PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima çalışırken motordan kesik kesik gelen uğultu sesi

aaaccc
29/06/2013, 00:02
Merhaba, klimayı açtığımda motordan normal olarak gelen ses bir anda fan gibi bir sesin devreye girip çıkması gibi bir ses geliyor ve 3-5sn sonra susuyor sonra yine 10sn motor normal sesle çalışırken sonra yine uğultulu fan sesine geçiyor. Klimayı akşamda açınca farkettimki farlarda bu gürültülü ses esnasında kısılıp tekrar normale dönüyor. Bunun sebebi ne olabilir? :g0000000:Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

kadir07
29/06/2013, 09:35
O ses klima kompresöründen geliyor muhtemelen ayrıca klima devreye girince extradan elektirik harcadığı için farlarınız kısılıyordur akünüzü kontrol ettirmenizi tavsiye ederim...

cihankardes
29/06/2013, 11:59
Genelde dururken yapar abi onu. Giderken pek anlamazsınız.

cdogu
29/06/2013, 17:51
Çok ilginç bir sorun olmuş..

Bence de önce akünüze,sonra da klima kompresörü dahil klima teçhizatını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Akbulut
29/06/2013, 18:12
o ses bendede var ayrıca o sesin dışında klima açıkken bi çıtırtı sesi çıkıyodu(eskiden oynadığımız çıtır pıtır sesi gibi) şarj dinamosunun ucundaki bilyadan geldiğini söyledi ustam. bugün değiştirdim ve ses kesildi. fakat 10sn. bir falan fan devreye giriyo sonra kesiliyo. şu anda herşey normal. gece denemedim farların kısıldığını bilmiyorum akşama onu da dener cevap yazarım

Akbulut
30/06/2013, 01:03
az önce denedim farlarda bi kısılma yok

aaaccc
30/06/2013, 01:06
Bunu daha önce farketmemiştim dün istanbulda o kadar yoğun nem ve yağmurda birleşince aracın için birden buhar yaptı bende klimayı açtım trafik durdu öndeki araç hareket edince benim farlar azalır gibi oldu kendi kendimede öndeki aracın boyası dalgalı mı acaba felan dedim hatta :)
Yarın aküyü ölçtürücem ama sanırsam akü daha 5 aylık olmalı aracı aldığımda sıfır takılmıştı.

MURAT_41_41
03/07/2013, 11:27
motor fanı çalışıyor akımı fazla çektiği için o durumu yaşıyorsun normal bir durumdur endişelenecek bisey yok,gönül rahatlığıyla binebilirsin.

Castell
03/07/2013, 11:55
Fan motorundan ses geliyordurr...... Fan motoru termostatın ısısına göre arada devreye girer çalışır motor suyunu soğutur ve devreden çıkarr.... Klima kompresörü de çalışıyorsa fan motoru normalinden biraz daha çok çalışabilirrr...... Ha eğer fan motorundan aşırı fan sesi geliyorsa fan motorun bilye dağıtmak üzere olabilir / yalpa yapıyordur bir yerlere sürtüyordur..... 450TL komple takım olarak satılıyor......

kdrrshnn
03/07/2013, 21:57
klimayı acınca fanda arada çalışıyor bendede aynı ses geliyordu klımayı açık bıraktım kaputu açıp motoru dinlediğimde fanın çalıştığını gördüm

swath
08/07/2013, 18:31
biraz önce sanayiden geldim klima borusu patlamış tamir ettiler. aynı ses bendede vardı. gürültülü bir biçimde devreye girip 5-6 sn sonra devreden cıkıyordu. fanın düşük devirde devamlı çalışmadıgını yuksek devirde devreye girip çıktıgını soylediler onu ayarlayan bir parçayı değiştirip yenisini taktılar duzeldi 80 tl lik bi parca.