PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapanmayan Cam

Dentist_dr
02/07/2013, 21:01
Arkadaslar;

bundan yaklasık 1 sene once; sağ ön camın acma kapama motorunun mandalı kırılmıstı, servıse gıderek kucucuk ve sacma bı mandala epey bır para odeyerek tamır ettırmıstım (yenısıne 300lıra gıbı bısey demıslerdı)

bıkac hafta once sag arka cam da aynı sorunu yasadım, bı arkadas aracılıgıyla tamır ettırdık bı yerlerde..

Bugun sag on camım yıne dustu kapanmıyor..

Kapatma dugmesı camı ıtelıyor ancak kapatmıyo, yukarı asagı bıkac cm gıdıp gelıyo.. elımle kapatıp, bıseylerle sıkıstırıyorum servıse gıdene kadar..

Bu sorunu neden bu kadar sık yasıyorum? sızler de yasıyor musunuz? yasamamak ıcın ne gıbı onlemler alabılırım??

cdogu
03/07/2013, 00:31
Cam motoru harbiden hassas bir parça. Servise gidip sizin yapacağınız cama diye gitmek makul.

Kapıdan içeriye su alıyor olabilir. Cam motorlarına giden elektrik akımı da mühim..

Her türlü servise gitmenizde yarar var. Punto'nun kronik sorunu çok ama,bunu ilk defa duyuyorum..

2 aracılığıyla Motorola Atrix cihazımdan gönderildi.

Dentist_dr
03/07/2013, 22:41
Yanı sureklı kırılmasına anlam veremıyorum.. nerde yanlıs yapıyorum yada ıc kısımda camı tutacak bı lastık falan mı eksık acaba bılemıyorum..

Dentist_dr
07/07/2013, 07:07
Kimsenin bi fikri yok mu yanı?? hala yaptırmadım belkı baska bı parcada bısey vardır dıye..

Dentist_dr
14/07/2013, 23:27
parcayı yaptırdım.. sadece ıcındekı telı degıstırdıklerını soyledıler.. bunun ıcın 150 lıra verdım, yaptırdıgım usta içindeki parçanın da orjınal olmadıgını soyledı.. 1hafta bıle kullanmadım.. aynı cam bugun tekrar catırtıyla dustu.. bırısı bıseyler soylesın yahu..

cemdogu
14/07/2013, 23:43
motor mekanizmasini yenilerdiniz oparaya -_- bi cikmaciya gidip cam mekanizmasi bulup sağlam birine monte ettirin bence.hep ayni seyi yapiyorsa tek cozum goruluyor.

Motorola Atrix ile gönderildi

Dentist_dr
15/07/2013, 00:10
son yaptırdıgım yere gostercem tekrar 1hafta olmadan tekrarlamasını kabullenırler heralde.. Ankara da hıc cıkmacı falan bılmıyorum, ese dosta sorcaz, sordurcaz artık.. yanıtladıgınız ıcın tesekkurler..

cdogu
15/07/2013, 00:21
son yaptırdıgım yere gostercem tekrar 1hafta olmadan tekrarlamasını kabullenırler heralde.. Ankara da hıc cıkmacı falan bılmıyorum, ese dosta sorcaz, sordurcaz artık.. yanıtladıgınız ıcın tesekkurler..

hocam valla çok kötü durummuş bu ya. bu kadar tekrara camın sağlam kalması sevindirici.

bu sorunu servise götürüp,sürekli tekrar eden,kronik bir sorun olduğuna ikna edebilirseniz belki kalıcı çözüm olabilir.(umut fakirin ekmeği)