PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dirensiyon Hakkında...

kaydilek90
25/06/2013, 08:50
Merhaba Arkadaşlar .
Arabamı Aldığımda , Direksiyonu Çok Yumuşaktı . Özellikle city Açıkken . Fakat Şuan Oldukça Sert Durumda . Hidrolik Yağından mı Kaynaklanıyor Acaba .

alixxx
25/06/2013, 09:29
Merhaba Arkadaşlar .
Arabamı Aldığımda , Direksiyonu Çok Yumuşaktı . Özellikle city Açıkken . Fakat Şuan Oldukça Sert Durumda . Hidrolik Yağından mı Kaynaklanıyor Acaba .

City sorunu bas göstermiş olmasın?

Sent from Ali's iPhone using

kaydilek90
25/06/2013, 09:30
City Kapalı İken de Aynı Durum Söz Konusu . Oda Ağırlaştı

Evren_c
25/06/2013, 09:35
Yağından olabilir. Servise bir sorun isterseniz telefonla. Duruma göre götürürsünüz aracı.

kaydilek90
25/06/2013, 09:41
moralim bozuldu ya . Parmağımla çevirebiliyordum ilk zamanlar . yağın rengi sarımsı oldu . büyük ihtimal yağ değişecek . yinede bi sormak lazım

brembo1
25/06/2013, 12:04
City direksiyonda yag yoktur elektirikli bir sistem ile calışır geçmiş olsun

kemalbodrum
25/06/2013, 12:26
arkadaşım hiç dert etme canınıda sıkma .kronik city arızası servise götür arabamda kronik direksiyon arızası var diye söyle .bağlatsınlar sonra muhtemelen city arızası var diycekler.ve sana 2000tl gibi ücret karşılığında direksiyon kutusunu değiştireceklerini söyliycekler.sende bu benim hatam değil ücretsiz değiştirmek istiyorum diyceksin.onlar sorucak merkeze merkez yüzde ellesini karşılıyıp yüzde ellisini sana ödetmek istiycekler .sende müşteri hizmetlerini arayıp itirazlarda bulunucaksın.gerekirse mail atıcaksın 3 4 kez .bu süreç muhtemelen 1 hafta kadar sürücek durmadan sıkılmadan bastırıcaksın.en sonunda kendi hataları oldugu için yüzde yüz üzerinden ücretsiz değişimini yapıcaklar.Değişim yapılmadan önce akünün zayıf oldugunu değiştirmek zorunda olduklarını değiştirmezlerse garanti kapsamına girmiyeceğini söylüycekler.sen servisten sadece bir sıfır akü almış olucaksın :) boıl şans biraz hızlı yazdım arkadaşlar yazım hatalarım olabilir sadece yardımcı olmak istedim.herkeze kazasız belasız iyi sürüşler :)

Evren_c
25/06/2013, 14:38
City fonksiyonu hidrolik direksiyona destek olan bir elektrik motorundan ibaret. Yani hidrolik sıvısı var yine sistem içinde :) Bu yağın niteliği bozulduysa ya da eksildiyse direksiyon sertleşme yapabilir teorik olarak.

kaydilek90
25/06/2013, 18:26
arkadaşım hiç dert etme canınıda sıkma .kronik city arızası servise götür arabamda kronik direksiyon arızası var diye söyle .bağlatsınlar sonra muhtemelen city arızası var diycekler.ve sana 2000tl gibi ücret karşılığında direksiyon kutusunu değiştireceklerini söyliycekler.sende bu benim hatam değil ücretsiz değiştirmek istiyorum diyceksin.onlar sorucak merkeze merkez yüzde ellesini karşılıyıp yüzde ellisini sana ödetmek istiycekler .sende müşteri hizmetlerini arayıp itirazlarda bulunucaksın.gerekirse mail atıcaksın 3 4 kez .bu süreç muhtemelen 1 hafta kadar sürücek durmadan sıkılmadan bastırıcaksın.en sonunda kendi hataları oldugu için yüzde yüz üzerinden ücretsiz değişimini yapıcaklar.Değişim yapılmadan önce akünün zayıf oldugunu değiştirmek zorunda olduklarını değiştirmezlerse garanti kapsamına girmiyeceğini söylüycekler.sen servisten sadece bir sıfır akü almış olucaksın :) boıl şans biraz hızlı yazdım arkadaşlar yazım hatalarım olabilir sadece yardımcı olmak istedim.herkeze kazasız belasız iyi sürüşler :)

Aracımın Garantisi Yok Ama . Garantisi olmayan Bir Aracın Masrafını Olduğu Gibi Servis Üstlenmez Heralde :))

Şimdi Anlamadığım Durum Şu ;
Sorun Direksiyon Kutusundan mı ? Direksiyon Hidroliğinden mi ?
Herhangi Bir Arıza Işığıda Yok . Yanmıyor Yani

therasmus
25/06/2013, 19:39
Aracımın Garantisi Yok Ama . Garantisi olmayan Bir Aracın Masrafını Olduğu Gibi Servis Üstlenmez Heralde :))

Garantisi bitene kadr bakımları yetkili servisde yapıldıysa büyük ihtimalle kabul ederler.Garantisi bitmiş olsada servisler bazen kabul ediyor.

kemalbodrum
25/06/2013, 19:53

kardeşim garantinin olup olması önemli değil her türlü değiştirirsin lakin öyle bir problem var ise aracında.değiştirmek zorundalar ;)

kadir1982
25/06/2013, 21:58
merhaba arkadaşlar bende bir kaç hafta önce city maduru olmuştum arabamın garantisi bitmişti sağ olsunlar 80000 bakımı gelmişti serviste yaptırmam karşılığında ücretsiz değiştirdiler.

cdogu
26/06/2013, 01:37
Yani bu durumda en fazla odeyeceguniz para,periyodik bakim ucreti..o da servis sirf para girisi yapsin diye.para alacak bisey bulursa yani...

2 aracılığıyla Motorola Atrix cihazımdan gönderildi.

kaydilek90
26/06/2013, 08:48
Denemekte Fayda Var :))

brembo1
26/06/2013, 10:57
City fonksiyonu hidrolik direksiyona destek olan bir elektrik motorundan ibaret. Yani hidrolik sıvısı var yine sistem içinde :) Bu yağın niteliği bozulduysa ya da eksildiyse direksiyon sertleşme yapabilir teorik olarak.

Evren dostum city direksiyon tamamen elektirik ile çalışır yumuşaklıgının hidrolikle alakası yok puntoda kaldıki hidrolik direksiyon pompası bile yok full elektirik motoruyla calışıyor bizim direksiyon kutularımızı eski tip kuru diye tabir ettimiz sistemdir zaten arıza verince kütük gibi olması bu sebeptendir bahsettigin gibi olsa city arızasında bukadar sertleşmez.

Evren_c
26/06/2013, 11:48
Evren dostum city direksiyon tamamen elektirik ile çalışır yumuşaklıgının hidrolikle alakası yok puntoda kaldıki hidrolik direksiyon pompası bile yok full elektirik motoruyla calışıyor bizim direksiyon kutularımızı eski tip kuru diye tabir ettimiz sistemdir zaten arıza verince kütük gibi olması bu sebeptendir bahsettigin gibi olsa city arızasında bukadar sertleşmez.

Bunu bilmiyordum. Hidrolik sisteme takviye yapan bir elektrik motoru var sanıyordum. Yalnız kullanım kitapçığında rutin bakımlar bölümünde direksiyon hidroliği değişimlerini gösteriyor. Acaba genel olarak mı yazmışlar yoksa Punto için spesifik olarak mı belirtilmiş?

brembo1
26/06/2013, 12:25
Bunu bilmiyordum. Hidrolik sisteme takviye yapan bir elektrik motoru var sanıyordum. Yalnız kullanım kitapçığında rutin bakımlar bölümünde direksiyon hidroliği değişimlerini gösteriyor. Acaba genel olarak mı yazmışlar yoksa Punto için spesifik olarak mı belirtilmiş?

genel olarak yazılmıştır muhtemelen ne hidrolik pompası nede yag konacak biyer yok belki genelleme yapılmıştır dediğin gibi.

Evren_c
26/06/2013, 12:33
Doğrudur. Teşekkürler bilgi için. Ayrıca sevindim :) Elektrikli olunca bakım da gerektirmiyor.

kaydilek90
26/06/2013, 17:15
Ama Yanlış Anlaşılma Varsa Düzelteyim . Aşırı Bi Sertlik Yok . Normal .

rohan4421
26/06/2013, 17:27
zamanla cityde kullandıkca sertleşmiş gibi gelio direksiyon, ancak başka bi arac kullanıp tekrar kullandınmı direksiyonu kıracak gibi oluon komple cevirip:D

kaydilek90
27/06/2013, 00:52
oda olabılır :))