PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo FIAT yetkili servis Lpg montajı

alsidoga
03/07/2013, 21:03
Arkadaslar merhaba. Ben yaklasik 20 gun once garanti kapsamindaki punto evo dualogic aracima landi renzo kit montaji yaptirdim. Ancak lpg'ye gecis suresi ve tuketim degerleriyle ilgili tecrubeli arkadaslarin destegine ihtiyacim var. Diger konulari hemen hemen okudum.

Baska bir konuya yazdigim mesaja sagolsun birkac arkadas cevap vermis. Aracim bu mevsimde sabahlari ortalama 1500m de lpg ye geciyor., stop edip tekrar calistirdigimda gas verip devri yukseltmeden kendiliginden lpg ye gecmiyor. Servise sordum normal diyor.

bu durum sizde de boyle midir? Bir de kirmizi isik yandiktan sonra ne kadar yol yapiyorsunuz?

celenlee
03/07/2013, 22:01
Bir çok marka yerli tüp+Şamandra kullanıyor (Atiker)
Bu yüzden LPG ışıkları çok aldatıcı...

Benim araçta 100km'de tek ışık yanıyor
200km'de kırmızı ışık yanıyor
350-400km'de tüp bitiyor (43lük tüp)

LPG geçişte normal ayar değeri 30Derece diye biliyorum, hararet ibresi normalin yarısına gelmeden LPG'ye geçmiş olması gerekiyor. LPG regülatöründeki sıcaklık sensöründe sorun olabilir. Ya da ayarda daha yüksek sıcaklık değerleri girilmiş olabilir.

Benimki sabahları 400-500'mtde giriyor. Zaten fire motor çabuk ısınıyor ;)
Kışın bile 1km gitmeden tam hararet oluyor.

alsidoga
03/07/2013, 23:15
Bir çok marka yerli tüp+Şamandra kullanıyor (Atiker)
Bu yüzden LPG ışıkları çok aldatıcı...

Benim araçta 100km'de tek ışık yanıyor
200km'de kırmızı ışık yanıyor
350-400km'de tüp bitiyor (43lük tüp)

LPG geçişte normal ayar değeri 30Derece diye biliyorum, hararet ibresi normalin yarısına gelmeden LPG'ye geçmiş olması gerekiyor. LPG regülatöründeki sıcaklık sensöründe sorun olabilir. Ya da ayarda daha yüksek sıcaklık değerleri girilmiş olabilir.

Benimki sabahları 400-500'mtde giriyor. Zaten fire motor çabuk ısınıyor ;)
Kışın bile 1km gitmeden tam hararet oluyor.

Peki, gun icinde lpg de iken stop edip hemen calistirdiginizda aninda lpg ye geciyor mu yoksa gaz verip hareket etmeden gecis olmuyor mu? Ben de mutlaka gaza basmak gerekiyor.

hararet gostergesi tam orta cizginin ustune geldiginde geciyor her zaman. Sizde de gaza basarak mi lpg ye geciyor?

celenlee
04/07/2013, 11:15
Peki, gun icinde lpg de iken stop edip hemen calistirdiginizda aninda lpg ye geciyor mu yoksa gaz verip hareket etmeden gecis olmuyor mu? Ben de mutlaka gaza basmak gerekiyor.

hararet gostergesi tam orta cizginin ustune geldiginde geciyor her zaman. Sizde de gaza basarak mi lpg ye geciyor?

Gaza basarak geçirme dönemi eski kitlerde kalmadı mı? Bendeki otomatik geçiyor, ara çalıştırmalarda da kendiliğinden su sıcaklığı uygunsa 5-10 saniyede geçiyor.

BU fotoda işaretlediğim ilk çizgide benimki LPG'de oluyor. (Fotoyu unutmuşum aşağıdaki mesajda :))
90 dereceye gelmeden 50 kere geçmiş olması lazım LPG'ye.

Ya yazılımda sorun var, ya da "LPG Regülatör Sıcaklık Sensöründe" taktırdığınız yerde kontrol ettirin, göstergeyi gösterip söyleyin ta burda geçiyo diye, çözerler.

Ama bu gaza basıp geçirme olayı hiç aklıma yatmadı...
Tarih oldu diye biliyorum o olayı ben.

celenlee
04/07/2013, 11:16
https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=26451&stc=1&d=1372925782

alsidoga
04/07/2013, 13:01
https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=26451&stc=1&d=1372925782

Gonderdiginiz fotografa gore benimki 90 derecede geciyor.

atlatma
04/07/2013, 14:01
lpg kitinde ve sisteminde değer girişlerinde bi hata var büyük ihtimalle.

alsidoga
04/07/2013, 23:32
lpg kitinde ve sisteminde değer girişlerinde bi hata var büyük ihtimalle.

evet muhtemelen. Yarın montaj yaptırdığım yere götüreceğim, randevu aldım.

Castell
05/07/2013, 11:00
Kış soğuklarında daha da geç lpg kiti devreye girer.... Hava sıcaklığı bile etkiliyor....