PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara-Cruise Control

adwes0689
05/07/2013, 09:57
Merhaba arkadaşlar forumdaki yazıları inceledim ama istediğim sonuca ulaşamadığım için yeni bir konu açma gereği duydum. 2006 Model 1,3 multijet dynamic puntom var. Cruise Control taktırmak istiyorum. Birmot teknik servisine sordum takmadıklarını söylediler. Ankarada bunu takan varmı ? Şimdiden Teşekkür ederim

ahmetcihanokke
05/07/2013, 12:49
Kartas maltepe takiyor fiyati 450tl idi degismediyse

adwes0689
05/07/2013, 15:39
Çok teşekkür ederim. Kartaş Otomotivi aradım güncel fiyatları 575 TL olarak değişmiş. İlgilenenlerin dikkatini çeker diye iliştiriyim dedim :)

ahmetcihanokke
05/07/2013, 15:54
Çok teşekkür ederim. Kartaş Otomotivi aradım güncel fiyatları 575 TL olarak değişmiş. İlgilenenlerin dikkatini çeker diye iliştiriyim dedim :)

Hmmm biraz fazla gibi sanki

adwes0689
05/07/2013, 16:39
Evet bende altarnatif varsa diye araştırmadayım...

atlatma
05/07/2013, 17:02
Bu forumda küstürülen bir arkadaşımız bunun teknik şeması dahil çizip forum ile paylaşmıştı. fakat bizde herzaman olan ahde vefa olmaması bu arkadaşımızı küstürdü.
adam kola gerek olmadan işi çözdü ve planını buraya yazdı. ayrıca makine ile açılması gereken durumuda yanıma gelirseniz hemen hallederim diyerek yardımcı olmaya çalıştı.
demek istiyorum ki 735521318 nolu ünite opar sitesinde 460.71 denmekte. Belki yanlış üniteye bakmışımdır ama arka cam sileceği ve cruise control olan tek bu var eper de.
bu sana bana satış fiyatı bunu takmak işçiliği ve bilgisayar ile cc ye onay işlemi yapılacak sadece.

muratxx5
05/07/2013, 19:00
Devreleri ve nasıl yapılacağı ve kolsuz cruise olayını ilk defa burada onlar paylaşmadı. ilk önce olay nasıl yapılacağı bilinmediği için tekel vaziyette idi ve bu durumdan iki ilde yararlanıldı. Bazı püf noktalarda bilgilerinden (başka mevzularda da özelllikle ben) yararlanıldı. Emeklerine de çok teşekkürler Allah Razı olsun.
Ama isterdim ki bu olayı çözmeden "kardeşim bu olay böyle yapılır. isterseniz yapın. ama yapamazsanız ben şu fiyata şurada yaparım."Forum ruhu bu olmalı. nasıl yapıldığı anlaşıldıktan sonra burada nasıl yapılacağının tekrar anlatılmasının hiç bir ehemmiyeti yok. (Sadece usta için demiyorum bunu. Keşke küsmeseydi de bilgilerinden daha fazla yararlansaydık.)

cemdogu
05/07/2013, 19:46
abi konusunda beni biri bilgilendirse.kendisini tanımasam da çok severdim, engin bilgisi vardı...

alixxx
05/07/2013, 20:00
Devreleri ve nasıl yapılacağı ve kolsuz cruise olayını ilk defa burada onlar paylaşmadı. ilk önce olay nasıl yapılacağı bilinmediği için tekel vaziyette idi ve bu durumdan iki ilde yararlanıldı. Bazı püf noktalarda bilgilerinden (başka mevzularda da özelllikle ben) yararlanıldı. Emeklerine de çok teşekkürler Allah Razı olsun.
Ama isterdim ki bu olayı çözmeden "kardeşim bu olay böyle yapılır. isterseniz yapın. ama yapamazsanız ben şu fiyata şurada yaparım."Forum ruhu bu olmalı. nasıl yapıldığı anlaşıldıktan sonra burada nasıl yapılacağının tekrar anlatılmasının hiç bir ehemmiyeti yok. (Sadece usta için demiyorum bunu. Keşke küsmeseydi de bilgilerinden daha fazla yararlansaydık.)

Murat bey arkadaşımız sanırım benden bahsediyor :D Ama abinin, sizin bilgilerinizden istifade edenlerden biriside benim açıkçası ben sizin dediğiniz gibi yaptım forumdaki çoğu arkadaşa ücretsiz olarak yardım edeceğimi söylediğim halde 3-5 kişi haricinde kimse yardım istemedi açıkçası bende konumu sildim. DEvresini yaptım burada paylaştım. Forumda tonymontana ya malzeme ücretine ki bu 10 tl gibi bir rakam, halils2 nickli abime ve birkaç arkadaşa daha tamamen ücretsiz yardım ettim. Elazığdan Fatih beye kablomu göndererek ücretsiz yardım ettim gene mersinden Mehmet isimi arkadaşımıza kablomu gönderdim ve gerekli teknik yardımı iş çözülene kadar yaptım. Geçen haftalarda aydından bir arkadaşımıza kolunu taktım kablosunu çektim ve aktivasyonunu yaptım. Bunların hepsinden sadece tonymontanadan 10 tl malzeme ücreti aldım diğer arkadaşlara tamamen ücretsiz yardım ettim. Haricinde ücret talep ettiğim brisi varsa çıksın söylesin. Yani kolu ve tesisatı takıp aktivasyonuna 150-200 tl istenirken ben ücretsiz yaptım fakat ücretsiz yapmak ücretli yapmaktan daha az rabet görüyormuş bunu anladım. Ücretsiz olunca insanlar değer vermiyormuş.

abi konusunda beni biri bilgilendirse.kendisini tanımasam da çok severdim, engin bilgisi vardı...

abi bilgilerinden yararlandığım ve CC devresi konusunda benim bilgilerimden yararlanan bi abimiz sağolsun geçenlerde beni biraz üzdü ama sonradan bir arkadaşımıza olan mahçubiyetimi gidermemde tekrar sağolsun yardımcı oldu :)

alixxx
05/07/2013, 20:01
Merhaba arkadaşlar forumdaki yazıları inceledim ama istediğim sonuca ulaşamadığım için yeni bir konu açma gereği duydum. 2006 Model 1,3 multijet dynamic puntom var. Cruise Control taktırmak istiyorum. Birmot teknik servisine sordum takmadıklarını söylediler. Ankarada bunu takan varmı ? Şimdiden Teşekkür ederim

otomativde parça 340 tl alıp kendiniz takabilirsiniz ya da taktırısınız forumda yakınlarda bir arkadaşımızda aktivasyonunu yapar oldu bitti. Zaten dinamiclerde tesisat var diye biliyorum.

muratxx5
05/07/2013, 20:13
ali bey bu mesele karşılıklı yardımlaşmalar sonucu çözüldü. emeği geçen herkesden Allah razı olsun. sizin desteklerinizi zaten kabul etmeyen yoktur. Özel teşekkürü hak ediyorsunuz.:) zaten ben bu konuyu yabancı forumlarda dahi paylaşsam altına alixx'e teşekkürler diye yazıyorum her zaman:):) özellikle buton olayında.
(beni de kol ilandayken satın almak için aradı 3-4 kişi, telefonda nasıl yapıldığını tarif ettikten sonra kolu almaktan vazgeçtiler! hız sabitleyicili sinyal kolu alıp kendileri taktılar :):) bu yüzden 3 ayda satamadım eski kolu:) )
Belki de fazla yardımsever olmamak mı lazım bilemedim ki
iki durum var ya forumda aktif olmayan birçok kişi konuyu takip edip işlemi yapıp yaptığını belirtmiyor ve paylaşıma teşekkür etmiyor ya da eskiden bu kadar meraklısı olan bu olaya kimse artık önem göstermiyor.
Hayırlısı olsun... ben 1. şıkkın daha fazla olduğunu umarak elimden gelen yardımı esirgememe yönünde tercihimi yapıyorum. çünkü herhangi birisinin birşeyi başarmasının ardından gelen mutluluk tarif edilemez.
Buna ortak olabilmek güzel birşey.

adwes0689
06/07/2013, 10:31
ali çok teşekkür ederim en yakın zamanda uğrayacağım otomotive. Aktivasyonunu yapan forumda arkadaşlar varsa irtibata geçmek isterim. İlginizden ve bilgilerinizden dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ederim...

alixxx
06/07/2013, 10:47
ali çok teşekkür ederim en yakın zamanda uğrayacağım otomotive. Aktivasyonunu yapan forumda arkadaşlar varsa irtibata geçmek isterim. İlginizden ve bilgilerinizden dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ederim...

Rica ederim ne demek şu linkten ulaşabilirsiniz konuşursanız ücretsiz kargo yaparlar sanırım ve forumda muratxx5 var bi mesaj atın belki yardımcı olur.

Fiat Grande Punto Linea Far Sinyal Ve Hız Sabitleme Kumanda Kolu (https://www..com/urunler/index.php?route=product/product&path=20_63_201&product_id=3280)

donjoanm
06/07/2013, 11:08
arkadaşlar ali bey gerçekten çok yardımcı oluyor.benim için nazilliden aydına kadar geldi ve Cruise Control taktı çokta güzel oldu.böyle kibar yardımsever bir insanla tanışmaktan çok memnun oldum.bir dost daha kazandım forum sayesinde.

halils2
06/07/2013, 11:48
arkadaşlar ali bey gerçekten çok yardımcı oluyor.benim için nazilliden aydına kadar geldi ve Cruise Control taktı çokta güzel oldu.böyle kibar yardımsever bir insanla tanışmaktan çok memnun oldum.bir dost daha kazandım forum sayesinde.

ali iyidir sağolsun ben de onun yardımıyla takmıştım cc yi

femoli
06/07/2013, 11:55
Cruise Control Ankarada Bizden Sorulur Sevda Gel Halledelim ;) .. İrtibat 0312 394 15 10 - 0543 727 06 06 www.kemaloto.com

adwes0689
06/07/2013, 12:09
mehmet abi çok saol bende batıkentdeyim yakınım yani rahatsız ederim seni ozaman :) Diğer arkadaşlarada yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim ...

muratxx5
06/07/2013, 12:44
kol taktiktan sonra iş aktiflestirmeye kalırsa ankaradakilere yardımcı olurum...

femoli
06/07/2013, 12:50
Ali teşekkür ederim ilgi alakan için ;)

ramazan oktay
06/07/2013, 15:06
herkese merhaba önceki aracımda cruise control vardı ama şimdiki 1.4 fire active puntomda hız sabitleme yok. bende taktırmak istiyorum ama benm active aracıma takılırmı acaba bilgi verir misiniz bir de bunu taktırmanın araca bir zararı varmıdır bilgi verirseniz sevinirim...

alixxx
06/07/2013, 15:12
herkese merhaba önceki aracımda cruise control vardı ama şimdiki 1.4 fire active puntomda hız sabitleme yok. bende taktırmak istiyorum ama benm active aracıma takılırmı acaba bilgi verir misiniz bir de bunu taktırmanın araca bir zararı varmıdır bilgi verirseniz sevinirim...

Takılır Ramazan bey ve hiçbir zararı olmaz merak etmeyin :) CC nin zevki bir baska ya gecen Aydın-nazilli yaptım gece ne fren ne gaza dokundum :)

real
06/07/2013, 20:20
Bu Sistemi İstanbulda yapabilecek birisi varmı?

onurciko
07/07/2013, 04:40
Ben geçen hafta kolu aldım, ama aktif edemedik.Ali Bey sağolsun yardım etti fakat gittiğimiz yerde sürüm farkı nedeniyle olmadı sanırım.Tekrar deneyeceğiz olur inşallah.Yoksa basıp aydına gidecem valla:))

ferikci
07/07/2013, 07:15
Ankara'da aktive etme konusunda ben de yardımcı olabilirim, bilginize

tyilgin
07/07/2013, 08:53
CC hakkında ali beyin yardım ettiği kişilerden biride benim. Benim projemin başka ayaklarıda olduğu için henüz tamamlayıp yayınlama fırsatı bulamadım ancak cc süper çalışıyor.

Ali, On küsür mesajımın hepsini içtenlikle cevapladığın teşekkür ederim. ;)

alixxx
07/07/2013, 12:37
Ben geçen hafta kolu aldım, ama aktif edemedik.Ali Bey sağolsun yardım etti fakat gittiğimiz yerde sürüm farkı nedeniyle olmadı sanırım.Tekrar deneyeceğiz olur inşallah.Yoksa basıp aydına gidecem valla:))
Keşke haber verseydiniz kabloyu gönderirdim arkadaşım cuma günü antalyaya gitti şimdi orada :) Şu anda kablo bende değil :)

CC hakkında ali beyin yardım ettiği kişilerden biride benim. Benim projemin başka ayaklarıda olduğu için henüz tamamlayıp yayınlama fırsatı bulamadım ancak cc süper çalışıyor.

Ali, On küsür mesajımın hepsini içtenlikle cevapladığın teşekkür ederim. ;)

Abi kimsenin mesajını ya da sorusunu cevapsız bırakmamaya çalışıyorum bazen geç oluyor ama o esnada net başında olamadığımdan dolayıdır kimse kusura bakmasın artık :)

faraday77
07/07/2013, 18:49
Arkadaşlar peki bu active araçlar için tesisat çekme olayına da ankara da yardımcı olabilecekler var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sent from my Nexus 4 using 2

RoadStorm
16/10/2013, 14:17
arkadaşlar bravoma cruise control taktırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz acaba

ibrahim06
16/10/2013, 20:42
Cruise Control Ankarada Bizden Sorulur Sevda Gel Halledelim ;) .. İrtibat 0312 394 15 10 - 0543 727 06 06 Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com)

Yav memet dükkanın sitesini açınca ne güzel bir resim çıkıyor yav. Oyşşş :)

Rezzak09
14/03/2016, 13:59
ali bey merhabalar bende sultanhisar da yaşıyorum 1.3 linea urban aracım var hız sabitleyici konusunda rica etsem banada yardımcı olabilirmisiniz

Keremm06
15/03/2016, 15:07
Konu yeniden canlaniyor galiba.bende yeni 2007 1.3 mult. Punto aldim active serisinden.ilk arabam bu konulara bakarak taniyorum arabami.

Hiz sabitleyici konusunda yardimci olursanız sevinirim.elektronikciyim devre semasi ve nasil yapıldığı tarif edilirse yapabilirim galiba