PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren sertleşmesi

fthaksu
30/06/2013, 15:52
Arkadaslae dun aksam yolda giderken vites bostaydi neyse gidiyorum durmam gerekyi frene basayim dedim nerdeyse basilmiyacak kivama gelmis durumdaydi odum patladi tabi bastirdim baya oyle durdu araba neyse ondan sonra bugun yolda giderken 90 i gecince yine ayni sertlik olmaya basladi neden olur bu acaba cok tedirgin edici bisey acikcasi servise yada sanayiye gitmeyi dusunuyorum yarin

Evren_c
30/06/2013, 16:57
Hidrolik kaçağı olabilir. Hiç vakit kaybetmeden ve yavaş yavaş servise gidin bence.

fthaksu
30/06/2013, 17:41
Suan normal gibi ama gideyim yinede ben

celenlee
30/06/2013, 20:55
Valla ben de çok merak ettim, konuyu takipteyim, Allah korusun, hepimizin başına gelebilir..

fthaksu
30/06/2013, 22:42
Yarın bi ustaya göstereceğim tatmin olmassam bide servise gideceğim. Bakalım ne sorun vamrış 35 km yol yaptım yazıdan sonra bi sorun olmadı pek ama niye öyle oldu acaba

khanunl
01/07/2013, 00:41
[QUOTE=fthaksu;845047]Arkadaslae dun aksam yolda giderken vites bostaydi neyse gidiyorum durmam gerekyi frene basayim dedim nerdeyse basilmiyacak kivama gelmis durumdaydi odum patladi tabi bastirdim baya oyle durdu araba neyse ondan sonra bugun yolda giderken 90 i gecince yine ayni sertlik olmaya basladi neden olur bu acaba cok tedirgin edici bisey acikcasi servise yada sanayiye gitmeyi dusunuyorum yarin

Tekerlerinizden fren hidroliği içindeki havayı aldırın.Büyük bir ihtimalle fren hidroliğinizin ömrü bitmiştir.Yenilemenizde fayda var.Hidrolik kaçağı olsaydı fren pedalınız sertleşmek yerine ayağınızı koyduğunuz döşemeye doğru iner ve döşemeye yaslanırdı !

Carizma
01/07/2013, 00:44
Aracı boşta kullanmamaya gayret göster arkadaşım...

fthaksu
01/07/2013, 18:36
Evet arkadaşlar bugün gittim önce bir ustaya vestinghouse(sanırım böyle yazılıyor) borusunda belki sorun olabilir ama şuanlık sorun yok dedi o zaman neden oldu dedim vestinghouse veya borusu çalışmadıgında öyle olur ama bi sıkıntı yok şuan dedi. Tatmin olmadım bu cevaptan servise gittim sağolsun (!) FİAT FIRAT OTO arıza tespit için 120 TL istedi. Eğer alın yapın dersem bu ücreti almayacaklarını ama kaç para cıkacagını bilmediklerini söyledi. Bende bir iki ustaya daha göstereyim ordaki sanayide dedim. Birisi vakumunda sorun olabilir ama bir sorunda gözükmüyor şuan dedi. Aynı şekilde diğer bir usta da sorun yok anlayamadım dedi. İlk gittiğim usta önce boruyu değiştirelim sorun olursa vestinghouse u değiştirirz dedi. Ne yapsam bilemedim şimdi şuan sorun yok ama yolda giderken yine olursa napacağım en iyi ihtimalle savrularak dururum heralde

Ayrıca hidrolikte sıkıntı olmdaıgını hidrolitke sıkıntı olsa sertleşmek yerine yumuşayacğaını söylediler

fthaksu
02/07/2013, 13:48
Ne yapayım şimdi arkadaşlar varmı yorumu olan

MURAT_41_41
03/07/2013, 11:11
eğer hortumu çıkardığında vakum varsa vestinghouse değiştir hortumu değişme

fthaksu
03/07/2013, 12:08
eğer hortumu çıkardığında vakum varsa vestinghouse değiştir hortumu değişme

Çıkardıgında emiş vardı hortumda. Vestinghouse a takınca anında gidiyor sertliği ama bir anlık öyle oldu niyeyse ustalarda anlayamadı

Kriminal
03/07/2013, 16:57
Fren pedalında bır sıkıntı olabılırmı acaba ?

Yagmuradam
04/07/2013, 16:39
Haliç otoya gidebilirsiniz. Ben böyle sorunlarda dışarıda düzgün cevap alamazken uygun fiyata Haliç otoda sorunu çözdürüyorum. En son fren ile sorunu 60 tl ye halletmişlerde.