Tarkan atla gel 4 saatlik yol :)

Seronet
13/07/2013, 13:18
Sormakta fayda var, bu işlemler Linea'lar içinde geçerlimi?
Active,Dynamic ve Emotion?

alixxx
13/07/2013, 13:23
Sormakta fayda var, bu işlemler Linea'lar içinde geçerlimi?
Active,Dynamic ve Emotion?

Lineaların boydy si puntolardan farklı yapılabilir ama bunu başka şekilde yapabiliriz yani bu butonu al bağla çalışmayacaktır ki zaten linealar bzm araçlar gibi iki kablo aracılığı ile haberleşmiyor. Farklı bir buton gurubu ve montaj ile yapılabilir tabiki ama dediğim gibi sistem tamamen farklı.

Seronet
13/07/2013, 14:59
Satisi yapan firmanin sitesindeki CC kolu ayni zamanda Linea'lara takilabiliyor. Kablo grubu ayni olsa gerek. Belki yazilim farki vardir yada Punto'lar gibi tesisati hazir olmayabilir. Disardan bakildiginda herseyi ayni ve uyar gibi ama tabi teknigi bilmek lazim.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

cemdogu
13/07/2013, 18:30
direksiyon yanındaki 3 düğme daha mantıklı gibi.onu projeleştirmek lazim.

Motorola Atrix ile gönderildi

femoli
13/07/2013, 18:36
düğmeler hazır sinyal kolunun hemen altına takılıyor ;)

alixxx
13/07/2013, 18:48
Satisi yapan firmanin sitesindeki CC kolu ayni zamanda Linea'lara takilabiliyor. Kablo grubu ayni olsa gerek. Belki yazilim farki vardir yada Punto'lar gibi tesisati hazir olmayabilir. Disardan bakildiginda herseyi ayni ve uyar gibi ama tabi teknigi bilmek lazim.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Serhat bey olmaz kolların şekilleri aynı olabilir fakat bağlantıları soket pinleri farklı linealar puntolar gibi tek kablodan haberleşmiyor. Sonuç olarak kollarıda farklı.

adrentos
13/07/2013, 20:27
düğmeli uygulamanın resimlerini koyabilirmisiniz

faraday77
15/07/2013, 16:36
Aynen bende düğmeli yaptırmayı planlıyorum. Ama bir fotoları görmek lazım...

düğmeli uygulamanın resimlerini koyabilirmisiniz

alixxx
15/07/2013, 17:16
Aynen bende düğmeli yaptırmayı planlıyorum. Ama bir fotoları görmek lazım...
26559

Fotografta benden olsun :)

femoli
15/07/2013, 17:19
yarın canlı fotolarını koyarım ;)

atlatma
15/07/2013, 17:34
Ali kardeşim butonlar çıt çıt buton mu , bas bırak buton mu?

alixxx
15/07/2013, 17:50
Ali kardeşim butonlar çıt çıt buton mu , bas bırak buton mu?

Bas bırak abi çıt çıt olmaz o zaman sürekli basılı kalmış olur. Örneğin hızı arttırmak için çıt çıt olsa sürekli artar fakat bas bırakta istediğin hıza ulaştığında elinizi çekersi olur biter :)

atlatma
15/07/2013, 18:01
Evet kardeşim doğru söylüyorsun.
tuşun bitanesi aç kapa
diğer 2 side hız arttır azalt değilmi.
peki bide reset ti heralde onun görevini nasıl yaptırıyoruz

şemaya baktım
aç kapa ayrı bir tuş onu şimdi farkettim
ama resimlerdekilerin aç kapa sı nerede

cdogu
15/07/2013, 22:34
Pedallara basınca deaktif oluyordur hocam reset tusu yoktur bence.

Dugmeler ac/kapa, hiz artir,hiz azalt seklinde olabilir

atlatma
16/07/2013, 00:34
e-learn da bi daha uğraşmak lazım
elektrik şemasından

muratxx5
16/07/2013, 00:50
o reset değil. resume...

frene bastığınızda devreden çıkan hız sabitlemeyi en son hızda kaldığı yerden devam etmesini sağlıyor...

atlatma
16/07/2013, 01:03
o reset değil. resume...

frene bastığınızda devreden çıkan hız sabitlemeyi en son hızda kaldığı yerden devam etmesini sağlıyor...

bilemedik hocam. bizde olmadığından.
sağolun.

muratxx5
16/07/2013, 01:07
:)hız sabitleme olayı çok ise yarıyor. bir şekilde mutlaka yapin derim...:thumbup:

halils2
16/07/2013, 01:26
düşük bir ihtimal de olsa buton arızalanmasından dolayı cc sürekli devreye girerse diye bir tane on off buton koymakta fayda var emniyet açısından. aksi halde siz frene de bassanız debriyaja da bassanız 40kmhın altına inemediğiniz sürece cc sürekli devreye girecek seyir esnasında birden tuhaflaşan aracınızda panik yapabilirsiniz özellikle otomatik araçlarda bu durum daha da önemli diye düşünüyorum.

atlatma
16/07/2013, 01:37
Halil bey bende meraklandım. dediğini gibi. açma kapama sıkıntı yaratır gibime geliyo.
o yüzden elinde bağlı olmayan bi silecek far cc kolu olan arkadaşa eğer azda olsa elektronikten anlıyorsa uclardaki direnc değerlerini ölçtürmek lazım. bide elimde olsa söksem
aynısı olmasada benzerini demirden bile tornalar yaparım.

muratxx5
16/07/2013, 01:51
orjinal halinde zaten on off var ki... alinin tuşlarda da vardı zaten

toplam (hız+) (hız-) (resume) ve (on-off) tuşları var... 3 tanesi buton on-off da çıt çıt anahtar...

sürekli devrede olmaz merak etmeyin anormal bir durumda beyin asla devreye sokmuyor cc yi...

halils2
16/07/2013, 02:02
Halil bey bende meraklandım. dediğini gibi. açma kapama sıkıntı yaratır gibime geliyo.
o yüzden elinde bağlı olmayan bi silecek far cc kolu olan arkadaşa eğer azda olsa elektronikten anlıyorsa uclardaki direnc değerlerini ölçtürmek lazım. bide elimde olsa söksem
aynısı olmasada benzerini demirden bile tornalar yaparım.

ccyi ben de aliden aldığım devreyle onun yardımıyla kendim montajladım montajladığım günden beri de on off düğmesini hiç kapatmadım sürekli açık çok şükür daha bir sıkıntıyla karşılaşmadım benim söylediğim olasılığı düşük de olsa sadece bir varsayım. arıza yapıyor anlamına gelmesin.

halils2
16/07/2013, 02:16
orjinal halinde zaten on off var ki... alinin tuşlarda da vardı zaten

toplam (hız+) (hız-) (resume) ve (on-off) tuşları var... 3 tanesi buton on-off da çıt çıt anahtar...

sürekli devrede olmaz merak etmeyin anormal bir durumda beyin asla devreye sokmuyor cc yi...

evet orjinalinde de alinin devrede de on off var ama resimde olmadığından sanırım biraz karışıklık oldu muhtemelen on offu harici bir anahtarla ön göğüs altında bir yere takıyorlardır.
ayrıca sizin anormal olarak adlandırdığınız durum debriyaja,frene basılması,espnin devreye girmesi,40kmhın altında seyir etmek ve kontağın kapalı olduğu durumlar bunun haricinde hiç bir beyin bu şartlar dışında ya da sistemine kayıtlı hatalar dışında ccden gelen sinyalin devreye girmesini engellemez engelleyemez çünkü içerisindeki parametreler bellidir. misal yolda cc açık 120kmhla gidiyorsunuz frene bastınız devreden çıktı freni bıraktınız aracınız tekrar hızlanmaya başladı + fonksiyonu devreye girerek sizde o esnada panik yaptınız araç neden hızlanıyor diye tekrar fren yaptınız bıraktınız aracınız tekrar hızlanmaya ve sizin istediğiniz hızın üzerine çıktı vs vs. tecrübeli sürücülerde sorun olmaz belki ancak acemi sürücülere kazaya sebebiyet verebilir demek istediğim daha doğrusu sizin seyahatinize engel olabilir ki zaten dediğim gibi on offu devre dışında harici bir yere takıyorlar. mesajlarım yanlış anlaşılmasın tartışma konusu yaratmak için değil bir şeyleri paylaşmak içindir onu da belirteyim.

muratxx5
16/07/2013, 09:10
tartışcak birşey yok :) merak etmeyin ... böyle meselede de tartışılır mı sadece mesele hakkında birşeyler yazıyoruz paylaşımda bulunuyoruz çok önemli şeyler de yazmıyoruz aslında... önemli olan arkadaşlara bazı konularda yardımcı olabilmek yoksa birşey yazmışız yazmamışız bir önemi yok.
uğraşan arkadaşlara Allah kolaylık versin diyelim ozaman... saygılar...:)

femoli
16/07/2013, 09:59
halil bu bas çek düğmeler diğer bas çekler gibi değiller bunlarda basılı kalma durumu olmaz basamama durumu olur ancak oda çok ilerde yani bastığınızda cc devreye girmiyorsa yada hız artırımı olmuyorsa o zman düğme değişimi gerekmektedir. yani içiniz rahat olsun, ama yinede çok titiz olan arkadaşlara extra on off da takılabilir.

halils2
16/07/2013, 11:27
tartışcak birşey yok :) merak etmeyin ... böyle meselede de tartışılır mı sadece mesele hakkında birşeyler yazıyoruz paylaşımda bulunuyoruz çok önemli şeyler de yazmıyoruz aslında... önemli olan arkadaşlara bazı konularda yardımcı olabilmek yoksa birşey yazmışız yazmamışız bir önemi yok.
uğraşan arkadaşlara Allah kolaylık versin diyelim ozaman... saygılar...:)

bir çok konuda msjında söylediğinin aksi cvp verildiği için tartışma çıkıp konu kilitlendi bahsetmek istediğim bu aslında. teşekkürler.

halils2
16/07/2013, 11:39
halil bu bas çek düğmeler diğer bas çekler gibi değiller bunlarda basılı kalma durumu olmaz basamama durumu olur ancak oda çok ilerde yani bastığınızda cc devreye girmiyorsa yada hız artırımı olmuyorsa o zman düğme değişimi gerekmektedir. yani içiniz rahat olsun, ama yinede çok titiz olan arkadaşlara extra on off da takılabilir.

elektronikte çok değil ancak elektrik kumandalarında kullanılan push butonlarda bahsettiğim sorunla çok karşılaştığım için belirtmek istedim sadece ki bazı durumlarda mikro butonlarda da basılı kalma ya da diğer bir deyişle kısa devre durumu söz konusu olabiliyor ancak bu durum genelde üzerinden geçen akımla alakalı olduğu için elektrik devrelerinde daha çok karşılaşılıyor elektronikte karşılaşılan genelde butonun kendi arızası her neyse asıl bahsedilmek istenilen on off buton olmasıydı onu da dediğini gibi isteyen olursa harici bir yere takarsın sorun olmaz zaten.

faraday77
19/07/2013, 08:02
Selam arkadaşlar. Durumlar nedir? Taktıran arkadaşlardan yorum ve resim bekliyoruz. Ben özellikle butonlu uygulamayı merak ediyorum. :)

N-ciniir
19/07/2013, 14:23
garantisi devam eden araçlarda durum nedir? Garanti dışı kalrı mı?

cemdogu
19/07/2013, 15:09
elektronikte çok değil ancak elektrik kumandalarında kullanılan push butonlarda bahsettiğim sorunla çok karşılaştığım için belirtmek istedim sadece ki bazı durumlarda mikro butonlarda da basılı kalma ya da diğer bir deyişle kısa devre durumu söz konusu olabiliyor ancak bu durum genelde üzerinden geçen akımla alakalı olduğu için elektrik devrelerinde daha çok karşılaşılıyor elektronikte karşılaşılan genelde butonun kendi arızası her neyse asıl bahsedilmek istenilen on off buton olmasıydı onu da dediğini gibi isteyen olursa harici bir yere takarsın sorun olmaz zaten.

arabanın herhangi biryerinde kısa devre olsa ki bu teyp bile olabilir.ECU bu bölgeyi çalıştırmaz.Arıza lambası yakar ve çalıştırmaz.CC'nin herhangi bir aparatı kısa devre yapacak olsa ki çok küçük bir ihtimal veriyorum buna, kokpit ekranında hata çıkacaktır ve çalışmayacaktır...

faraday77
27/07/2013, 18:14
Merhaba Arkadaşlar Bugün Kemal Otoda 10 numara işçilikle cruise control montajını hallettik. Burdan Mehmet Abiye tekrar teşekkürler. Eline ve emeğine sasğlık.

Geçen hafta ilk gidişimde halledememiştik ama bu gidişte öğrendimki evom hazırmış ve tesisatı bekliyormuş. Hem yol bilg. ekranında hem göstergede cruise aktif olduğunda ve kapandığında uyarılar veriyor.

Montajdan kareler eklerde... :)

Test videoları : (Dikkat : Reklam içerir : ) )

Punto evo sonradan cruise control uygulaması - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Ds6W21MTUqA)

Punto Evo sonradan cruise control uygulaması - 2 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=VfsoO7Q72lI)

femoli
27/07/2013, 18:33
youtube koyacağını bilseydim daha bir ciddi olurduk yarı ciddi yarı dalga olmamış :D güle güle kullan ;)

senin önünde gelen punto adwes sewda nın aracıydı Onuda cruise ledik süper oldu güle güle kullanın :)

faraday77
27/07/2013, 20:12
youtube koyacağını bilseydim daha bir ciddi olurduk yarı ciddi yarı dalga olmamış :D güle güle kullan ;)

senin önünde gelen punto adwes sewda nın aracıydı Onuda cruise ledik süper oldu güle güle kullanın :)

Doğal oldu iyi oldu bence abi :) Teşekkürler

femoli
28/07/2013, 15:43
Gule gule kullan :)

Ister dugmeli isterseniz cruise kolu ile itina ile montajlanir :))

femoli
29/07/2013, 10:44
güncel.

Anakhaa
29/07/2013, 11:32
Merhaba, konuyu çok ilgi ve heyecanla okudum. Aracımı alırken içimde ukte kalan birkaç özellik vardı.
1- Cam Tavan
2- Arka cam otomatikleri
3- Cruise Control
4- USB/Aux Bağlantısı

Sanırım sayenizde bir tanesini halledebileceğim. Yalnız ben gaziantepte oturuyorum ve en büyük sıkıntım burada :( Bu montaj için o tarafa yolum düşer inşallah. Dikkatle takip etmeye devam edeceğim. Bir de eğer yaparsanız orjinal kol ile bağlantı yaptığınız bir aracın resimlerini koyabilir misiniz?

muratxx5
29/07/2013, 12:40
forumda resimli şekilde konular mevcut. arama yaparsanız.... usb/aux olayını da bulabilirsiniz forumda...

femoli
29/07/2013, 14:41
Merhaba, konuyu çok ilgi ve heyecanla okudum. Aracımı alırken içimde ukte kalan birkaç özellik vardı.
1- Cam Tavan
2- Arka cam otomatikleri
3- Cruise Control
4- USB/Aux Bağlantısı

Sanırım sayenizde bir tanesini halledebileceğim. Yalnız ben gaziantepte oturuyorum ve en büyük sıkıntım burada :( Bu montaj için o tarafa yolum düşer inşallah. Dikkatle takip etmeye devam edeceğim. Bir de eğer yaparsanız orjinal kol ile bağlantı yaptığınız bir aracın resimlerini koyabilir misiniz?
cruise ve aux kısmını biz hallederiz arka cam otomatiklerinide burada yardımcı olurrum cam tavana karışmam :)

detaylı bilgi için beni arayıp iletişime geçebilirsin..

Anakhaa
31/07/2013, 09:25
o zaman en kısa zamanda ankaraya gelmeye çalışacam. BU arada internette cruise control'ün orjinal kolunu bulamadım bir türlü. Sizde mevcut mudur? Yada bulabileceğim bir yer var mıdır?

femoli
31/07/2013, 11:01
elimizde yok fakat yakınımızda fiat bayisi var oradan temin edip takıyoruz. gelmeden önce bilgi verin yoğunluk olmasın .

rockforever
17/09/2013, 23:30
Femoli teli sileydin ya !!
Neyse cvp verseydin bari

femoli
18/09/2013, 09:46
ali yavuz özelden yazdımya dün sana özel msjlara bakmadınmı ?

rockforever
18/09/2013, 11:39
ali yavuz özelden yazdımya dün sana özel msjlara bakmadınmı ?

görmemişim şimdi gördüm:)

femoli
18/09/2013, 13:19
Halen şase numarası beklemekteyim :)

rockforever
18/09/2013, 13:26
Halen şase numarası beklemekteyim :)

gönderdim

femoli
24/10/2013, 14:15
Ankara Cruise control montaj günceli :)

RoadStorm
26/10/2013, 00:05
bravolara cruise control takıyormusun mehmet abi

femoli
26/10/2013, 22:50
bravolara cruise control takıyormusun mehmet abi

Malesef henuz bravo yok listemizde, puntonun her modeline simdilik:)ileride linea ya dusunuyoruz.

Sent from my iPhone using - now Free (https://.com/m?id=1)

MUZO4115
11/11/2013, 18:20
Punto, Grande Punto, Punto Evo tüm marka model araçlarınıza cruise control yani hız sabitleyici takıyoruz. Ankara Kemal Oto İrtibat www.kemaloto.com (https://www.kemaloto.com)

İrtibat 0312 394 15 10 - 0543 727 06 06

2006 -2013 Tüm active dynamic emotion fun tüm modellere isterseniz orj cruise control koluyla isterseniz özel buton ile cruise kolu olmadan hesaplı bir şekilde yaptrabilirsiniz.

sorularınız için lütfen bizi arayınız.

Videomuz için lütfen tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=Ds6W21MTUqA

Cruise Control Ankara Kemal Oto
https://forum.grandepuntotr.com/attachments/kemal-oto-aksesuar-modifiye-tuning/26647d1374937866-cruise-control-hiz-sabitleyici-ankara-kemal-oto-img_20130727_141104-1-.jpg

Açılışa özel fiyat :)
Sevgili Ali arkadaşımızın büyük destekleri ile cruise control işini Ankara'da Kemal Oto olarak active, dynamic demeden montajlıyoruz.
Hız sabitleyici'ninde Ankaradaki adresi Kemal oto..

0312 394 15 10 - 0543 727 06 06

www.kemaloto.com (https://www.kemaloto.com)

Discovery cihazımdan gönderildi

femoli
12/12/2013, 11:47
Cruise Control Hız Sabitleyici Ankara Adresi Kemal Oto iletişim .

Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com)

femoli
25/12/2013, 18:10
güncel

Punto_Can
26/12/2013, 12:12
en son ben taktırdım galiba, ellerine sağlık abicim, özellikle konya yolunda 70'e sabitliyorum, etrafı izleyerek yavaş yavaş gidiyorum, bide rampa inerken fren yapsaydı iyiydi ama neyse :D

KEMAL OTO
24/01/2014, 17:09
en son ben taktırdım galiba, ellerine sağlık abicim, özellikle konya yolunda 70'e sabitliyorum, etrafı izleyerek yavaş yavaş gidiyorum, bide rampa inerken fren yapsaydı iyiydi ama neyse :D

İyi günlerde kullan alican .

Yokuş aşşağı fren yapsa birde direksiyonu tutacak birisi olsa sana ne hacet geç yan koltuğa otur :) İyi günlerde kullan ;)

KEMAL OTO
13/02/2014, 18:31
Cruise Control Montaj Ankara Kemal Oto..

Ziyaretçi78
14/02/2014, 19:11
Cruise Control Montaj Ankara Kemal Oto..

Bu hafta içi 2 kişi gönderiyorum bilgin olsun.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

alixxx
16/02/2014, 18:56
Bir güncel de benden olsun o halde.

terasuslu33
27/03/2014, 23:44
linea activ 2008 takılıyor die bilişyorum.. eğer oluyorsa nisan 5 gibi ankarada olacağım.. olursa yanınıza uğrarım.

ucozer
02/04/2014, 09:52
Merhabalar ilk kasa 2005 model puntolara da takılabiliyor mu hız sabitleyici?

recepseven
02/04/2014, 11:31
birde kollu fiyat alsak şahane olur valla. KEMAL OTO

hayırlı işler

KEMAL OTO
02/04/2014, 13:32
Cruise kollu fiyat mesajla gönderildi.

recepseven
02/04/2014, 14:37

teşekkür ederim

asimsendogan
02/04/2014, 15:22

kollu fiyat alabilirmiyim...

ucozer
02/04/2014, 18:14
Merhabalar ilk kasa 2005 model puntolara da takılabiliyor mu hız sabitleyici?

Arrest
05/05/2014, 10:08
Konu günceldir

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

serkan86
05/05/2014, 12:24
Cruise conroll suz punto kalmasın...

Antalya'dan hayırlı haftalar hayırlı işler...

GPEMREE
05/05/2014, 20:05
İscilik dahil toplam fiyat alabilirmiyim?

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

femoli
06/05/2014, 09:41
mesaj gönderildi

srkn15
23/05/2014, 11:40
kollu fiyat alabilir miyim? :)

edit: son mesajımdan sonra iki buçuk yıl geçmiş. ama punto hala taş, maşallah.

Arrest
23/05/2014, 11:57
kollu fiyat alabilir miyim? :)

edit: son mesajımdan sonra iki buçuk yıl geçmiş. ama punto hala taş, maşallah.

Özel mesaj gonderildi

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

haybat
23/05/2014, 12:52
buaralarda kolunuz yokmu hocam denızlıde yaptırsak :)

femoli
23/05/2014, 15:47
sadece Ankaradayız malesef.

femoli
27/05/2014, 11:44
güncel

42hg498
27/05/2014, 15:53
fiyat alabilir miyim

hetepe
04/06/2014, 09:10
Merhabalar, bu konu için forumunuza üye oldum, çok güzel konular işlenmiş.
2012 punto 1.4 sahibiyim, başka bir forumda lineaya uygulamış bir arkadaş...
ayrı bir kol kullanmış, bu uygulama nasıl sizce?

halils2
04/06/2014, 09:51
Puntolarda durum lineadan farklı ne lineanın cc si puntoya ne puntonunki lineaya uymaz. Lşnkteki konuyu açan aroadaş forumumuza da üye olan serhat beydir bunu da belirtmek isterim. Sormak istdiğiniz soru varsa varsa seve sege cevaplarız. Ayrıca tanışma bölümüne konu açıp kendinizi tanıtırsanız forum olarak kaynaşmamız daha koşay olacaktır. Aramıza hoş geldiniz der keyifli forumlar dilerim.

elenor54
09/06/2014, 21:11
ilginiz için teşekkür ederim .

diewilden
10/06/2014, 01:37
merhaba bir linea kullanıcısı olarak kollu cc fiyatı alabilirmiyim acaba teşekkürler

karaelmaz
21/06/2014, 10:35
Mrb
Yeni aldigim bravoma acilinden cc takmam lazim. Buna nasil takarim kol unutesunu komplemi degisiyo yoksa ek parcami takiliyo beni bilgilendirirmisiniz alinmasi gereken parcanin resmini linkini atarsaniz yol kat etmis olurum aracimda galiba tehsisat var galiba aracim 2011 model bravo sport multiair 140hp olani

Mars daki tarladan gönderildi

femoli
21/06/2014, 10:55
Şahin bravoya hiç takmadık daha ama sistemi araştırıp yardımcı olabilirim .

sinanuzun
22/06/2014, 01:43
Orjinal kollu fiyatı bende özelden alabilir miyim ? Trabzon'dayız şuan ama belki ilerleyen ayda Ankaraya gelme durumum olabilir.

sinaga
22/06/2014, 09:54
güncel
bi de fiyat alabilir miyim?

KEMAL OTO
26/06/2014, 18:57
0312 394 15 10 - 0543 727 06 06 Kemal Oto Ankara Arayabilirsiniz.

Arrest
10/07/2014, 10:37
Konu guncel

GPEMREE
10/07/2014, 13:06
Mrb. Ben Mehmet abiden düğmeli için fiyat almıştım. Bu direksiyondaki tuşlar sıkıntılı. Hani sesi açmaya çalışıyorsun ses komple kapanıyor tarzında sıkıntılar var. Bunlar cc için sorun teşkil eder mi?

Ziyaretçi78
10/07/2014, 13:08
Mrb. Ben Mehmet abiden düğmeli için fiyat almıştım. Bu direksiyondaki tuşlar sıkıntılı. Hani sesi açmaya çalışıyorsun ses komple kapanıyor tarzında sıkıntılar var. Bunlar cc için sorun teşkil eder mi?

Etmez onlar farklı çalışıyor direksiyondaki tuşlar farklı yani birbiriyle alakası yok.

H.KURU Saygılarımla

femoli
10/07/2014, 13:27
düğmeli derken biz düğmeleri extra sinyal kolunun oraya monteliyoruz ses açma vs düğmelerine takmıyoruz yanlış anlaşılmasın. taktığımız düğmeler ses düğmeleri kadar basit değil çok sağlam kaliteli düğmelerdir.

2jz
10/07/2014, 13:30

Etmez onlar farklı çalışıyor direksiyondaki tuşlar farklı yani birbiriyle alakası yok.

H.KURU Saygılarımla

sanırım emre direksiyon tuşlarıyla cc'yi kullanmak istiyor.

emre, direksiyon tuşlarında fiziksel olarak sıkıntı varsa (ki dediğinden öyle anlaşılıyor) cc'de sıkıntı olabilir belki. incelemeden yorum yapmak pek sağlıklı olmaz

GPEMREE
11/07/2014, 03:50
düğmeli derken biz düğmeleri extra sinyal kolunun oraya monteliyoruz ses açma vs düğmelerine takmıyoruz yanlış anlaşılmasın. taktığımız düğmeler ses düğmeleri kadar basit değil çok sağlam kaliteli düğmelerdir.

Ben ses acma kapama dugmelerine saniyordum. Tamam o zaman sorun yok. Tesekkurler.

GPEMREE
11/07/2014, 03:52
sanırım emre direksiyon tuşlarıyla cc'yi kullanmak istiyor.

emre, direksiyon tuşlarında fiziksel olarak sıkıntı varsa (ki dediğinden öyle anlaşılıyor) cc'de sıkıntı olabilir belki. incelemeden yorum yapmak pek sağlıklı olmaz

Aynen hocam ben direksiyon tuslarindan kullanmak istiyordum ama dedigim gibi sikintili bu tuslar. Hic gerek yok o zaman . Tesekkurler

eko74
16/07/2014, 10:42
Bende düğmeli olandan taktırmayı düşünüyorum...
Bu düğme ünitesi nasıl monte ediliyor?
Yolda düşme ihtimali olabilir mi?
Dışarıdan bakınca kablolar gözüküyor mu?

femoli
16/07/2014, 12:31
ünite sinyal kolunun altına takılıyor
kesinlikle en ufak kablo gözükmüyor
düşme olasılığı :) sıfır.

cemdogu
16/07/2014, 17:39
Kutuları gördüm ben elektirikle ilgiliyim devreler 1. Sınıf malzemeyle yapılmış, keza düğmeler de öyle.Bizim burda bi tjette takmışlar fi tarihinde 1 yıl olmuş sanırım tık demiyor düğme.Cruise düğmesi alana kadar diye düşğnmeyin uzun süreli kullanıma uygun

atlatma
16/07/2014, 19:18
kollu ve düğmeli fiyat işçilik dahil ve hariç fiyat alabilirmiyim.

Arrest
16/07/2014, 19:45
Om gonderildi

eko74
17/07/2014, 11:04
Bende düğmeli için fiyat alabilirmiyim.
Aracım dynamic görünümlü sadece dijital klima yok fiyatları değişiyordu diye hatırlıyorum o yüzden yazdım...
Birde takmak ne kadar sürer...

Arrest
17/07/2014, 11:37
Ö.m. gonderildi

femoli
11/08/2014, 14:56
Güncel

KG777
11/08/2014, 15:10
Büyük kolaylık, tavsiye ederim.

KG777
11/08/2014, 15:26
Bu arada benim aklıma farklı bir yere uygulamak geldi, kutulayıp koymak güzel bir fikir olmuş.

Bende daha farklı bir şekilde el freninin önü , çakmaklığın orda düğmeler. Kendimiz yapmıştık.

Kullanımı biraz sıkıntılı oluyor. Direksiyonda da eli alltan dolandırmak gerekiyor sanki.

Bunu (arka camları otomatik olmayanlar için) Cam açma tuşunun olduğu yere montelesek kullanımı sanki daha rahat olacak gibime geldi. Sizce nasıl olur?

06AGL70
11/08/2014, 17:51
aracım 2006 1,3 mtj actıv modelı fıyat alabılırmıyım

Arrest
11/08/2014, 18:11
O.m yolladim

hknbrn
14/08/2014, 18:29
2010 Starjet için fiyat alabilir miyim?

Arrest
14/08/2014, 18:35
O.m gonderildi

darktiger
15/08/2014, 15:50
Kemal Oto kardeşim alet edavatı toplayıp bir hafta sonu istanbula gelsen sana bayağı müşteri çıkar burdan emin ol. şaka demiyorum gerçekten bunu bir düşünün derim

Arrest
15/08/2014, 16:09
Belki birdahaki istanbul bulusmasina diyelim o halde :)

femoli
15/08/2014, 17:56
Bir ara düşünüyorum bir kaç ay sonra gelme durumum var o zman bir başlık açıp bildiririm.

b4r1sh
16/08/2014, 21:05
Sadece devre için fiyat alabilir miyim? Malum Denizli`deyim kendim montaj ve aktivasyonu yapabilirim diye umuyorum :)

Arrest
16/08/2014, 21:52
Sadece devre olarak satis malesef yok

kaanarli
14/10/2014, 13:24
Selamlar, aracım 2006 1.4 Grande Punto Fire Dynamic, su anda teyb değiştirdiğim için direksiyon kontrol butonlarım devredısı durumda, hız sabitleyici uygulamasında direksiyon kumandası yönetici olarak kullanılabilir mi? ve fiyatı nedir acaba?

Teşekkürler

Kaan ARLI
DonanımHaber - Sık Sık Güncellenen Haber Sitesi (https://www.donanimhaber.com)

Arrest
14/10/2014, 14:19
Adapte edemeyiz , elimizde devre ve şeması mevcut degil.

kaanarli
14/10/2014, 14:21
Sizin sistemde yana takılan kontrol butonları yerine direksiyondaki tuşlara yönlendirilemez mi hız kontrolü?

Arrest
14/10/2014, 15:41
Sizin sistemde yana takılan kontrol butonları yerine direksiyondaki tuşlara yönlendirilemez mi hız kontrolü?
Biz yalniz butonlu veya kollu takiyoruz

kaanarli
14/10/2014, 15:42
Kollu mekanizmanın fiyatı nedir acaba?

Arrest
14/10/2014, 16:50
Ozel mesaj yolladim

femoli
15/10/2014, 12:18
350 tl civarında kolu kapağı vs isterseniz tedarik ederiz.

cavalry45
20/10/2014, 23:37
2007 model puntom airbag hatası verdi sanırım kumanda kolu komple değişecek. ben de cc taktırayım diyorum parça ve işçilik olarak fiyat nedir acaba?

makko58
20/10/2014, 23:51
punto evo dynamik 2010 için kollu fiyatı ne kadar acaba pm atabilirmisiniz

Tilkiburcu
22/02/2015, 22:42
Mehmet kardeşim.. 2007 Gp 75 bg active benim arabaya da düşünüyorum.. fiyat konusunda bilgi verirsen sevinirim. Kaç çeşidi var ki bu cc nin

femoli
23/02/2015, 15:34
Ersin hocam cumartesi bekliyorum :)

Tilkiburcu
26/02/2015, 16:09
Ben biraz daha düşüneyim mehmet kardeşim.. Ekonomi el vermiyor..