PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızasımı ?

imaj58
30/06/2013, 23:11
En son araba bakımını yaptırdıkdan sonra genel bakımlar yani hava filtresi yağ filtresi polen filtresi yağ değişimi ve triger kayışı değişmişti,sağ tekeri çıkartmıştı usta ne olduysa ondan sonra oldu direksiyonu yavaş giderken sağa sola çevirince tık diye vuruyor, city arızası olabilirmi bilmiyorum yani tam olarak sorunun ne olduğunu bilmiyorum rotla alakalı bir durum olabilirmi çünki tekerler düzken direksiyon hafif sağda :S

cdogu
30/06/2013, 23:19
göstergenizde direksiyon ikaz lambası yanıyor mu ?

aşırı sertleşme,direksiyondan gelen mekanik sesler vb var mı ?

anlattıklarınızdan yola çıkarak rot balans ayarlarınızın bozuk olduğunu söyleyebilirim sadece. bu soruların cevapları var ise eğer,servise gitmenizde fayda var.lastik çıkmasıyla city arızası baş vermez. ama öncesinde olası bir kaza durumunda arızalanmış olabilir.

önce rot balans ayarlarınızı yaptırmanızı,oluşan duruma göre de servise gitmenizi tavsiye ederim..

forum konularından city arızasının garanti kapsamında değiştiğini biliyorsunuzdur.ancak kaza durumunda olduysa,bu arızanın tamiri çok pahalı...

imaj58
30/06/2013, 23:21
göstergenizde direksiyon ikaz lambası yanıyor mu ?

aşırı sertleşme,direksiyondan gelen mekanik sesler vb var mı ?

anlattıklarınızdan yola çıkarak rot balans ayarlarınızın bozuk olduğunu söyleyebilirim sadece. bu soruların cevapları var ise eğer,servise gitmenizde fayda var.lastik çıkmasıyla city arızası baş vermez. ama öncesinde olası bir kaza durumunda arızalanmış olabilir.

önce rot balans ayarlarınızı yaptırmanızı,oluşan duruma göre de servise gitmenizi tavsiye ederim..

forum konularından city arızasının garanti kapsamında değiştiğini biliyorsunuzdur.ancak kaza durumunda olduysa,bu arızanın tamiri çok pahalı...

sertleşme ve mekanik sese benzer bir şey kesinlikle yok sadece yavaş hızda giderken sola veya sağa çevirirken gelen tık diye vurma var rot balans ayarlarına bakdırmak lazım galiba dediğin gibi

cdogu
30/06/2013, 23:26
sertleşme ve mekanik sese benzer bir şey kesinlikle yok sadece yavaş hızda giderken sola veya sağa çevirirken gelen tık diye vurma var rot balans ayarlarına bakdırmak lazım galiba dediğin gibi

O zaman içiniz rahat olsun. Muhtemel surette City arızası değildir. Lastikçinize uğrayınız :)

imaj58
30/06/2013, 23:28
O zaman içiniz rahat olsun. Muhtemel surette City arızası değildir. Lastikçinize uğrayınız :)

tamam teşekkür ederim yarın iş dönüşü ilk işim,iyi akşamlar

tafo0911
01/07/2013, 19:43
Aynı ses bende de vardı. Direksiyonu çevirirken tık tık diye atlama sesi geliyordu.
İlk önce amortisör üst takoz bilyalarını değiştirdim. Ses geçmedi fakat çıkan bilyalar paslı ve çok kötü durumdaydı. Sonra z rotlar orjinalleriyle değişince ses tamamen yok oldu ve aracın konforu arttı.

imaj58
01/07/2013, 20:01
Aynı ses bende de vardı. Direksiyonu çevirirken tık tık diye atlama sesi geliyordu.
İlk önce amortisör üst takoz bilyalarını değiştirdim. Ses geçmedi fakat çıkan bilyalar paslı ve çok kötü durumdaydı. Sonra z rotlar orjinalleriyle değişince ses tamamen yok oldu ve aracın konforu arttı.
maliyeti ne oldu sana z rotlarını değiştirmek

cdogu
01/07/2013, 20:37
25-30 tl arası değişir. Tabii ki Zrotlarınıza baktırın. Takozlar da..

2 aracılığıyla Motorola Atrix cihazımdan gönderildi.

tafo0911
01/07/2013, 20:49
Çalışkanel yetkili servisinde değiştirdim z rotları. Z rotlara yanılmıyorsam 88 TL ödedim çiftine, işçilik dahil. Üst takoz bilyalarını da 90 TL'ye gönderdi İmir'den oto.
Benim z rotlar aslında geçen sene değişmişti özel serviste. Orada yan sanayi z rot takmışlar. Kesinlikle orjinalden şaşmayın z rotta.

imaj58
01/07/2013, 21:20
eğer z rotlarındaysa benim direksiyonu çevirince gelen tık şeklindeki vuruntu kesinlikle orjinaliyle değiştirecem,herşey sağ tekeri söktükten sonra oldu yağ değişiminde ne olduysa