PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul-Ankara lpg değerlerim

didi77
30/06/2013, 16:22
Perşembe günü iş için Ankara'dan Shellden lpg yi fulledim 34 lt aldı istanbula eski yoldan ortalama 90 ile 120 km arası hız yaparak gittim istanbulda Pendik ordan Şişli bebek Ortaköy tekrar ordan Kadıköy yaptım Fenerbahçe tarafında lpg bitti 510 km gitti dönerken Kadıköy'ü çıktıktan yaklaşık 5 km sonra Shellden tekrar fulledim Ankara'ya geldim çayyolu na evime dönerken optimum orda lpg bitti 450 km :::(((

Castell
01/07/2013, 08:57
Değerler gayet iyi gidiş dönüş aynı değerleri yakalamak zor...... Ankaradan İstanbula yokuş indiğin ve Ankaraya dönerken hissetmesekde genelde yokuş çıktığını unutmamak lazımm........

celenlee
01/07/2013, 11:00
Yani biraz makul olmak lazım. Çok yaktığını mı düşünüyorsunuz?
90-120 arası için az bile bu değerler :)

İstanbula giderken:
34/510=6,7ltx2,5= 17KR
34/450=7,5ltx2,5= 19KR

ikisi de normal değerler..

didi77
01/07/2013, 14:08
Degerlerden bende memnunum 4 kişiydik araçta artı bagaj var oldukça iyi sizin gibi düşünüyorum bende

celenlee
01/07/2013, 15:50
Degerlerden bende memnunum 4 kişiydik araçta artı bagaj var oldukça iyi sizin gibi düşünüyorum bende

Taktırdığınız LPG kiti nedir?

didi77
01/07/2013, 16:35
Landi renzo takılı serviste taktırdım

Castell
02/07/2013, 09:54
Tüketim değerleriniz güzell landi renzo da olsa atiker de olsa işcilik ve ayarları tüketimi çok etkiliyor tabikii....... Hava filtresinden yol şartlarına kadar etkiler ama sizin değerleriniz çok çok iyii.........

ilyas87
02/07/2013, 13:37
Yani biraz makul olmak lazım. Çok yaktığını mı düşünüyorsunuz?
90-120 arası için az bile bu değerler :)

İstanbula giderken:
34/510=6,7ltx2,5= 17KR
34/450=7,5ltx2,5= 19KR

ikisi de normal değerler..

Ben benzinli 1.4 fire aracımla 4,0 ve 4,5 lt ortalamalar yakaladım uzun yolda. ve 0,20 krş civarı yakıt sarfiyatım var uzun yolda. Onun için gazla çok geldi bana. Ben gaz alsam herhalde 0,14 krş felan olacak:)

celenlee
02/07/2013, 13:41
Ben benzinli 1.4 fire aracımla 4,0 ve 4,5 lt ortalamalar yakaladım uzun yolda. ve 0,20 krş civarı yakıt sarfiyatım var uzun yolda. Onun için gazla çok geldi bana. Ben gaz alsam herhalde 0,14 krş felan olacak:)

Gaz aldığınızda, gazı almış olmanın rahatlığıyla gideceksiniz ve yine aynı yakacak :)

ilyas87
03/07/2013, 11:04
Gaz aldığınızda, gazı almış olmanın rahatlığıyla gideceksiniz ve yine aynı yakacak :)

Almayayım o zaman. ama zaten 80'le gitmiyorum. 90-120 arası. daha fazlasını zaten gitmiyorum prensip olarak. :)

alsidoga
03/07/2013, 21:22
Ilker bey bende de ayni arac var servisten lpg li ama kafama takilan bazi sorular var lpg ye gecis suresi ve sekli hakkinda. sizde de durum ayni mi diye. ama soracak kimseyi bulamadim. acaba bana telefonda yardimci olabilir misiniz? Ozelden numaranizi yazabilirseniz cok memnun olurum. Numaranizi vermek istemezseniz. Su sorularimi yanitlarsaniz en azindan bunlari ogrenmis olurum.Tesekkur ederim.

Araciniz sabahlar kac metre/dk sonra lpg ye geciyor.?
Araci stop edip calistirdiktan sonra kendiliginden mi yoksa siz gaz verdikten sonra mi lpg ye geciyor.?
Bir de lpg tankinizin markasi da landi renzo mudur?
Kirmizi isik yandiktan sonra kac km yol yapiyorsunuz? Yardimci olursaniz sevinirim.

didi77
03/07/2013, 23:56
Ilker bey bende de ayni arac var servisten lpg li ama kafama takilan bazi sorular var lpg ye gecis suresi ve sekli hakkinda. sizde de durum ayni mi diye. ama soracak kimseyi bulamadim. acaba bana telefonda yardimci olabilir misiniz? Ozelden numaranizi yazabilirseniz cok memnun olurum. Numaranizi vermek istemezseniz. Su sorularimi yanitlarsaniz en azindan bunlari ogrenmis olurum.Tesekkur ederim.

Araciniz sabahlar kac metre/dk sonra lpg ye geciyor.?
Araci stop edip calistirdiktan sonra kendiliginden mi yoksa siz gaz verdikten sonra mi lpg ye geciyor.?
Bir de lpg tankinizin markasi da landi renzo mudur?
Kirmizi isik yandiktan sonra kac km yol yapiyorsunuz? Yardimci olursaniz sevinirim.

Elimden geldiğince cevaplayım sabahları kontak açtıktan sonra 2 dk kadar çalışır halde bırakıyorum gaza bastığım anda lpg ye geçiyor hemen aracı stop ettigimde şayet motor hala sıcaksa direk lpg başlıyor soğuksa benzinle başlıyor lpg tankım landi renzodur kırmızı ışık yandıktan sonra rahat 300 km yapıyorum

hanbjk
04/07/2013, 00:55
Elimden geldiğince cevaplayım sabahları kontak açtıktan sonra 2 dk kadar çalışır halde bırakıyorum gaza bastığım anda lpg ye geçiyor hemen aracı stop ettigimde şayet motor hala sıcaksa direk lpg başlıyor soğuksa benzinle başlıyor lpg tankım landi renzodur kırmızı ışık yandıktan sonra rahat 300 km yapıyorum

Araban kaç model hocam? Çekişi nasıl memnun musun?