PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Kaskosu Yardım

gurgocuk
04/07/2013, 14:59
2 gün sonra aracımın kaskosu bitiyor (6 Temmuz). Kaskocum bugün aradı ve haber verdi, yarın fiyat teklifi yapacağını bildirdi ancak uygun bir fiyat çıkaracağını sanmıyorum tabikide. Kasko şirketim Groupama idi.

Aracı günlük kullanmıyorum, kapalı otoparkta duruyor ve hafta sonu 1 gün çıkarıp 60-70 km civarı yapıp yıkatıp geri koyuyorum. Ama ne olur ne olmaz diye kaskosuz olmasın diye düşünenlerdenim..

Şimdi açıkcası yaptırasım gelmiyor artık. 2500-2600 TL vermek kullanılmayan arabaya akıl işi değil ama korkuyo insanda. Firmalardan teklif alıp değerlendirmek istiyorum buna görede karar vermeden önce burdanda fikir almak istedim.

Yapı Kredi uygun fiyat çıkarıyor dediler, bunun yanında hangi firmalar birazdaha uygundur güvenilirdir vs yardımcı olur düşüncelerinizi belirtirseniz çok makbule geçer.

Herkese şimdiden teşekkürler..

toprakozz
04/07/2013, 15:13
Kullanılmayan araç için bence kasko yaptırmak mantıklı değil.Ama içiniz rahat değil kafanızda soru işaretleri varsa yaptırın.Ayrıca 2500 tl ne kaskosu kardeş?Buyuk bir kazan mı var yoksa bmw ye bınıyorsun?

gurgocuk
04/07/2013, 15:16
Buzamana kadar bir kazam olmadı şükür, kasko yada sigortadan da temizim.. Ancak yaş olayından dolayı fiyat yüksek çıkıyor (araba model etkenide vardır tabiki).

Araç 207 RC Le Mans .

squidward
04/07/2013, 15:43
bencede 2500 inanılmaz yüksek bir rakam...

fatihhhh
04/07/2013, 15:46
elazığda ışık sigortadan 440 tl 10 taksit yaptırdım.
2007 den bu yana yaptırdığım en ucuz kaskoydu.
inşallah bi pislik çıkmaz.
ben 600-800 arası bişi bekliyordum 440 tl çok güzel oldu.

onurgenc87
04/07/2013, 15:59
2 gün önce bandırma axa dan 760 tl ye yaptırdım... 2011 punto evo groupoma çok kazık 1750 çekmişti bana

gurgocuk
04/07/2013, 23:53
bencede 2500 inanılmaz yüksek bir rakam...

Yaş, şehir ve araç etkenlerinden dolayı fiyat uçuk gerçekten..

elazığda ışık sigortadan 440 tl 10 taksit yaptırdım.
2007 den bu yana yaptırdığım en ucuz kaskoydu.
inşallah bi pislik çıkmaz.
ben 600-800 arası bişi bekliyordum 440 tl çok güzel oldu.

Elazığ 'da olmanız diğer büyük şehirlere nazaran kaskonuzun uygun olmasına nedendir (kaza riskinin düşük olmasından). Ancak fiyat gerçekten çok çok düşük.

2 gün önce bandırma axa dan 760 tl ye yaptırdım... 2011 punto evo groupoma çok kazık 1750 çekmişti bana

Dediğin gibi axa 'dan bende fiyat alıcam, sağolasın.

OzzY
05/07/2013, 01:00
abi hasarsızlık indirimin kaç?
benim geçen sene sıfır hasarsızlıkla 1500 olan kasko(izmir plaka, focus, yaş 58) kaza yapınca 2250ye çıktı. anadolu sigortadan senin hasarsızlık olunca diğer risk faktörleri olsa bile bu kadar olmaması lazım.(focusun hb ile sedanı 100tl gibi birşey fark ediyor mesela)

PuntoMan
05/07/2013, 12:26
Sigortam.net'ten de fiyat alin derim. Ve bu sartlarda bir kullanim icin fazla para vermeye gerek yok. Hatta sadece buyuk kaza teminati veren sigortalar var bunlari da dusunebilirsiniz.

gurgocuk
05/07/2013, 14:00
abi hasarsızlık indirimin kaç?
benim geçen sene sıfır hasarsızlıkla 1500 olan kasko(izmir plaka, focus, yaş 58) kaza yapınca 2250ye çıktı. anadolu sigortadan senin hasarsızlık olunca diğer risk faktörleri olsa bile bu kadar olmaması lazım.(focusun hb ile sedanı 100tl gibi birşey fark ediyor mesela)

Ozan hasarsızlık indirimini sormadım, yani kaskocumla yüzyüze konuşamadık daha sadece telefonda fiyat verdi bugün. En uygun Ak sigorta 1350 TL, en yüksek yine Groupama 1750 TL. Dediğin gibi yüksek geliyor banada fiyatlar açıkcası, tamam şehir yaş faktörü olabilir ama hiçbir kazamın olmaması fiyatın düşmesine sebeptir bana göre. Bu işten bişey anlayamadım ben :)

Sigortam.net'ten de fiyat alin derim. Ve bu sartlarda bir kullanim icin fazla para vermeye gerek yok. Hatta sadece buyuk kaza teminati veren sigortalar var bunlari da dusunebilirsiniz.

Sigortam.net 'e hemen göz atıyorum. Dediğiniz gibi Allah göstermesin büyük kazalarda teminat veren firmalarada sormak lazım. Yoksa çöpe atılan bir para oluyor benim için kasko bedeli ..

hakandurak
05/07/2013, 15:09
bence sigortam net yerine her aradığınızda ulaşabileceğiniz veya yüzyüze görüşebileceğiniz normal bir acenteden yaptırın artık eskisi gibi değil her firma aynı fiyatları vermek zorunda yani sigortam nette öneğin anadolu sigortadan kasko fiyatı alırsanız diğer bir acentede anadolu sigortaya aynı fiyatı verecektir bilginize...

onurgenc87
05/07/2013, 15:16
0266 721 21 21 numarasını ara araç bilgilerini ver bir de oradan alsana fiyat... ben o numaralı şubeden yaptırıyorum en uygun burası veriyor bi dene istersen...

gurgocuk
05/07/2013, 15:16
bence sigortam net yerine her aradığınızda ulaşabileceğiniz veya yüzyüze görüşebileceğiniz normal bir acenteden yaptırın artık eskisi gibi değil her firma aynı fiyatları vermek zorunda yani sigortam nette öneğin anadolu sigortadan kasko fiyatı alırsanız diğer bir acentede anadolu sigortaya aynı fiyatı verecektir bilginize...

Sigortam.net sitesinden teklif aldım ve acenteden aldığım fiyatlar ile aynı. Üstüne birde 12 taksitte vade farkı koymaktadır, acente peşin fiyatına 12 taksite bölmektedir otüzden sigortam.net 'in herhangi bir cazipliği kalmıyor..

hakandurak
10/07/2013, 12:29
Sigortam.net sitesinden teklif aldım ve acenteden aldığım fiyatlar ile aynı. Üstüne birde 12 taksitte vade farkı koymaktadır, acente peşin fiyatına 12 taksite bölmektedir otüzden sigortam.net 'in herhangi bir cazipliği kalmıyor..
aynen dediğim gibi

adrentos
10/07/2013, 15:21
kasko yaptırayımmı die düşündüm fiyat istedim 2700 tl dediler adammı öldürdük

erosistanbul
10/07/2013, 15:44
ak sigortadan 990tl 12taksit yaptırdım. 1yıl hasarsızlığım var. geçen sene 1300tl ye anadoludan yaptırmıştım.

cesur
26/07/2013, 00:46
arkadaşlar bende aracımı sattım çok şükür. aracı satınca kaskoya gittim ve bildirdim bana iade yapılacak dediler . hem trafik sigortası hemde kaskosu . bende yapıldı sanıyorum sonra kredi kartı ekstreme bir baktım bir yandan kalan kısımdan düşük miktarlarda iade var diğer yandan da hala taksit kısmında allianz ve ak sigortanın kesintisi var . bu durumu şirkete bldirdim ekstremi mailde attım bana prim farkı vs gibi saçma bir ödemeden bahsettiler bana gelen maili size kopyala yapıştır yapıyorum hiç böyle hesap görmedim siz anlayabilecekmisiniz acaba
MERHABA MEHTAP HANIM,
TRF SİGORTANIZIN İADESİ 22/06 DA 155.21 TL PARANIN TAMAMI İADE OLMUŞTUR.
6.AY EKTRAYA BAKARSANIZ BU TUTARI GÖREBİLİRSİNİZ.
GELELİM KASKOYA

KASKO SİGORTANIZI 923 TL YE YAPILMIŞ
İADE TUTARI 546 TL

BU KASKO İÇİN 377 TL ÖDEME YAPMANIZ GEREKİR (923TL - 546 TL = 377 TL )

SİZ 6 TAKSİT ÖDEMİŞSİNİZ 76.50X6 = 459 TL
22/6 İADE ALLİAZN SİGORTADAN 275 TL 459-275=184 TL ÖDEMİŞ OLUYORSUNUZ BU KASKO İÇİN. FAKAT 377 TL ÖDEMENİZ GEREKİYOR 377 TL - 184 TL DÜŞÜLDÜĞÜ ZAMAN 193 TL DAHA ÖDEME GEREKİYOR. BU 31 TL LİK TAKSİTLER DE ONUN İÇİN.
bende buna karşılık şöyle bir maille cevap verdim.
aşağıdaki açıklamanıza göre
ben size 459 tl ödeme yapmışım
kaskom :923 tl idi.siz bana 923-459=464 tl iade yapacakken 275 iade etmişsiniz.yani 464-275=189 TL daha siz bana borçlusunuz. ben daha niye 377 ordanda 193 ödeme yapıyorum . hiç anlaşılır bir açıklama değil . trafik sigortasına gelince onuda iade etmişsiniz ama gene taksitler halinde benim ekstreme yansıyor hesabınızı düzgün yapar banada bilgi verirseniz memnun olucağım

cesur
26/07/2013, 00:51
yani kredi kartıma iade edilecek tutar iade edilmemiş iken hala taksit ödemeye devam ediyorum onların açıklamasına göre bana ödediğim 459 tl nin 275 iade edilmiş mi oluyor iyide ben kaskoluyken yani şirketten hizmet alırken ödediğim miktardan bana iade yapılması nedemek ben böyle bir iade istemedimki zaten yapılmasıda etik değil. ben 923 ün 49 unu ödedi isem kalan 464 liramı kartımdan düşersin sonra da bana ilişmezsin ne kadar saçma bir hesap ve açıklama onlarda ne yaptığının farkında değil sanırım. galerici bir arkadaşıma da danıştım bunu öyle saçmalıkmı olur senin yaptığın hesap gibi aldığı para verdiği hizmetin karşılığı şirkette kalıcak kalan paranı kredi kartından düşücekler ve seninle alacak vericek ilişkileri de kalmıyacak dedi . araç satan arkadaşlara da sordum o ne öyle bişey duymadık diyorlar kafam çok karıştı böyle bir oyuna gelen var mı acaba aranızda

tayfux
26/07/2013, 01:01
şu zamanlarda farkettim en uygun ergo-ak sigorta-güneş sigorta bunlar çıkarıyor..tabiki bu durum kaskoda..sigorta nasıldır bilmiyorum. ama sigortalar inanılmaz arttı diyorlar benim hepsi ocak ayında vallahi korkuyorum ocak gelmesin istiyorum millet yeni yılı kutlarken ben bakım-vergi-kasko-sigorta = 2.000 tl nin yasını tutmak istemiyorum :D

gurgocuk
26/07/2013, 01:17
kasko yaptırayımmı die düşündüm fiyat istedim 2700 tl dediler adammı öldürdük

Arabaya bindirmicekler bu fiyatlarla gerçekten mantıksız .. Hayatımda kazam, pertim vs birşeyim olmadı çok şükür ve 75-100 Bin TL'lik aracada binmiyorum kasko fiyatına bakın çıkartılan.